Jump to content
Българският форум за музиканти

Инт'ресни марки


pacman

Recommended Posts

Владо,не мога да прослушам това,което е записано на сайта.Имаш ли представа защо?

Гео,историята със Садовски обещавам да я разкажа,но може би утре че сега трябва да бягам.Иначе аз всичко мога да си слушам от сайта.Ако си в БГ пробвай да ги сейвнеш файловете първо,ако ли не винаги мога да ти пратя нещо ако те интересува.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз бих я чул с интерес, Владо, така че - давай, когато имаш време.

 

 

Да се върнем към темата

 

www.dammannbasses.com

 

Основната идея е, че грифът стои почти вертикално, когато сложиш баса на колан. Не знам дали е по-удобно, но е "инт'ресно" :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих я чул с интерес, Владо, така че - давай, когато имаш време.

 

 

Да се върнем към темата

 

www.dammannbasses.com

 

Основната идея е, че грифът стои почти вертикално, когато сложиш баса на колан. Не знам дали е по-удобно, но е "инт'ресно" :punkband:

Този бас ми се струва доста "изчанчен" :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
И аз бих я чул с интерес, Владо, така че - давай, когато имаш време.

 

 

Да се върнем към темата

 

www.dammannbasses.com

 

Основната идея е, че грифът стои почти вертикално, когато сложиш баса на колан. Не знам дали е по-удобно, но е "инт'ресно"  :jazzband:

Стик-о-бас? :punkband: Нали и на Стика почти така се свири?

Идеен е. Много. Само да нямаше толкова "класическа" форма..

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е по-удобно, но е "инт'ресно" :P

:angry::angry::D

Бтв. тъкмо бях попаднал и аз преди няколко дни на фъпросния сайт.. той прави само телата фактически, взима готови thru-грифове от карвин :curse: то така и баба... нали знайти. И не е единствения за съжаление. Гледах сайта на някакъв 'кустом буилдер', който всъщност взима частите от Warmoth, сглобява ги, слага си едни $500 отгоре и-айде - който се 'фане :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много такива. Имаше един, който бил работил за Стюарт Спектър, за Садовски и т.н. ама и неговите басове са правени от Warmoth.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off/ Интересно ми е дали някой се е опитвал да пробутва китари-менте, по ebay примерно. Взимаш някакъв скуайър, изтриваш му името на главата, поодраскваш малко тук-таме, поскачваш върху нея, поизгаряш я на места - и хоп- 'vintage '57 Telecaster, owned by Pete Townshend (примерно), $100 000 min. bid'

гениална идея, хъх?! :headbang::curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off/ Интересно ми е дали някой се е опитвал да пробутва китари-менте, по ebay примерно. Взимаш някакъв скуайър, изтриваш му името на главата, поодраскваш малко тук-таме, поскачваш върху нея, поизгаряш я на места - и хоп- 'vintage '57 Telecaster, owned by Pete Townshend (примерно), $100 000 min. bid'

гениална идея, хъх?! :headbang::curse:

Офтопик/Хората,които са на пазара за тези неща знаят за какво да гледат-сертификати за автентичност,серийни номера,специфични особености на китари произведени в същата година.Те не пасът трева :angry:

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи историята за Роджър Садовски в кратце.Миналата година се състоя Първият Свтовен Китарен Конгрес.Това събитие се проведе в Балтимор,тука в Щатите,на площта на един от местните университети.Конгресът продължи около десетина дни и имаше лекции ,концерти,семинари,мастър класове,изложения относно всичко свързано с китарата.Всеки стил на музика беше засегнат-джаз,метъл,класическа,етническа и т.н.Имаше концерти и семинари на мало и голямо,известни и не чак толкоз известни.Та както и да е аз бях там няколко дни.На първия ден отидох да видя изложените инструменти от знайни и незнайни лютиери и прозводители на китари и всичко що е свързано с китарите.Въвя си аз,поспирам като видя нещо интересно,попробвам,посвирвам малко и така във един малък ъгъл гледам пише Sadowsky Guitars N.Y.C.Значи аз знаех ,че Садовски прави трепа басове и китари,но никога не бях пробвал негова китара.А пък и тъкмо по това време Джим Хол(небезизвестен джаз китарист)беше се събрал със садовски и бяха въвели сигнатурния му модел.Аз естествено бях много любопитен да пробвам Джим Хол модела(арчтоп джаз китара между другото).Спирам аз пред ъгъла на Садовски и гледам един нормално изгледащ човек на средна възраст си седнал там и чете някакъв вестник.Аз се загледах в Джим Хол китарата и другите които бяха изложени а те определено хващаха окото.Та човека ме видя че зяпам и ме попита дали искам да пробвам някоя китара и аз отначало нали съм малко срамежлив и му казвам че само гледам.Но той ме покани да пробвам каквото искам и за колкото време искам и се предтави,вика "ами аз съм Роджър Садовски",каза че той ги прави китарите и ми даде визитката си.От там нататък ние се заговорихме,аз спрях да посвиря малко на китарите му(пробвах около три от тях и всичките бяха жестоки).Няъде около час прекарах с него и докато свирех той ми разправяше за къстъм шоп-а му,как се правят китарите,опцийте по тях и т.н.Говорихме и за музика,кой какво слуша и той ми разправи няколко страхотни историй за Джако и Майк Стърн.Беше много яко,стршен пич се оказа човека,направо не ми се тръгваше ,но трябваше да бягам за семинар със Скофийлд.

 

 

Владо

Редактирано от Vlado_Abroad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е,че си в Щатите и имаш възможност да пиеш от извора.Радвам се за теб и ми е мъчно за всички,които сме още в тресавището.

Гео,за да не става много офтопик(винаго можеш да ми пишеш на ЛС,ще се радвам да бъда полезен) само ще кажа,че наистина искам да има как всеки да може да идва в Щатите свободно.От друга страна човек печели нещо,но губи друго,повярвай ми идеални ситуаций няма.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но трябваше да бягам за семинар със Скофийлд.

 

 

Ти усещаш ли какъв автогол си вкара? Сега ще трябва пак да разказваш :lol::D:D

 

Мерси за историята!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Владо, ти си ценност за тоя форум! Разменям те само срещу Пол Макартни + Бисер Рачев.

Поздрави!

:hello:

Еее,мерси същият.Ние с теб да не сме се засичали в БГ?Видях че познаваш един от най-добрите ми авери и най-голямия виновник затова,че свиря на китара-Мойкин-та тъй че може да сме се виждали.А и мжду другото,Макартни го ям на закуска,но Рачев съм достоен само обувките да му лъскам :P:D:P:P

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.