Jump to content
Българският форум за музиканти

Инт'ресни марки


pacman

Recommended Posts

Какво ще кажете за това - Mikey Guitar  :exclaim:

Егати чудесията...convertable bass...дръпваш едно лостче и от фретлес става фретед и обратно :):D

човека си е истински новатор :)

 

П.С.Китарата при фретлес мод също обажда много интересно, досега не бях слушал

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пакман, тренирай! Искам такива!

 

Сериозно това е първото нововъведение което ми се струва гениално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
тва найстина е гениално , но не ми харесва да свиря на фретлес

предпочитам класиката :violin: :godbless: наздраве

?! И кое е "класиката"? Електрическия бас е алтернатива на контрабаса,а той май е фретлес,а? Не се заяждам,но ме дразни употребата на думата "класика" под път и над път за щяло и нещяло...

 

За да не ми е пълен offtopic мнението:

 

http://www.guitarsatbmusic.com.au/caparison/basses.htm .

 

Убавец! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Еха-а-а!

Ама как са блърнати яките крака, на които са поставени тез инструменти... Аз имам басет от няколко месеца и решението с шиш подобен на контрабаса не е най-стабилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

да, басовете си заслужават:

Bob_I_Roscoes.jpg

обаче колкото повече гледам тази тема, толкова повече ми идва идеята, че трябва да си поръчам "персонален" бас при някой майстор - без майтап

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roscoe са известни с особения си среднист тон, който някои оприличават на баритон-китара. Jimmy Haslip свири с такъв на концерта в НДК преди няколко години, а в някакво интервю обясняваше, че при записи използва Roscoe най-вече за солиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/off Малко инфо за gear-a му,директно от официалния сайт на Yellowjackets:

 

 

Equipment: For Live Performance I play and endorse MTD basses made in Woodstock, New York and Keith Roscoe basses made in Greensboro, North Carolina. . . . .

I use many different basses in the studio for recording: A Yamaha TRB 5-string fretted bass, a BB 1200s 8-string fretted bass, a Yamaha Acoustic 5 string bass, a Jim Tyler 5-string fretted bass, Tobias 5 & 6-string fretless', a Tobias 6-string fretted, a Moon 4-string fretted bass, a Reverand 4 string bass, an MTD 7-string fretled bass and a Keith Roscoe 7 string fretted bass as well.

 

I mainly use and endorse D’Addario Prisms.

I’ve also used Dean Markley, Super Round, Medium Light, SR 2000 strings.

 

For amplification I use and endorse SWR Engineering power amps and speaker cabinets. With the Yellowjackets, my usual setup is an SM 500 or an SM 750 power amp and either two Goliath Juniors with two 10 inch speakers in each cabinet or a Goliath 4x10 cabinet.

 

In the studio I usually just plug straight into a direct box (preferably a Cabletek Radial JDV box for achieving the ultimate warm/acoustic-like bass sound). Occasionally I will use an amp in the studio (mostly by request). So I will usually use an SWR Engineering Red Head Combo amp or a Baby Blue Combo amp. These amps have an extremely clean sound and a very strong, powerful punch for their size. A great recording amp for studio work!

 

Яко му се кефя,а като го гледаш с обърната му постановка - направо почва да те боли главата! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Какво мислите за тези?

 

http://www.spectorbass.com/ :happy:

Доста добри според мен,само парички да имаш ;) собено ме изкефиха "neck-thru"-тата :godbless:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.