Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Mm6


Recommended Posts

Заповядай
Видео
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=r8fZVa23C1s&feature=endscreen






Аудио / Видео
http://usa.yamaha.com/products/musical-instruments/keyboards/synthesizers/mx/mx49/?mode=model

Ако държиш толкова на мм6-тицата пиши на yamahasynth@abv.bg ще измислим нещо.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Заповядай

Видео

 

Ако държиш толкова на мм6-тицата пиши на yamahasynth@abv.bg ще измислим нещо.

 

Благодаря макар, че ми се искаше нещо записано на аудио файл. Ще пиша при първа възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, въпреки че MX49 е новото и наследника на ММ6, не ти го препоръчвам. Единственото за което наистина има сериозен плюс е че е по-компактен, ако се прежалиш с 49 а не по-големите. Другото е че на ММ6 и другите подобни Ямахи екрана има вероятност да даде проблем - не е само ММ6 а и другите от същото време, просто екраните по едно време сдават багажа и трябва нов. Аз бях в гаранция и нямах проблем да ми сменят екрана.

 

Встрани от това, естествено най-важно е как звучи. Е няма да те лъжа че съм експерт. Другарите да кажат кой звучи по-добре. За мен няма разлика доколкото ги чух в магазина.

 

ММ6 обаче бие по удобство на работа. Аз поне не се оправих така лесно с MX49 от прима виста. Менютата на ММ6 са ми доста по-удобни и другото което е много удобно на ММ6 е че имаш доста клавиши на самата кутия за пряк достъп до присети - предварително конкретно зададени настройки на синта, избрано какво и къде да звучи (настройки на слоевете/сплит на клавиатурата и др). Ей това при MX49 не ми стана ясно как да си го достъпя. И предвид че има бая по-малко копчалъци по корпуса явно е скатано или в менютата, или е с по-малко възможности или е в клавишни комбинации. Признавам не съм чел книжката на MX49, така че ако е някъде удобно направено нямам представа. Обаче ти си заинтересования та вярвам ще си я прочетеш.

 

Като видях рекламата на MX49 си помислих че Ямаха разгеле е направила по-свеж за младите продукт, защото рекламата това подсказваше, да ама не. Моето лично мнение е че дори назадват откъм привлекателност на тази аудитория. За мен MX49 не е нищо друго освен копи-пейст на ММ6 в по-компактен вариант. В същото време в същия магазин от любопитство докато се оглеждах и зърнах чисто нова ММ6ца на цена от 300 и кусур долара, което предвид звука който вади и удобството при работа си е за мен далавера, откъм факта че между 100 и 200 долара вървят Ямахите от най-ниския клас.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

RaverWild благодаря ти за отговора всъщност ми се искаше наистина повече хора да се включат по темата.

Въпреки, че си мисля че трябва да го пипна и да го чуя как звучи за по-точна преценка.

Значи ММ6 и другите произведени по същото време дават проблем с екрана, правилно ли съм разбрал? Интересува ме колко струват тези екрани, ако знаеш?

А от къде си видял мм6 с цена от 300 и кусур долара?

Тъй като имаш ММ6 искам да те питам правил ли си записи с нея? Как е нивото на шума при запис? Както и звуците реалистично ли звучат?

Извинявам се, че темата става много дълга но няма как да пиша на лични тъй като за сега нямам такъв достъп. Макар, че това би ме улеснило в задаването на въпросите.

Благодаря на всички които ми отговориха всяко мнение ми е от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.