Към съдържанието

Снимка

Кабели... Какво ли може да се говори за тях?

• Please log in to reply
26 отговора на тази тема

#16 capri

capri

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 176 Мнения:
  • Инструмент:Tascam FW1884

Публикувано 08 януари 2009 - 13:05

Полезна статия наистина. Имам един въпрос, искам да си купя наистина качествен кабел (чинчове), къде мога да намеря нещо наистина префесионално и на каква цена ако знаете? 10х.

#17 Demiurg

Demiurg

Пилот на Валяк

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1097 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 17 февруари 2009 - 16:58

Полезна статия наистина. Имам един въпрос, искам да си купя наистина качествен кабел (чинчове), къде мога да намеря нещо наистина префесионално и на каква цена ако знаете? 10х.

Интерконекти има навсякъде по хай-фи- магазините. Проблема е, че всичките ми познати музиканти получават уртикарии като видят цените! А и при положение, че записвате най-често в компа, се обезсмислят всичките сребърно-родиеви третирания...
Позволявам си да препоръчам свестни и евтини кабели - тези:
http://www.futuresho...-08m-p-753.html
от тук:
http://www.audioarte-bg.com/index.php

Понеже кабелите за домашни системи принципно се гледа да са колкото може по- къси, е проблем намирането на хубав и дълъг кабел с чинчове. Такъв кабел, от тоя магазин, си взех 1.5м за ~ 33лв, което според мен си е далавера !

As the Aeons Burn

Here and Now

----------------------

Ibanez SR506
Schecter Hellraiser V (Seymour Duncan Basslines pickups)
Avalon U5, Jim Dunlop MXR M80, M87, Vovox cable

#18 jnbg

jnbg

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 02 юни 2012 - 16:50

От къде мога да си намеря в България "Monster cable" намерих някакви модели на "Mogami" в Алмар.bg но другите не ги намирам.

#19 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2459 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 03 юни 2012 - 13:06

А защо си се насочил към Monster? Според мен са неоправдано скъпи. Все пак, ако държиш можеш да сиги поръчаш от Томан през Динакорд., без допълнително оскъпяване.

#20 jnbg

jnbg

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 05 юни 2012 - 10:48

Ами защото имам такъв xlr и съм много доволен като качество. А и други кабели тяхни имам за други устройства и съм много доволен.

#21 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 05 юни 2012 - 11:16

Би ли дефинирал какво точно от качествата им те прави доволен?
Което да се различава от същите качества на други кабели?

Този пост е редактиран от Parni_Valjak: 05 юни 2012 - 11:17

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#22 ATAHAC

ATAHAC

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 32 Мнения:
  • Инструмент:turntable

Публикувано 06 юни 2012 - 15:54

След като си взех нов аудио интерфейс (M-Audio FW Solo), установих, че ми трябват още два преходника от чинч към моно-жак, за да го свържа към мониторите си.Мониторите ми имат TRS вход, който съм ползвал до сега и XLR вход.Реших да си направя кабели с TRS жак от страна на интерфейса и XLR от страната на мониторите.Речено-сторено, но забелязах че с този кабел нивото на звука в мониторите е много по-ниско отколкото когато използвам TRS входа.Преправих си кабелите с TRS жакове и от двете страни и работата заспа.Въпроса ми е защо е тази разлика в нивото?Дали XLR входа трябва да се плзва с друг тип източник?

#23 Parni_Valjak

Parni_Valjak

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:

Публикувано 06 юни 2012 - 16:25

Истинските балансирани изходи се различват едни от други.
Освен това има различни схеми на свързване, в зависимост от вида балансиран изход.
За трансформаторните е едно, за електронно балансираните друго, а за някои електронни е трето.
Има изходи, които не търпят даване на късо, други са умни и ако едната линия се даде на маса, на другата се появява удвоено напрежение, за да съответства изходното ниво на дефинираното за устройството. Има и други, които не могат да работят, ако нещо не се даде на късо. Отгоре на всичко от огромна важност е сфазирането на сигналите. И тъй наНАтатък.
Изобщо, ще изразя обичайното си отношение - тази работа не е като оная...Не че и оная е проста, де!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#24 expired

expired

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 11 май 2013 - 13:52

Понеже си има тема за кабели ще задам въпроса си тук да не правя нова тема за 1 отговор. Надявам се тук ще е мястото за въпроса... Та ще си взимам звукова карта Focusrite Scarlett 2i2, а имам пасивни монитори с усилвател пайнер от които съм много доволен. Какъв ще трябва да е кабела от усилватела към звуковата картата? Ето и снимка на изхода за мониторите от нея:

http://cachepe.zzoun...3fce622c4cb.jpg

#25 Parni_Valjak

Parni_Valjak

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:

Публикувано 11 май 2013 - 22:51

Правилните кабели за тази връзка не знам дали може да се намерят. 

Изходите са балансирани, а входовете на усилвателя са RCA/CINCH, небалансирани.

Това означава, че кабелите трябва да са 2, едножилни, екранирани, CINCH от едната страна и стерео жак от другата. Свързването обаче е е специфично, за да не се окъсява единия изход от балансираните. Освен това, коя част на балансирания изход да се използва (0о или 180о) ще определи как да се свърже кабела към жака.

eCJph5P.png

#26 expired

expired

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 12 май 2013 - 09:23

Явно ще трябва всичко това да го кажа на специалист като ги свързвам... Гледах, че има кабел чинчове към 2 моно жака

http://cachepe.zzoun...8c2df4d3fc6.jpg

и си мислех, че ще свършат работа, но се оказа по-добрия вариант да попитам преди това хах. Не ги разбирам толкова връзките... Много благодаря за отговора!

#27 travelcaster2

travelcaster2

силно изкушен

• VIP listed
  • PipPipPipPip
  • 976 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 04 май 2014 - 09:44

Едно от най-важните имена в музикалната индустрия, Gibson, представи първия продукт от колаборацията си с Tascam. На горната снимка може да видите първия кабел за музикални инструменти с вграден рекордер. Аксесоарът струва 100 долара и разполага със слот за microSD карти.

Кабелът може да запише до 13 часа музика със CD качество (44.1kHz/16 бита) от китара, бас, синтезатор, барабани и други инструменти. Основната цел на продукта е да предостави възможност за запис навсякъде, където носите инструментите си.

Продажбите започват на 15-ти май. Дължината на кабела е 4.9 мthumb640x320_gibsonblack.jpg

Travelcaster - проектирана и изработена от мен. С няколко процесорчета в нея. Мини студио. Разглобяема. Ел. адаптер и пиезо. За пътувания и ваканции.DSC009311_zps7a839f17.jpg

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни