Jump to content
Българският форум за музиканти

Peavey Bandit 112 Vs Randall Rg75g3


X_eNeMy

Recommended Posts

Извинявам се за тъпия офтопик ама възможно ли е да е такава цената http://www.andertons.co.uk/acatalog/info_EXDEMRG75G3.html :hysterical:

 

E това е към шесс'ин лева, и във Фактора са по толкова май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рандал РГ 75 Г3 в Фактор нов е 820. РХикс е 650 май( но то няма нищо общо). Аз имам РГ 75 Г3 и трябва да ти кажа, че никви камиончета не ти трябват, драйва реже глави! Лайн оут-а не е симулиран, но според мен по добре така. Двата гейн-а единя го водят по-винтидж и е по-слаб, но да ти кажа и той на макс е перфектен. Относно силата повярвай ми много хляб има в тва кубе. На левъл 5 и 1 на мастъра е достатъчно силно да си репетираш вкъщи на 2 на мастъра комшийте пищат 3 етажа надолу сериозно тва. До сега не съм го дигал на повече, но съм свирил на г2 и си надвиква озвучени дръмки като пич на 5. Нз но поне на мен ми се струва, че е много мощно. Звука си е рандал, клийна му е мек и като пуснеш бооста става супер добър, а за драйва казах вече. И аз свиря що годе като теб неща, никви проблеми не съм имал.

За бандита съм чувал само 15 ватовата версия и звучеше добре, но драйва беше доста далеч от истината.

 

Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата @Феникс си даде линка с цените на рандал. RG75G3 E е 750 лева със 12" Celestion говорител, 2 драйва, ревърб, сенд/ретърн канали. Разликата на RG75G3\RG100G3 c RG75SC/RG100SC, понеже горе се спомена е че при G3 моделите има лампи на драйв каналите. Съответно рандалистите като са го правили са имали именно такова намерение, да се режат глави с драйва, а не с чистия канал и камиончета. Честно да си кажа драйва му не ме впечатли много.

 

А пак ще кажа. Разликата в цената между РГ100 и РГ75 е 300 лева само за 1 говорител, не си заслужава.

 

И за главите:

 

Отказах се от лампи с колони, защото ми е над бюджета който е между 700 и 1000 лева.

Трябва да се има в предвид, че трябва да останат пари за кейс, защото кубето ще се мъкне насам натам.

 

Между другото, подвел съм ви мили другари... Пиви бандит в джаз-а един тип с прошарена коса ми каза, че никога не е имало и ме накара 3-4 пъти да му повторя модела на Пиви-то като на всеки път се смееше, че търся някакъв рецидивист/бандит в магазин за джаз музика и инструменти...

 

А със симулация някакво кубе пак 700-1000 лева да ми препоръчате ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той верно е бил "в джаза" тоя пич ;)

 

Всичко над 50W (за лампово дори по-малко) би трябвало да е достатъчно силно за да се чуе през барабани, тъй че не се притеснявай за силата. Освен това имай предвид, че 100W не сe възприемат 2 пъти по-силнo от 50W, а доста по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

X_eNeMy, пич,

 

направи си една услуга, моля! Издири отнякъде кубе Мarshall от старата Valvestate серия.

 

За тези пари това е най-доброто, правено в Англия (да не се отклонявам от темата, знаем къде са правени моделите, за които питаш) и видяло зор в реални музикални ,,битки", т.е. издържало пробите на лайв свирнята с групи и по всякакви сцени. Би струвало около 500-600 лв, в зависимост от модела, а ти каза, че разполагаш с 700-1000лв. Направи си сметка колко ще ти останат. ;)

 

В Купувам-продавам периодично изкачат такива. Задръж още малко, не се хвърляй и няма да съжаляваш! :)

 

Ето някои примерни модели - V8080 (класика, най-продавания), V8240 (2х12´ и такъв як вграден аналогов хорус няма, честно ти казвам), VH100 (това е глава вариант, като лампата е и на чистия канал; имах такава и още ми избиват сълзи в очите, като се сетя за нея).

 

За да избегнем лоши интерпретации на този пост, уточнявам - говорим за ценови клас и възможности.

 

Успех!

 

П.С. А, и още едно уточнение - сега някой веднага ще каже: ,,Ама, той човека си го е казал, иска да свири траш и дет, а пък Маршалите не са много за тези стилове" Нека да поемем дълбоко въздух..... сега да издишаме спокойно .... Нема такива филми, човеко! Тези Маршали имат драйв, много драйв, достатъчно драйв, топъл драйв. Как и за какъв стил ще си го нагодите, това си е вече ваша работа. Китарата и говорителя са ключови също. Я, питайте дани-бани дали не може да се свири яка музика със 7-струнния му Джапан Ибанец и Селешчън???

:D

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата @Феникс си даде линка с цените на рандал. RG75G3 E е 750 лева със 12" Celestion говорител, 2 драйва, ревърб, сенд/ретърн канали. Разликата на RG75G3\RG100G3 c RG75SC/RG100SC, понеже горе се спомена е че при G3 моделите има лампи на драйв каналите. Съответно рандалистите като са го правили са имали именно такова намерение, да се режат глави с драйва, а не с чистия канал и камиончета. Честно да си кажа драйва му не ме впечатли много.

 

Тука не съм съгласен с няколко работи.

Първо - цените ги даде AFTER-THE-RAIN, а не Феникс ;)

Второ - SC e съкращение от Stereo Chorus и го има само на RG100 G2 (поне доколкото аз знам).

А разликата между G2 и G3 е (предимно) в това, че G3 имат лампа в крайното стъпало. Драйва си остава изцяло транзисторен, а за крайното стъпало се използва тая технология Valve Dynamic, която се ползвала и в скъпите им глави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат ламба в преампа! А не в крайния.

Която основно е за красота и маркетинг

 

Повечето хибридни ампове са така, но специално Randall G3 серията е с лампа в пауър амп-а. То Valve-dynamic power section значи точно тва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кааакто и да е. Купих Рандала. Вече ми викайте Рино Рейнс, резач на глави. Режа флекс машина меко дръвце. Край, точка по въпроса. Пивито не го намерих за проба.

 

Чувствам се по-различен човек, когато в къщи ме чака "голямото лошо" :thumbs_up:

 

П.С. Какво значение има дали е правено в Китай, Узбекистан, Тимбукту, Англия или Германия, при условие, че кубето напълно задоволява всичките ми капризи, че и отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди всичко Честито и да продължаваш да къртиш мивки и да сечеш глажи от кръста :) Аз искам да те потитам относно китарата ти ЕSP ах 50 защото наскоро си взех ESP от същия клас само 4е е ec 50 та да си мина на въпроса с какви адаптери е LH-100 или LH-150 e отколко време е имаш доволен ли си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете кубета, са добри, но след като търсиш за по-тежък звук, най-добре си вземи Рандъла. Макар, че на мене лично повече ми харесва Пивито. Но това е на личен вкус и все пак аз вече не свиря тежка резня.

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, тамън щях да пиша, че аз точно този избор бих направил :godbless:

 

А ако МНОГО искаш симулация на говорители - вземи си "Behringer Ultra-G DI Box" - има аналогова симулация на 4х12", която мен лично ме удоволетворява. Включваш я между Line Out и мишпулта и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.