Jump to content
Българският форум за музиканти

Саксофн или Тромпет


Саксофон или Тромпет  

64 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз определено повече харесвам звука на тромпета.

Мацките определено харесват саксофона ( сигурно го свьрзват с компилациите "Сакс фор Секс" ).

Ще ми бьде интересно какво мислят посещаващите Музикант.орг ! :greenball:

 

 

ПС - темата предполагам няма да предизвика спорове.

тя не е за това кой е по - добьр инструмент ( такова нещо, ясно че няма )

става дума - за това тембьра на кой от двата Ви харесва повече.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тромпета и саксофона трябва да вървят в комплект! И двата инструмента имат своят чар, който е уникален сам по себе си независимо каква музика се свири с тях! Така че ако може давам своят глас по равно и за двата инструмента!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че и двата инструмента си имат своя чар, но тембърът на сакса ми прилича понякога на разгонен котарак, което ме дразни...Виж сега- тромпета- друга работа- веднага изплува онзи ясен, не знам как да го нарека - "конкретен" саунд... (с риск да звуча смешно, пиша първосигналните си мисли) :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С тромпетисти съм запознат повече и някак си по- ги възприемам. Саксофонистите често страдат (според мен де) от някакви "китарджийски комплекси" - например, нали знаете оня виц за това колко китаристи трябват за завиването на една крушка? Отговорът е 20 - 1 за да я смени и 19 да обясняват, че не е зле, но те биха го свършили по-добре - е, чувал съм, че при саксофонистите 19-те обясняват как някой друг би я завил, например Кeни Джи :thx:

 

В момента мога да изброя доста любими тромпетисти, а за саксофонисти, като изключим Колтрейн, се сещам само за известни :icon_shithappens:

Може би, до някъде приемам и Маркус Милър, все пак, но не със сопраното а с бас-сакса :)

 

Айде, Хеви метъл!

;)

 

едит:

А знате ли, какво ще направи един тромпетист, ако има $ 1 000 000?

- Ще продължи да забива (свири, участва по клубове и др.) докато му свършат...

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Предполагам, че аз съм пристрастен към тромпета....макар, че ако можех да избирам, би бил корнета всъщност, но това е един инструмент по скоро не особено популярен у нас...

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено саксофона повече ми лежи на душа. Но това е субективно мое мнение - фен съм на Флойд - а те имат в доста парчета гост-сакс в лицето на Джо Пери - страхотен саксофонист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен саксофонът повече ми харесва.

Това е третия инструмент, на който искам да се науча, след пианото (е, и баса де :punk_guitar: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

И мен саксофонът повече ми допада. Не само заради Пинк Флойд. Просто не дразни толкова*... :no:

Обаче супер яко свири Мишо Йосифов! Направо цепи мрака, жесток е! Респект!

 

* Забележка: Нека се има предвид, че съм отявлен противник на всякакви клаксони и духалки в музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм да свиря и на двата инструмента, но тромпета някакси хич не мога да го усетя.

Сакса определено ме кефи повече, и то по-специално тенора :no:

 

Пък и от сакса на човек не му се скапват толкова устните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не бива да се поставя така въпроса,щото в една или друга степен се ощетява единия инструмент-за мен не е важно на к'ъв инструмент ще ми свирят(най-добре на моя <_<:wallbash: ) важното е да го правят качествено!..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

саксофона винаги ми е харесвал повече,дори преди да започна да свиря на него...тромпета ми е някак груб и ...не знам ,просто не ми харесва така като сакса :greenangel: но в един бенд и двата инструмента са с еднакво значение...абе свирете на к'вото можете и се кефете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.