Jump to content
Българският форум за музиканти

Рецепти за гърло


bir4o

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Понеже съм имал няколко гаджета певици та от тях съм виждал че преди концерт пият аспирин помагало им било на гърлото! :)

 

Дано да съм от полза на някого! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Да, мисля че е вярно освен това и витамин С върши работа.Ако използваш мед нека той бъде разтопен.Разпявай се преди пеене.След продължително пеене не пий студена вода.Солетите преди да пееш съм чувал, че дразнят гърлото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да вметна то добри сурови яйцал Ама нали знаете, че това е най-лесния начин да хванете салмонела. А това се случва когато яйцето не е минало топлинна обработка, естествено не всяко яйце може да е заразено, но съм чувал че е често срещана и човек никога не може да е сигурен дали яйцето е прясно или има от тия бактерий вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Аз пък мога да ти кажа, че повечето бактерии образуват спори, когато биват застрашени и дори варенето не винаги помага за отстраняването на бактериите на тази болест. Но трябва да знаеш, че трудно може да има заразено яйце с тази бактерия ако кокошката, която го е снесла, не е хранена с химични боклуци /смески и други подобни/, купени от магазина, а с истински хранителни продукти. Когато яйцето се изпие на същия ден, в който е снесено, вероятността да се заразиш е по-малка ... а за гласовете на певците трябва точно такова прясно и ново-снесено яйце от домашна кокошка, лишена от "химия", а не купешко, което кой знае от каква "кокошка-робот" е снесено.

Иначе да, наистина това с яйцето крие голям риск, както каза Felth ... ни пък никой не е казал, че постоянно трябва да пиеш яйца, просто преди концерт! :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

:D Ха, сурово яйце не бих пробва преди пеене, твърде съм гнуслива...,а кому е нужен драйфащ певец на репетиция?! :D

Шегата настрана, една ужасна хронична настинка ме мъчи от доста време, пробвах какви ли не билки, мащерка, живовляк, мента.... наливам се с чай, мед, лимони, билки и т.н... мъка. Вчера пробвах една рецепта. В сок от 1-2 лимона се разтварят 3-4 лъжици мед на водна баня и топлата течност се пие на малки глътки бавно, може и с лъжица. Много е загряващо.... убиец! Определено добре подейства, пак ще го пробвам довечера.

Медът действа 100% добре... не захаросания. Дори сладкогласните канарчета го обичат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ще споделя с Вас и моят опит.

Когато един глас се изморява бързо,това означава ,че не е трениран достатъчно,за да издържи на големи натоварвания.

Няма значение какви отвари се пият по време или преди пеене ,ако техниката на пеене не е усвоена добре ефектът е винаги катастрофален.Умора ,болки в гърлото,напрежение в ушите и т.н

Що се отнася до отварите -добрата профилактика винаги е добре дошла.Но тя в никакъв случай не определя издържливостта на гласните струни и качеството на тона.Гласът винаги трябва да е добре"подгрят" преди същинското пеене.Мога да ви препоръчам загряващите упражнения на Speech Level Singing метода.За мен са едни от най-ефективните.Който има интерес ще му ги изпратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Ще споделя с Вас и моят опит.

Когато един глас се изморява бързо,това означава ,че не е трениран достатъчно,за да издържи на големи натоварвания.

Няма значение какви отвари се пият по време или преди пеене ,ако техниката на пеене не е усвоена добре ефектът е винаги катастрофален.Умора ,болки в гърлото,напрежение в ушите и т.н

Що се отнася до отварите -добрата профилактика винаги е добре дошла.Но тя в никакъв случай не определя издържливостта на гласните струни и качеството на тона.Гласът винаги трябва да е добре"подгрят" преди същинското пеене.Мога да ви препоръчам загряващите упражнения на Speech Level Singing метода.За мен са едни от най-ефективните.Който има интерес ще му ги изпратя.

 

Здравей и много благодаря за информацията, ще съм ти благодарна ако ми изпратиш тези загряващи упражнения, може ли на и-мейл?! Моят е fejata@gmail.com

 

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се занимавам с пеене и мога да ти споделя как аз си пазя гласа.

1.забравяш за всякакви видове ЯДКИ.

2.забравяш за сладолед и студени напитки.

3.забравяш за газирано.

4.смучи Golia или някакви ментови бонбони по 3-4 на ден.

5.Не викай и не се дери се едно си на стадиона.

6.пий чай поне по 1 на ден помага доста.

Малко звучи се едно ти се карам,но ако ги спазваш ми повярвай,че гласът ти ще е на 100% винаги.

Естествено може и да нарушаваш правилата като нямаш никакви ангажименти,които да изискват пеене :cheers2:

Това е напълно вярно , а от ядките избягвай най - много слънчогледа ( Това пък е от моя опит ) Другото , което е хубаво за гласа е почивката.... Осетишли , че вече се преуморяваш спри и си почини поне два дни , след това задължително преди каквото и да е пеене се разпявай , не повече от 10 максимум 15 минути ......
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Без да влагам капка ирония ще ви споделя, че на мен ми помага чашка газирано - абсолютно сериозно. Бира, кола, все тая, просто наистина усещам положителен ефект :Д Затова си мисля, че всичко е строго индивидуално. Също така пия страшно много вода. Чувала съм, че трябва да я пиеш с глава вдигната нагоре, така че да ти минела през гласните струни - не знам, може и да е ефективно, обаче без значение как я пия, при мен действа. Пробвала съм с жълтък , както и с ментови бомбони - пак помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.