Jump to content
Българският форум за музиканти

Рецепти за гърло


bir4o

Recommended Posts

На мен лично топли супички много добре ми действат на гласеца. Обаче малко прекалявам с лютото и киселото.

А както стана ясно нито едното, нито другото са добре за гласа. Не ми стана ясно обаче защо. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко написано до тук може и да е вярно мед ,яйца, семкй, бонбони и отвари от различни билки чувал съм даже че някой оперни певци си биели сртихнин в много малки количества колкото и невероятно да звучи и една камара всякакви рецепти.Аз искам да разбера как действат тези лекове комбинирани с голяма доза цигарен дим и всякакви изпарения на кръчма ? Ако си пеем у дома ОК ама отиваме в клуб или в зала където се пуши и като по команда итусиазирани фенове започнат да правят завеса от цигарен дим какво че направите?Моля не пушете че трябва да пея :greenball: ми според мен най- големия враг на гласа са цигарите и собенно когато не сте статичен на сцената а се движите,още повече се нагълтвате с дим какво правим тогава?На теория е едно на практика се оказва съвсем друго.Като синтезираме всичко написано до тук освен техниката взимаме и една торба с яйца мед и т.н и отиваме на участие :).До тук не прочетох нито един адекватен съвет без да ми се сърдите.Само се джавкате... ако търсите някакък лек против пресипване или ви боли гърлото може би трябва да се обърнете към лекар аз така бих постъпил.Аз лично тонизирам гласа с ментови бонбони избягвам алкохол преди коцерт.

 

CorvusCorax- Малко по-отпреди теб съм тук и съм виждал как голяма част от певците тръгват като стадо овци нанякъде, само защото някой, който минава за разбирач им е напълнил главата с непроверена, дори невярна информация.

 

 

 

 

Искам само да ти кажа че не сме като стадо и не сме овци. Говориш така сякаш си открил топлата вода.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Колкото повече-толкова..повече ;)

Правиш си например в едно шишенце от 0,500 л и пиеш когато се сетиш,естествено колкото по-дълго време пиеш,толкова по-бързо ще се оправиш ;) Стискам палци!Успех :thumbs_up:

Малко не съм съгласен с някои от твоите съвети, защото за всеки си е индивидуално.И аз пия много кола и такива газирани неща и сладоледи, не пуша въобще обаче гласа си ми е винаги наред.Зимата обаче пия много чай, защото тогава не ми е много в ред гърлото, но и попринцип чая е много полезен и особено ако го пиеш с много мед! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По (space) принцип медът е полезен, особено ако не е бил загряван при температура над 30 градуса. Ако слагаш мед в чай, в който ако си пъхнеш пръста не усещаш топлина, то медът ще има ефект. Ако обаче го сложиш в топъл или горещ чай, ще го опропастиш, защото той ще изгуби лечебните си свойства (естествените антибиотици, поротивовъзпалителните вещества, витамините и прочие...). Така че, от мед в чая много полза няма.

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни хапчета в аптеката :yes:

Отивате и казвате "хомеопатични хапчета за глас".

Пробвал съм ги и имат супер ефект :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, доволен съм!

Днес пробвах чудото мед и мастика. Т.е. около 100 гр. мастичка разпределена на малки глътки и всеки път по лъжичка мед. Или си внушавам, или наистина някак си отпуска доволно добре. :recourse: Че то пеене-реване-пеене- квичане тегавко си е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Вижте темата "Апитерапия" (качена е важна, за да не търсите:-( ) От днес там има и инфо за най-често използваните билки в народната медицина, които биха били от полза на певците. Все пак мисля, че да хвалите хапчета е меко казано тъпо... Вие оставете това че гърлото привиква и в един момент не действат, освен това те са страшно вредни за зъбите, стомаха и пр...

На мен семките ми действат много зле, пада ми гласа, както от кафе, фастъци и кола... Много добре ми дйства чай и бонбони за кашлица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Относно хомеопатичните лекарства за глас ,

мога само да споделя че има едни капки - Fosfor homakort - които се пият преди пеене

и хапчета които са за след пеене - Limfomiozot.

Това е универсална рецепта , която ми е препоръчана от специалист - УНГ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Относно хомеопатичните лекарства за глас ,

мога само да споделя че има едни капки - Fosfor homakort - които се пият преди пеене

и хапчета които са за след пеене - Limfomiozot.

Това е универсална рецепта , която ми е препоръчана от специалист - УНГ .

Във всяка аптека ли ги има и каква им е цената? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Във всяка аптека ли ги има и каква им е цената? Благодаря!

 

Здрасти , ми да ти кажа не съм сигурна дали ги има във всяка аптека .

Пробвай ако не в едната , то със сигурност в следващата може и да ги откриеш.

 

Фосфор Хомакорд (на капки) - май беше около 10лв. - а Лимфолиозота (на хапчета) - е ако не се лъжа към 5 или 6 лв.

Първото - се пие с малко водичка по 10 или 20 капки - преди пеене(служи един вид за загряване на гласните струни),

а за второто - 2 хапченца под езика след пеене (един вид отпуска гласните струни).

Държа да кажа че , тези хомеопатични лекарства не се употребяват редовно а само при остра нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти , ми да ти кажа не съм сигурна дали ги има във всяка аптека .

Пробвай ако не в едната , то със сигурност в следващата може и да ги откриеш.

 

Фосфор Хомакорд (на капки) - май беше около 10лв. - а Лимфолиозота (на хапчета) - е ако не се лъжа към 5 или 6 лв.

Първото - се пие с малко водичка по 10 или 20 капки - преди пеене(служи един вид за загряване на гласните струни),

а за второто - 2 хапченца под езика след пеене (един вид отпуска гласните струни).

Държа да кажа че , тези хомеопатични лекарства не се употребяват редовно а само при остра нужда.

 

 

 

Благодаря много, ще ги потърся!

Редактирано от radoslava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Да пазиш гласа си не значи да спиш завит вкъщи, и да редуваш чай и бонбони. Ако си здрав и си усвоил техника на здравословно пеене изобщо няма да питаш за тия неща. Естествено - нищо студено/газирано след като си загрял апарата и си го приготвил да пее. Алкохола също не е препоръчителен, но всеки си преценява как се чувства - до колко му пречи или доколко му трябва... :hysterical:

Първо техниката, после - храни, напитки и бонбони ! хайде, успех! :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Еее...стига с тия хапчета де!Аз строго избягвам хапчета за гърло,дори когато съм болна/а това се случва доста често/.Може и странно да прозвучи,но за болно гърло...топла кола-1 чашка в микровълновата и готово!Вместо хапчета го използвам.Иначе преди концерт или някакво участие-мента,но в МАЛКИ количества,колкото да изчисти гласа.Но каквото и да пиете,един глас се тренира.Трябва да е свикнал.Не за 2 песни на студено и да падне!Въпрос на практика,ако питате мен.Всякакви капки,хапчета,чайчета и прочие по-скоро карат гърлото да свикне да му се помага,не да се справя само,което СПОРЕД МЕН е много грешно.За ядки,кафета и прочие си е много индивидуално.Аз избягвам мазни,препечени и сладки неща преди пеене.Яйце също пробвах,но крайно излишно се оказа.Ефект никакъв,освен да ми стане гадно!Така че...не си тровете гърлото и организма с неща,които можете да избегнете.Колкото по-малко неща приемате преди пеене,толкова по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ами мога само да ти кажа, че едно сурово яйце върши работа.Ако не ти харесва има и друг хем полезен, хем вкусен вариант:

Едно сурово яйце се разбърква с мед.Може да се добави и прясно мляко.Опитай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.