Jump to content
Българският форум за музиканти

Цигарите и пеенето


thurston

  

258 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ако пушиш от скоро, най-добрия съвет, който мога да ти дам е да спреш докато можеш, защото след като попушиш малко ще станеш хроничен пушач, което няма да е добре нито за теб, нито за околните ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм определено пушенето ограничава гласа. Не съм го забелязала върху себе си- цигарите не са ми пречели поне до сега - но и аз не се занимавам с пеене професионално. Иначе примери за обратното бол - ако щете вокалистката на Portishead - виждала съм видеота в които тя пуши и пее на концерт. Въпреки това има уникален глас. Явно си е до човека, до гласа и както казаха и други вече, до приоритетите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като орязване на гласните струни спиред мен.Просто временен ефект от постоянна употреба на цигари.Аз съм пробвал цял месец с по 4 цигари на ден има няма и тва доведе до подобряването на гласа отново.Даречем взимането на +1 тон отгоре, след това разбира се преминах на кутия на ден както по старо му хаха.

Та мисълта ми е че познавам хора,които си пушат стабилно и въпреки всичко си пеят стабилно.Така че ... цигарите не са фактор.Аз например почвам да се убеждавам,че карелия ще ми станат любима марка защото ме задръстват в такава степен,та и да искам не мога да мърдам от тоновете които съм си поставил за цел и не се разхождам по петолинието.Въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ги усещам,но поради липсата на много ментолни цигари съм принуден да пуша чат пат карелия.. и днес не ме питай как бях на работа... Не че не можех да пея но постоянно се налагаше да се прокашлям като дърт пушач.. единствената вреда от цялата работа е дискомфорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че цигарите вредят чак толкова директно на гласът - по скоро го променят. Има много примери за изпълнители, които пушат като разпрани и са доста популярни, но тов далече не значи, че ако не пушеха нямаше да са също толкова, че дори и по-добри. Освен че променат гласът, цигарите влошават дихателния капацитет, а дишането всички знаем, че е важно за един певец.

 

Това, което ми е странно обаче, е че в темата пишат хора, които се притесняват как пушенето се отразява на гласовете им, без да се притесняват как пушенето се отразява на самите тях. Гласът е просто компонент от всеки човек, и когато човек прави нещо, с което си вреди - тогава целия организъм е потърпевш, в това число и гласовите способности. Имайки предвид, че са вредни, пристрастителни, че ще поскъпват все повече и най-вече че след 2 години ще са забранени за употреба почти навсякъде - наистина ме изумява как на фона на всичките тези неща хората продължават да тровят себе си и околните... аз също съм пушил, и говоря от гледната точка на човек, който ги е спрял наистина (такива хора май не се срещат често) и мога да кажа, че абсолютно нищо на света не може да ме върне към цигарите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да ме простиш дедо попе,и ти за :thumbs_up: -а, ама... ти сещаш ли се ако ги забранят тук че ще има колене и бесене :D не се предаваме лесно..ако и тва ни вземат ... тежко на държавата ще има революция нека тук е първообявлението на тази новина!Българина от алкохол и цигари не мож го лиши ако щеш на челна стойка да заседават депутатите ;) . Що се отнася до това... и твойта работа баш... дай да не се раждаме след като ще мрем.. Майкъл Джексън като се е дрогирал примерно и не само той... да не би да не са едни от най-известните?да не би да не е успял? да не би да не е пушел... където има наркотици има 90% и цигари и други екстри...тъй че много зависи от самия организъм.Няма гаранция какво ще се случи с гласът ти,с белите ти дробове... ако не от цигари ще е от друго..затова тейк кери.. повечето тук не са по световни турнета и сцени така че не е фатално.. :)

 

Извинете за объркания маллко текст но не съм подремвал отдавна... и май ми е време.

 

край на офтопика.

Редактирано от spellsingero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушенете прави не само пеенето по-трудно, но и крещенето. т.е. "death/gore" вокалите, както ги определи някой. Проблема с тежките вокали, е че пушенето намалява кол-твото въздух, което вдишваме. А з крещене е нужно много въздух (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че това "задръстване", за което говорите, може да те накара да се чувстваш все едно не ревеш, а драйфаш, колкото и гадно да звучи. Ограничава си доста неща, но като се поспре за известно време пак си идват по местата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуша си,но не ми пречи на гласа... или поне така си мисля аз,не знам никой не ми е казвал,че не мога да пея като пуша,щот

примерно на репетиции през почивката си пуша и после на гласа му няма нищо!Нез нам,може би при всеки е различно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ма то зависи кво пеете,примерно Браян Джонсън от ей-си-ди-си е пушил по 3 кутии дневно,а сега по една..А като са го взели за вокал си е пушил пак по 3 кутии..тия момчета са много зуе да земат вокала на "Джорди" :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак бих изказал мнението си - не мисля, че пречат чак толкова. Начинът на живот като цяло е доста по-важен. Но иначе си променя тембъра и тн. Примерно един Марк Ланеган едва ли щеше да има тая брутална дрезгава ниска бленда ако не пушеше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Това, че не са повлиали на диапазона на един или двама не значи, че като цяло не влиаят. Имам доста познати, които са ми се оплаквали, че преди да пропушат диапазона им е бил значително по-голям. До колкото ми е известно, при жените наистина не влияе колкото при мъжете. Абе, всеки да си прави каквото иска. Гласа си е негов, само после да не си го търси, ако изчезне. :)

 

 

Влиае на диапазона и още как ,кога се пущи гласните струни загубват еластичността си поради налепите от димът,капилярите намаляват и имате едни неефектижни гласни струни.За добър тембър и мек глас г голям диапазон не пушете и не пийте концентрат алкохол .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цигарите са много вредни за гласът ,както и алкохола ,газираните напитки ......какви са тези глупости ,цигарите не вредят .Пушете и пейте няма как да стане.Това едни пезпочвени оправдани за слабо волеви хора ,просто нямате силата и намирате оправдания ,и това не е само с цигарите ,просто това с е превърнало в начин на живот ,и понеже неискате са спрете цигарите си намирате причини и дори може да ги изкарате и полезни .В крайна сметка Цигарите и големите количества алкохол ще ви превърнат в човек почти без глас,без зъби,сбръчкана и съсухрена кожа ,и лош дъх ......това ,ако ви се струва достатъчно бихте ги спряли.НЕ ПУШЕТЕ ТОВА НЕ ВИ ДАВА НИЩО ПАРИ ЗА ПУШЕК .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.