Jump to content
Българският форум за музиканти

Цигарите и пеенето


thurston

  

258 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Добре ве, как аджеба се пее рокенрол без цигара в устата или се свири без цигара м/у кутрето и безименния на дясната ръка? а?

И к'во е тва да не се пуши в кръчма? Ми ходете в библиотеката. Там е пожаро опасно...

А дали лицето Джагър може да пее важи повече мнението на Билборд (който и да е тоя)...

Аз лично ненавидим стоунс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве, как аджеба се пее рокенрол без цигара в устата или се свири без цигара м/у кутрето и безименния на дясната ръка? а?

Те така:

Eddie_cigarette.jpg

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз видях метода "електронна цигара", пробвах дори, наистина е ок за заместител, но мисля,че не може да се ползва безконечно-т.е. ако си решил да спираш ок, защото в даден момент трябва и от нея да се откажеш. Не съм запозната, но не съм си в България да се посъветвам по- отблизо. Тук цените са смазващи, а и няма откъде да се купи, поради отдалечеността от цивилизацията. Това беше лирическо отклонение.

 

Тези теми (в раздел вокали) най-често се създават от младежи на по 14-15 години (мое наблюдение, поправете ме ако греша). Не може някой тук да ги съветва тия деца да преодоляват притеснението с уиски или да си докарат дрезгава бленда с цигари. Майтапа настрана, някой би го приел за чиста монета. И да, няма да е зле по-често да се отбиваме в билиотеката (и ние и те), кръчмите не са най-доброто училище,или най-подходящото- казвам го от лични наблюдения. Тези деца ходят по конкурси, участват в концерти по един или друг повод. Съвсееем далече от поясненията за rock&roll (методи и приложение). Нека съобразим мненията си с възрастта им и мястото за изява. Съответно и съветите си.

Редактирано от Lee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве, как аджеба се пее рокенрол без цигара в устата или се свири без цигара м/у кутрето и безименния на дясната ръка? а?

Те така:

Eddie_cigarette.jpg

 

:icon_shithappens:

Ама тоя е свирец и виж как му е дал фира първия фасец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си пуша здраво, но определено не съм забелязал това да ми пречи на пеенето.

 

И при мен нещата са същите...поне за сега! :cheers2:

 

Веднъж опитах да ги спра, но без успех...предстои нов опит...някой ден... :cheers2::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В групата ни има един звяр, който не е спрял нито да пие, нито да пуши години на ред (на 39г е)( а познавам и още един такъв). Гласовите данни на този човек са завидни за всеки рокаджия.

С две думи: КОЙТО МОЖЕ, ГО МОЖЕ!!!!! ААААААААААА КОЙТО НЕ МОЖЕ, НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕМООООООООЖЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕееееееееееееее.

Не мисля че цигари и алкохол са критерий за ниско качествен глас - НАПРОТИВ.

За рока по-скоро на първо място е хъса!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вреди си ,няма как!Никой не казва ,че щом даден певец пуши ,той няма да пее хубаво.Ама ,ако намесим и дишането,става сериозно...Като си прецакам белите дробове,няма как да ми помагат после при пеене!За звънливост не ми се коментира,най-малкото защото нямам лични наблюдения.Но става по-дрезгав гласът,да...Зависи от пеенето пак,на мъже ,които пеят по-дрезгаво сигурно им помага,ама жени...с чисти вокали изобщо, малко се съмнявам.Аз честно казано пуша и то няколко години вече ,та по себе си съдя ,че си вреди.Не съм чула особена разлика в гласа си,но се усеща тежкият товар на Цигарката.Истината е една: Ако не пушиш,добре.Ако може някой да спре да пуши заради пеенето,още по-добре.Ако никога не си пушил,най-добре.Гаранция ,че си Певец обаче няма никаква/с или без цигари/,без значение велики певци с колко цигари излизат на сцена и колко пушат преди да излязат.Аз с дясната ръка си държа микрофона,с лявата цигарата,ама...като не мога да спра...така ще е :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тежкият товар на Цигарката
Сега се сещам за един колоездач,който ходеше на работа с велосипед по Цариградско - при една по- тежка настинка го снимат на ренген и доктора му казва - "Трябва да спрете цигарите" ,отговора е "Аз не пуша"

Това не е виц,колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цигарите ги спрях навреме, четери години си ги пафках но като почнахме да свирим Диана Експрес и Scorpions, се наложи едва ли не да ги спра. веднага ги хвърлих. помогна ми една здрава порция страх която сам си я поднесох, че ако не ги спра, трябва пеенето да зарежа. мисля че не е без значение да ли пушиш или не. въпреки че и Freddie Mercury ги дърпаше до последно.

различни певци, различни организми. едни понасят други не. някои звезди го имат като markenzeichen, trademark ... не се сещам как е на български.

 

от патила споделям, че като певец непушач е двойно по трудно да пееш в задимени места ...

Редактирано от Amphibia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушенето прави гласа по дрезгав и премахва звъннлвоса му,но за метал е добре да се пуши

 

Айде сега всички метали да почват да пушат :greenangel:

 

Истината е, че пушенето не е добре за нищо, освен за зависимоста която самото пушене създава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Portishead. На единствения лайв, който съм гледал вокалистката излезе на първата песен(Glory Box) с цигара в ръка, а едва ли някой може да отрече, че тя пее убийствено. Аз като цяло съм против пушенето и бля бля, но наистина не знам дали пречи толкова на пеенето или просто може би е въпрос на организъм. Сещам се за много певци и певици, които пушат а пеят мноооооого добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе, само че едва ли пеят добре защото пушат, и също така може би ще пеят много по добре дори от добре-то което е в момента ако не пушат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет към пушачите е да си подредят хубавичко приоритетите, да изтраят неприятния период на пренстройване и да заживеят един по-чист, по-вкусен и по-ароматен живот. Бях пушачка около 4 години, а от вече 4 г. съм г отказала и не ми и минава през главата, не исках да стана като бабите на по 60 години, които цял живот не са успели да откажат нещо толкова тъпо. А за певците - нали трябва да може да си ги ползваме тия гласове по-дълго, ма не може само да изискваш от тялото си - трябва и ти да правиш нещо за него. Успех на всички, бъдете силини!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пуша от близо 3 години,опитах се да спра напълно,но неуспешно.Намалих ги и започнах да пуша по-леки,не съм забелязала някакви промени в гласа си.Имаме само един живот и съм на мнението че трябва да се опита от всичко по малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Според мен си зависи от гласа-ако е достатъчно силен,няма да наверди. Аз лично пуша от скоро и за сега не ми е навредило на пеенето,но ако усетя,че ми прави проблеми-спирам ВЕДНАГА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.