Jump to content
Българският форум за музиканти

Цигарите и пеенето


thurston

  

258 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ще ви разкажа нещо , което забелязах преди 4 години.

Аз пуша от 16 годишен и така и не знам какво е да пееш без да пушиш.

Тогава си трясках по една кутия , но започнах да тичам в парка.

Първоначално ми беше доста мъчно, но после свикнах и тичах по 7 километра почти всяка сутрин.

Чувствах се страхотно , прероден и някак цигарите не ми пречеха и гласът беше в отлична форма.

За жалост така и не ги спрях , още си пуша.

Мисля , че специално за пеенето просто трябва да имаш данни (диапазон,приятен глас,издръжливост )

техника на пеене и много опит.

Не толерирам пушенето и най вероятно , ако престана да пуша ще ми е по леко.

Дано съм бил полезен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво мислите? пушите ли (за вокалистите питам). ясно е, че вреди...но, някакви съвети за пушачите (освен да спрат)...

Ето ..............аз пуша и пея..............

Не знам , как бих се чувствала ,ако не пуша , защото пуша :huh:

Педагожката ми е казвала,че трябва да мога да пея дори ако пуша ,пия и лягам късно.........Но предполагам,ако спра,ще ми е по-лесно да правя някакви по-трудни неща.Според мен много певци пушат и пак пеят.............

 

 

Не е хубаво да се разсъждава така,защото тези певци ги знае цял свят и те вече каквото и да направят публиката ще ги харесва.Естествено те си плащат за това,че пушат но не ги грее,защото си имат всичко-Слава,пари,уважение.

Така че се замисли малко :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии аз не пуша...1-во защото смятам че съм малка за това и 2-ро защото така може да си увредя гласа...лично имах познат които е певец и пуши ии това по никакъв начин не му попречи но знам ли...при всеки човек е различно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост аз пуша от 5-6 клас сега съм на 23 :hysterical: Не знам дали ми пречи много, но когато свирим в клуб две вечери подред, втората едвам пея а пея само 50 % от репертоара (но пък почти всички песно са трудни - Уайтснейк, Пърпъл, Юръп и т.н.) :thumbs_up: Преди имах по-голям диапазон в височините сега не чак толкова или поне така си мисля и с всеки изминал път все по трудно ми става да си запазя гласа за следващото участие ... Има мн фактори които ми влияят зле но цигарите са доста основен около кутия и половина на ден бяло виктори ... Лоша работа не пушете!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми братле пробвай това:водка с мед (и спри да пушиш въобще лепкай си никотин като бял човек)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, да кажа аз тежката си дума! Бях спряла да пуша година и половина. Вярвайте ми- БЕЗ цигари всичко става по-лесно! Дрезгавата бленда не беше проблем- правех си я когато поискам (въпрос на техника). ОБАЧЕ- сега трудно я карам да изчезне (пуша ПАК) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пушенето за мен няма никакъв смисъл само по себе си.Нещо,което има само отрицателни черти е игати тъпото.Който се е вкарал в капана дано излезе от него.

 

;) Наско от БТР вече не го бива в пеенето както преди-познайте защо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуша, но само след секс... (тогава целия пуша)

А партньорката...и тя ли...викай да идваме да гасим, да не направите някой пожар... :recourse:

 

По темата...сега нямам много време и затова не прочетох нито един пост от темата, освен този над моя....

Само ще споделя личните си наблюдения....да, вероятно цигарите не действат много добре на гласните струни (както и на други органи), но от дългогодишната си практика съм се убедил, че който си го може (и си го има) - никакви цигари не могат да му попречат да покаже това, което може....а който си го няма....или слушалките са му виновни...или тонрежисьорът "нещо не прави както трябва"....или просто в деня, когато пее има слънчево изригване и лъченията му действат зле на гласа. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си пуша здраво, но определено не съм забелязал това да ми пречи на пеенето.

Освен това е предимство да си пушач и да свириш в някакво ултра задимено място/клуб, отколкото да си непушач :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тютюнопушенето променя тембъра на гласа, но зависи от човека -

някой хора имат много по-здрава гласова физика и гласа им е ОК дълго време.

Според мен гласа най-често се прецаква от неправилно пеене и недоспиване!

Друг основен проблем е много-часовата експлоатация на гласа - някой пеят всеки ден и по много.

Другите неща (като алкохол, цигари/пури и секс) пречат на гласа, но по-малко...

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Другите неща (като алкохол, цигари/пури и секс) пречат на гласа, но по-малко..."

 

Ее,айде сега!За секса-или хубаво,или нищо :wallbash::thumbup::punk_guitar:

А за алкохола и цигарите-не съм почитателка и определено ми се отразява зле,когато си позволя от време на време :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си запознава, но след като еякулира мъжа - гласа му пада (както и други неща)... :surprise:

А на футболистите им омекват краката (всичките)!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Може би защото съм по-млад, ама след секс не ми пада, напротив, става по-твърд, силен и висок. За гласа говоря :) Иначе и с ерекцията нямам проблеми, все още...

 

Всъщност, все още пуша, пушач със стаж съм, а и след много опити, спрях да се мъча да ги отказвам (е га ме не отказАли те...). Един басист, обаче, преди време ме подучи да си давам почивка от цигарите преди пеене, и се оказа, че дори няколко часа без цигари повлияват гласа ми добре, правят го по-чист и по-трудно уморяем. Това е вариант, ако, като мен, все не ти се получава да ги спреш. Иначе, случи се скоро да ми трябва в една песен тон, който никак, ама никак не ми беше в диапазона - бая нисък, излизаше повече въздух, отколкото глас... Та, като трябваше да го записвам тоя тон, срам не срам, попрепуших лекинко и - воала, гласът ми падна на необходимата низина... Добре че там не ми трябваха и високи, че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.