Jump to content
Българският форум за музиканти

Цигарите и пеенето


thurston

  

258 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

...(ужасна съм ;) )!!! И имам чувството вече,че дори забременяване няма да ме накара да ги спра! Слушала съм толкова ужасни истории за вредите ...

От кога мъжете почнаха да забременяват?!?! :hysterical:

 

По темата : когато бях хористка не пушех, беше ни забранено. Обаче, в рок групата по-късно, хайде .. по 2 кутии на ден, всички пушехме. По-вредно е да си пасивен пушач и да дишаш, отколкото да пушиш. Но, когато си на 18 нямаш никакви проблеми, организма се справя с всички екстремни агресии: цигари, алкохол, неспане, купони, повечето сме минали по този път. :D

От личен опит мога да кажа, че цигарите не пречат за пеенето, ако си здрав и млад. Дори придават една специфична окраска. Не е за подценяване и този фактор - дали пушите качествен тютюн. Аз бях пушачка поне 10 години, обаче тогава имаше много високо качество тютюн и цигарите бяха истински. Неописуемо удоволствие ми доставяше за събуждане кафе с цигарка и китарка :hooray: . Още си спомням различните аромати на "Малборо", "Ротманс", "Камел", а пък "Дънхил - ментол" как обичах! Сега с тези ментета, реколта "Виетнам с напалм" или "Чернобилска смеска", просто .. :( , по-добре да не се пуши, не рак, а октопод ще се развие в белите дробове.

По-принцип, цигарите не вредят, стига да са в умерени дози и да не се прекалява и пак подчертавам дебело - да са качествени! Доказано е, че действат успокояващо, в комбинация с алкохол повишават нивото на ендорфините - хормоните на щастието, в комбинация с кафе действат диуретично и повишават перисталтиката на червата, което пък ускорява метаболитните процеси и много приятелки отслабваха така с по 5-6 кила. Когато пушиш не ти се яде.

Дядо ми беше народен певец и пушеше по 2 кутии "Стюардеса" и пиеше по 12 кафета на ден, храна ядеше съвсем малко, колкото да си поддържа жизнените функции, умря в съня си на 84 години от старост. Така че стигам до извода, че всичко е индивидуално - за един вредно, за друг панацея.

 

п.п.: а сега дайте по една цигарка :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Като изпуша и една цигара и гласа ми пада... не че не мога да се разпея хубавичко, да глътна две чаши вода и да си действам по старо му, но ми е некомфортно. Същото е с бирата - променя се гласа.

 

Айде, относно цигарите - не съм пушач, а само припалвах за кеф и опитня, но бирата си я обичам. Обаче се въздържах, щото исках да свършим добра работа с групата. Това лято с репетиции 3, 4 пъти в седмицата направо бях забравил кво е бирата, пък цигара в уста не бях слагал :thumbdown:

 

Сега разредихме малко свирнята и почнах пак да си пия биричка. За цигари нямам желание. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.