Jump to content
Българският форум за музиканти

Цигарите и пеенето


thurston

  

258 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Абе то аз пуша от 16-годишен, а пея от 20 и не е имало как да разбера колко ми пречат, така че най-вероятно сте прави :godbless:

Иначе за нестигането на въздух-не съм имал подобен проблем, но така или иначе цигарите са порок... ясно е, че е по-добре да не се пуши като цяло, ама нали трябва ние пушачите да се оправдаем някак :(

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
какво мислите? пушите ли (за вокалистите питам).  ясно е, че вреди...но, някакви съвети за пушачите (освен да спрат)...

Абе пушенето е много вредно за гласа, да знаете!А пък освен за спиране на цигарите не виждам какво...Е, ако пропушиш с една друга част на тялото няма проблеми :singer:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Аз пък не мисля че пречи чак толкова. Вярно е, че не трябва да се прекалява (до 8-10 цигари на ден е нормално), но чак пък толкова фатално да увреждат гласа... Освен това "леките цигари" всъщност не се различават по вредичката, която оказват на гърлото от т. нар. силни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мисля че пречи чак толкова. Вярно е, че не трябва да се прекалява (до 8-10 цигари на ден е нормално), но чак пък толкова фатално да увреждат гласа... Освен това "леките цигари" всъщност не се различават по вредичката, която оказват на гърлото от т. нар. силни...

сигурен ли си за това? Защото аз точно за да си пазя гласа пуша възможно най-леките.

Е, със сигурност по-леките по-малко пречат на дишането при пеене де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На младини цигарите често заблуждават вокалистите, тъй като много от тях (аз включително едно време) не усещат никакво влияние...но то идва с годините и всъщност ти съкращава живота на гласа...вместо да пееш сносно до към 50 (при натоварена програма през годините, разбира се), към края на 30-те започваш да имаш проблеми.

В световната музика бая такива примери - Coverdale, Gillan са страстни пушачи, а Coverdale обича и Марлборо, което си е бая силна работа. Е, като мина 40 и стана лошо...

Друг пример - вижте Дио - човекът е вече на преклонна възраст за рок-певец, самият му стил на пеене доста хаби гласа, но човекът е бетон и някакси не спира...разбира се, личи си, че не е на 30 вече, но е удивително как успява толкова години да си запзаи гласа. Ми само бира (по малко) и никви цигари.

Другото е - семки...е това е ужас за гласа, казвам ви. Веднага ги изоставете, вокалисти, ако ползувате :ph34r:

Айде лека и доходна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ми се струва, Бобалане - и на 3/0.3 и на 9/0.9 пак еднакво зле пея :) Май единственото, което ми пречи от тютюнопушенето е като ги засменям - тогава бухам ли бухам... Да се чуди човек гарван ли съм, бухал ли :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ не знам колко влияе на гласовите способности пушенето,но ще ви кажа какво си спомням от изпита ми по уши ,нос,гърло по време на следването ми:А именно -усетите ли трайно промяна в тембъра на гласа си -посетете местния доктор по УНГ да ви погледне поне с ларингоскоп-тази промяна често е първия явен признак на туморно образувание върху гласовите връзки и си мисля ,че цигарките само помагат да се озовете в тая кофти ситуация:ph34r: Чоис из йорс:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не желая никого да плаша ,но на 11 етаж на Стоматологичния факултет -катедра Лицево-челюстна стоматология, точно до сградата на ВМИ в София се лекуват част от най-нещастните хора на света и немалко от тях са попаднали там след продължителна злоупотреба с цигари.Това са хора с тумори в лицево-челюстната област....

Интересен факт е ,че в областта на главата и шията кръвоснабдяването винаги е обилно и поради това раните там заздравяват бързо.Ножът обаче е с две остриета и почти всяко злокачествено образувание със склонност да метастазира(разбирай да се разнася) ,го прави и то в много кратки срокове... След това може да те кълцат ,да те облъчват с рентген,да те тъпчат с лекарства ,но резултата рядко надвишава пределните +5 години....Затова не мислете ,че цигарите докарват само рак на белия дроб....Неееее това е само частица от проблемите в които може да се натикате и при това сте си платили най-добросъвестно за тая гадория.

Лично аз не вярвам да пропее някой по-добре от цигарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специален поздрав и благодарност към Red_Bull_Dog, благодарение на постовете на когото, реших да откажа цигарите! Не знам до кога ще съм непушач, но досега постигнатия ефект е три дни без цигари. Първия кашлях като идиот; втория получих нервна криза и исках д убия някого; третия ден вече пеех по-добре от всякога, без проблеми при много дългите фрази!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Цял живот съм пушила като за световно... Тембърът ми почти не се промени с изключение на един особен метален оттенък ,който всъщност си харесвам...

Един ден (преди около година) се състоя купон(от редовните) с китари,цигари,бири и т.н... Осъзнах ,че не мога да пея вече! Направо се същисах! Няколко дни след това разбрах че съм бременна ;) Новината ,автоматично ме накара да откажа цигарите от раз! Е,и до ден днешен не пуша и няма и да пропуша повече като знам какъв зор ми беше да ги откажа. Но поради промените в хормоналния баланс(покрай бременността),гласът ми се измени и още немога да свикна с това.След раждането се измени отново! ;) Абе,направо ми писна да го гоня... НО едно мога да ви кажа със сигурност-държа много повече на натоварване ,отколкото преди,но пък и изчезна металния оттенък ,който толкова много си харесвах... Проблемът ми явно е че години съм работила за даден вид постановка,а сега трябва да преоткривам себе си ъгейн :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промяната е нормална след бременност и раждане,ти сама знаеш причината-не съм те чувал,но съм убеден че сега гласът ти е много по-красив от преди-с всички жени става така в тези случай.А ако трябва да преоткриваш себе си с нва постановка заради някакъв темброви акорд и лека промена-помисли си,дали вокалната ти техника не е компромисна.И ако наистна разбереш,че е така-изгради си стабилна такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Infinity-ти си страхотна! Аз пуша по 2 кутии цигари от 11 години насам,само веднъж ги отказах за 8 месеца по своя воля и веднъж-за 2 седмици-заради коремна операция,но умирах да пуша и пак си ги започвах,(ужасна съм ;) )!!! И имам чувството вече,че дори забременяване няма да ме накара да ги спра! Слушала съм толкова ужасни истории за вредите от цигарите(доста по-ужасни от тези във форума),за болестите,дори съм гледала картини в мед.книги-просто да ти спре дъхът...и пак си пуша!!! Питам се-трябва ли да ми се случи нещо гадно,за да ги спра най-накрая!?!..... :wall: На всичкото отгоре и аз пея,не професионално,но поне с вокали (и някои парчета) се справям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.