Jump to content
Българският форум за музиканти

За басисти


Geo

Recommended Posts

Предлагам басистите да обменим опит и всеки да запише най-техничарското нещо,което е в състояние да направи на баса си.После ще коментираме техники и ще обменяме опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Е нека да не е "най- техничарското нещо", щото темата ще си стои празна. Ковни някоя идея, друг ще досложи отгоре, трети ще доукраси и така ще стане нещо... При китаристите какви чудеса слушах, пък ние - какво - не им отстъпваме нито по брой струни, нито по дебелина, пък и инструмента ни е по- голям !!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ице, прави си! Сега ъпвам темата, защото има какво да се чуе. Големи басисти има във форума и ми е интересно какво може да се направи в крайна сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, идеята беше да е аудио файл качен на някой файл шеъринг хостинг като медиапъфъл. Така никой от нас няма да може да продължи или да надгради това, което си ни дал. Иначе записаното много ми хареса, но страни от идеята на джем-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, вярно че това което видях е техничарско, но музиката не е състезание и не мисля че само аз съм на това мнение. Стори ми се че ми удари на места на Marcus Miller? Не мисля че имаше нещо нетрадиционно.

Редактирано от TNT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам басистите да обменим опит и всеки да запише най-техничарското нещо,което е в състояние да направи на баса си.После ще коментираме техники и ще обменяме опит.

Еми сори, ако не съм разбрал правилно, но доколкото виждам Geo, който пусна темата, никъде не е споменал, че трябва да е аудио файл, а и на видео, спред мен, всичко е по истинско, защото не могат да се правят поправки и др. пенизи . TNT, и аз съм на мнение , че музиката не е състезание, аз просто свиря това което ме кефи, ти също може да запишеш това което ти харесва, и така да се обменя опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Предлагам басистите да обменим опит и всеки да запише най-техничарското нещо,което е в състояние да направи на баса си.После ще коментираме техники и ще обменяме опит.

напълно съм съгласен,все пак джема от баскитара и барабани е много хубаво нещо,аз например много обичам с барабанист да свирим фънк,джаз или фюжън,защото това нещо е много типично за джема за бас и барабани,както свирят например CHAD SMITH и FLEA-любимия ми басист от ред хот,даже в vboxa съм качил джема FLEA MASTER SESSIONS-за всички почитатели на фънка.Aз предлагам който е навит за джем и за импровизации от 3 баса и барабани в жанрове-фънк,джаз и фюжън да ми пише ЛС

Редактирано от slapin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Записах една тема, и подложка за солиране, ако на някой му допадне и му се импровизира.. http://media.putfile.com/V-21.

Бате Влади, на мен ми хареса подложката ти за импровизация - и ще се включа до ден-два с нещо :) (само че на клавир)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах една тема, и подложка за солиране, ако на някой му допадне и му се импровизира.. http://media.putfile.com/V-21.

Подложката ти е много удобна за соло.Леко клатиш ритъма,но тонът ти и техниката ти задобряват.Поздравления!Жалко,че си продадох баса иначе щях да се включа с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:

Записах една тема, и подложка за солиране, ако на някой му допадне и му се импровизира.. http://media.putfile.com/V-21.

Бате Влади, на мен ми хареса подложката ти за импровизация - и ще се включа до ден-два с нещо :) (само че на клавир)

Eми давай, смело! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах една тема, и подложка за солиране, ако на някой му допадне и му се импровизира.. http://media.putfile.com/V-21.

Подложката ти е много удобна за соло.Леко клатиш ритъма,но тонът ти и техниката ти задобряват.Поздравления!Жалко,че си продадох баса иначе щях да се включа с удоволствие.

Е мерси, наистина малко набързо го записах,а и скоро не бях отварял куфара, та за това някъде има разклащане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.