Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да изсвиря 2-4-4 ?


Recommended Posts

Ами имам примерно на 6-та струна 2-ро прагче и на 5-та и 4-та струна 4-то прагче.Това е доста популярен акорд.Въпроса ми е как да го исвиря.С показалеца на 1-ва струна и с безименния да държа едновременно 5-та и 4-та или с показалеца 1-ва ,с средния 5-та и с безименния 4-та ?

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или със показалеца и безимения или със показалеца им малкия, а най-правилно е със показалеца безимения и малкия защото пълния акорд е със среден пръст на 3-то прагче 3-та струна. Тренирай и виж как ти е най-удобно, но последния начин според мен е задължително да го можеш. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имам примерно на 6-та струна 2-ро прагче и на 5-та и 4-та струна 4-то прагче.Това е доста популярен акорд.Въпроса ми е как да го исвиря.С показалеца на 1-ва струна и с безименния да държа едновременно 5-та и 4-та или с показалеца 1-ва ,с средния 5-та и с безименния 4-та ?

Мерси предварително

Ако съм те разбрал правилно, че току -що се събуждам, това е квинта, свири се с показалеца на 6 струна 2 прагче, безименния на 5-та/4-то прагче, кутрето на 4-та/4-то прагче. Дано си ме разбрал :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или със показалеца и безимения или със показалеца им малкия, а най-правилно е със показалеца безимения и малкия защото пълния акорд е със среден пръст на 3-то прагче 3-та струна. Тренирай и виж как ти е най-удобно, но последния начин според мен е задължително да го можеш. Успех.

Ами проблема е там че ми е най-лесно когато безименния държи и 2-те струни,но въпроса е че май не е правилно защото мн. често не излиза точния звук. А с 3 пръста много често когато бързо трябва да смяням акордите ми се оплитат пръстите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или със показалеца и безимения или със показалеца им малкия, а най-правилно е със показалеца безимения и малкия защото пълния акорд е със среден пръст на 3-то прагче 3-та струна. Тренирай и виж как ти е най-удобно, но последния начин според мен е задължително да го можеш. Успех.

Ами проблема е там че ми е най-лесно когато безименния държи и 2-те струни,но въпроса е че май не е правилно защото мн. често не излиза точния звук. А с 3 пръста много често когато бързо трябва да смяням акордите ми се оплитат пръстите

Тренировки, докато не свикнеш и спрат да ти се оплитат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант, при това често срещан, е да я свириш петицата ептен умалена - с показалеца на 6-та струна прагче 2, с малкия на 5-та струна прагче 4. Октавата на 4-та струна 4-то прагче я отебаваш и готово. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така е, тeрнирай и ще му свикнеш. М/у другото аз точно както казва ВОСТОК го правя, ама го мога и по другите начини защото се налага от време на време.

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема е там че ми е най-лесно когато безименния държи и 2-те струни,но въпроса е че май не е правилно защото мн. често не излиза точния звук. А с 3 пръста много често когато бързо трябва да смяням акордите ми се оплитат пръстите

Не съм аз този който трябва да дава съвети, но все пак за тоя power и попринцип според мен трябва да го упражняваш яко този малък пръст.. аз като видя че някоя техника,риф или квот да е ми е зор си правя таб с speed trainer и го почвам яко по 20-30 мин на ден само за него. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема е там че ми е най-лесно когато безименния държи и 2-те струни,но въпроса е че май не е правилно защото мн. често не излиза точния звук. А с 3 пръста много често когато бързо трябва да смяням акордите ми се оплитат пръстите

Не съм аз този който трябва да дава съвети, но все пак за тоя power и попринцип според мен трябва да го упражняваш яко този малък пръст.. аз като видя че някоя техника,риф или квот да е ми е зор си правя таб с speed trainer и го почвам яко по 20-30 мин на ден само за него. :)

 

Правилен начин няма, както ти е най удобно - аз лично ползвам кутрето вместо безименния за да хвана квинта със или без октавата ( на 4-та и 5та заедно както казваш) понякога, но най често си ги хващам без барета където мога - по пръст на струна (тон) - така имам повече контрол някак си върху самите тончета поотделно имам чувството че ги контролирам по някакъв начин.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз как ги "ловя" (първи начин): с първия пръст правя баре (горните струни са dead notes), с трети и четвърти ловя съответно квинтата и октавата.

Втори вариант - основата ловя с втори пръст, квинтата с четвърти, квартата пак с втори и терцата с първи... В някои случаи се налага и тази пръстовка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и много лесен и бърз начин за решаването на този проблем - сваля се 6-та струна в ре и тогава този "акорд" би се хванал с баре на 4-то прагче на дебелите 3 струни:

 

E-------

H-------

G------

D---4--

A---4--

D---4--

 

Така ще звучи и по-тежко, и дъра-бъра...

 

Хитро, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го хващам с показалец, безименен и кутре, безименният и кутрето си вървят някакси заедно при мен.

Тренирайте го това кутре и го ползвайте, по-добре да можеш да разчиташ на 4 пръста отколкото само на 3 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не го учете момчето да свири в друг строй - нека тренира за техника по класическия начин ;)

 

Правилно или не - ползвам показалец - среден - безименен, защото ако трябва да ги сменям бързо кутрето сдава багажа.

Редактирано от PRIMO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.