Jump to content
Българският форум за музиканти

Дискусия относно работата в чужбина


Recommended Posts

абе така като го кажеш звучи прекрасно. но когато ти дават 20лв за 5 часа свирене и ядеш лайната.... не знам......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук вече нещата са много сложни, аз от 7-8 год. своря по клубове направо ми е писнало да се занимавам с глупави шефове които си мислят че ти си музикант и се храниш с изкуство, а не с пари :rolleyes::D !Не искам да звуча все едно съм много еродиран и ужасен професионалист, но не са виновни само клубовете!Групите имат доста голяма вина за положението! Не може аз да се боря сумати и време в някво заведение за горе долу свясна сума от 60-80 лв на човек при 6 членна група и в един момент да се появят някви амбицирани ентусиасти :violin: и да ми подбият цената на 15 лв на човек!!!!! :evil: :evil: :evil: Просто всичко е една голяма салата и всички сме в нея!!! :green: :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същото го казах и аз в друга тема. когато няма категориите на музикантите се получава голяма каша. аз и ти се опитваме да се изхранваме с това и искаме по минимум 50лв на човек за свирене. но идва някой пич дето си е лаик и самото свирене пред публика му е ужасна тръпка и се навива и на 10лв и шефа на заведението като не чатка от музика и хваща промоцията :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към края дискусията стана нормална, но все пак

Човека предлага работа, а вие го разкостихте :headbang:

Аз като видя обява за китара дето не ми харесва не почвам да я плюя, нали? Просто подминавам и оставям който го кефи да си я купува :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук вече нещата са много сложни, аз от 7-8 год. своря по клубове направо ми е писнало да се занимавам с глупави шефове които си мислят че ти си музикант и се храниш с изкуство, а не с пари :):D !Не искам да звуча все едно съм много еродиран и ужасен професионалист, но не са виновни само клубовете!Групите имат доста голяма вина за положението! Не може аз да се боря сумати и време в някво заведение за горе долу свясна сума от 60-80 лв на човек при 6 членна група и в един момент да се появят някви амбицирани ентусиасти :violin: и да ми подбият цената на 15 лв на човек!!!!! :evil: :evil: :evil: Просто всичко е една голяма салата и всички сме в нея!!! :green: :green: :green:

Много си прав за подбиването на цени , според мен всеки трябва да се замисли по въпроса..................... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се изкажа тук, от позицията на човек, който е Бил там и Знае за какво точно иде реч.

Чужбината е въпрос на избор-няма такава ситуация, която "налага" заминаването на музикант за там.Аз бях на 19г, когато ми предложиха-стори ми се интересно, естествено, съблазних се и от парите и приех.Останах там 2 години, оборудвах се добре.Оттам нататък изникна въпроса: Дали искам да го правя, или искам да изкарвам пари?За мен не беше голямо удоволствие, така че, въпреки добрите пари(никога на никого не се е налагало да работи в консервни фабрики, просто има хора, които много ламтят, или пък са си объркали нещо договорите.Заплатата в Гренландия по принцип е над 2500 евро на месец.), реших да се откажа.Сега си живея в бедност и мизерия, на всяко първо число задлъжнявам с около 400лв(наем, ток, телефон, интернет, кабелна и т.н.), но поне следвам пътя за реализация(според мен) и не свиря неща, които не ми харесват.От друга страна, няма нищо лошо в това, да си седнеш на задника и вместо да мрънкаш, че стандарта ни е гаден и трябва да свириш с Кремона и правени камиончета, да излезеш навън за година, да се оборудваш и толкова.Да не говорим, че ще се наложи да извадиш 100-200 песни, което според мен си е живо богатство-партии, аранжименти, това са все полезни неща, че ти и плащат за тях отгоре на всичко :).Проблема като цяло при повечето музиканти, свирещи навън, е че се оплакват колко им е гадно там, ама не им се иска да се разделят със заветните 3-4000 лева на месец...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от причините-бяхме, и все още сме на различни мнения за авторска музика. Другата-дойдох в София по покана на група Още(с Минко Ламбов и познатия Ясен Василев), но след 3-4 месеца свирене певеца ни влезе в казарма.Отидох при Сафо с уговорката, че ще сме заедно 6 месеца, докато Ненчо излезе от казарма. Така и стана, само че 3 месеца след това групата Още се разпадна :) .След това 1-2 пъти ме каниха пак(преди да вземат Радо-сегашния басист), но наистина смятам, че имаме различни виждания за нещата...По същата причина отказах и на Каффе преди около година и половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да се изкажа тук, от позицията на човек, който е Бил там и Знае за какво точно иде реч.

Чужбината е въпрос на избор-няма такава ситуация, която "налага" заминаването на музикант за там.Аз бях на 19г, когато ми предложиха-стори ми се интересно, естествено, съблазних се и от парите и приех.Останах там 2 години, оборудвах се добре.Оттам нататък изникна въпроса: Дали искам да го правя, или искам да изкарвам пари?За мен не беше голямо удоволствие, така че, въпреки добрите пари(никога на никого не се е налагало да работи в консервни фабрики, просто има хора, които много ламтят, или пък са си объркали нещо договорите.Заплатата в Гренландия по принцип е над 2500 евро на месец.), реших да се откажа.Сега си живея в бедност и мизерия, на всяко първо число задлъжнявам с около 400лв(наем, ток, телефон, интернет, кабелна и т.н.), но поне следвам пътя за реализация(според мен) и не свиря неща, които не ми харесват.От друга страна, няма нищо лошо в това, да си седнеш на задника и вместо да мрънкаш, че стандарта ни е гаден и трябва да свириш с Кремона и правени камиончета, да излезеш навън за година, да се оборудваш и толкова.Да не говорим, че ще се наложи да извадиш 100-200 песни, което според мен си е живо богатство-партии, аранжименти, това са все полезни неща, че ти и плащат за тях отгоре на всичко :).Проблема като цяло при повечето музиканти, свирещи навън, е че се оплакват колко им е гадно там, ама не им се иска да се разделят със заветните 3-4000 лева на месец...

много хубав пост затова си седя на задника и вадя парчета....и смятам да замина щото ми е интересно...и ме блазни мисълта че ще си докарвам пари от свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако трябва да изхождам от себе си,предпочитам да си правя моята музика,отколкото да ходя да свиря на бабите и норвежките лосове валсове и танга,или полка примерно,камоли норвежките хитове :headbang: ,но за съжаление никой не може да каже,че един ден ще мога да се издрържам тук само от музика.за това бих казал,че ще седя в българия и ще си правя кефа и в най-лошия случай бих заминал.за сега това не ме устройва,но винаги е вариант :think: .иначе за кво да одя там да затъпявам?ежедневието е кофти хава,а пък да свириш едно и също-още по-гадно.ако искаш да правиш авторска музика за къв ти е да ходиш в норвегия?има готини варианти и в българия.не мислите ли?номера е да намерим тази хава,където да може да имаме пари до толкова,че да си живеем готино и най-важното-да свирим музика която ни харесва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заплатата в Гренландия по принцип е над 2500 евро на месец.), реших да се откажа

:think: Зависи кога си бил там..споделям инфо от преди няколко години; мой приятел, който е работил известно време в Гренландия, се е спасявал по този начин, както и останалите от бенда.

През деня - разфасоване на риби, вечер - свирене. Бандата бтв беше доста добра. :D

Тва е. Понякога се изяжда дървото. :headbang:

 

:cheers: В този момент не вярвам български посредник да може да предложи договор на 2500 eur. Най - много 1400 - 1500 $. Което пак не е чак толкоз лошо, де. Това в случай, че имаш нагласа за такъв вид работа, много търпение и здрави нерви. Аз лично изпуших още на третия месец. И не съм посещавал тез прекрасни места от 10 г. :cheers:

 

 

 

:hello:

Редактирано от Боян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заплати (приблизителни):

Корея-около 1000 долара

Норвегия-от 1100 до 1600 евро

кораби-от 1500 до 1800 евро

Финландия-от 2200 до 2800 евро

Щатите-от 2500 до 3500 долара.

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заплати (приблизителни):

Корея-около 1000 долара

Норвегия-от 1100 до 1600 евро

кораби-от 1500 до 1800 евро

Финландия-от 2200 до 2800 евро

Щатите-от 2500 до 3500 долара.

За 1 - да.

Fin - доста добре, ама българин трудно припарва там. Имат яки синдикати и изгониха сума ти народ.

Norge - може.

За гемии - същата цифра, само че в USD I think.

Щати - от 1500 до 3500 $ за дуа и триа. Взимат и само инструменталисти и дават повече. Най - търсени са пиано бар пианисти - от $3000 нагоре. Стигат и до 14 000 месечно.

 

 

 

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.