Jump to content
Българският форум за музиканти

Дискусия относно работата в чужбина


Recommended Posts

Има вс пак и хора, които успяват с авторска музика и навънка... поне до някъде. Вижте Imbeciles (вокала и китариста на бившите Babyface Clan). Подписаха договор с Лондонски лейбъл и живеят и творят там вече...знам ли..2 години някъде, май. Получават доста добри отзиви от медиите, имат концерти, очаква се и албум да издадат... Не е, като да няма надежда. Но, наистина, да свириш АББА по разни кораби, на мене не ми изглежда много перспективно занимание... Всеки си решава, де приоритетите в живота, едно, друго..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Steff,

не ща да се заяждам с теб. Той света е малък, не се знае дали утре няма да ти потраябва бръмбазък за някое парче... Или пък на мен да ми потрябва басист.

Дали пък вместо към теб да не се обърна директно към Тони... Тони Левин!?

Шегата на страна!

Не се и съмнявам, че на свирене си на светлинни години от мен... напред от мен де! Та затова бих искал да чуя нещо твое. Аз съм си първичен като стане дума за музика и ще реагирам така, както душата ми каже... Не се срамувай. Пусни нещо, всички го правят. Не чакай да го запишеш в ултра-модерно студио и т.н., щото слушателите тогава може да се променят и да вадат нашите творения от скрина! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ебати гърча станал тука.

горе долу работата я виждам така:

 

работиш по 8 часа на ден и взимаш 350 ( да не казвам и 100 ) лв и си работиш по твоити проектчита така нали...

или:

 

работиш по 8 часа на ден и взимаш *поне* 10 пъти повече лв и си работиш по твойте проектчета

 

всеки избира сам за себе си и толкоз.

Само да не си помисли че аз работя като музикант :P .

 

Да излезеш от България си има и своите предимства, недостатаци също

...но това е мнооого дълга и друга тема.Мога да кажа само едно: Аз не продадох мечтите си (които вече бяха затънали всред лайна и кал в родината) просто избрах живота :godbless: .Без да ми се обиждате и да ми скачате...Това че имате личен компютър,такива хубави инструменти и Интернет в къщи ми обажда че нямате чак толкова голям проблем с парите, без значение как ги заработвате,затова не можете да го разберете.Просто изказвам мнение не се засягайте много.

 

А това че имаш по голям шанс да пробиеш на място където

чисто и просто съществува музикална индустрия която може да ви лансира, мисля че няма място за спор.Което не означава че ако си там си 100% сигурен..нищо подобно, който иска да отиде не вярвам да съжелява много.Ако сте някой в България стойте си там,ако сте никой - нищо не губите ако се пробвате , ако ви стиска. т.ва е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малееееееее.......... Ко станало тука бе!

 

Прочетох всичко от край до край :godbless: Много мнения много нещо - но не искам да вземам страна. :P Мисля, че трябва малко по-телрантно да се отнасяте един към друг.

Не съм съгласен с крайни мнения, които поствате. Още повече, че някой говори за неща, които бил чувал :P Мисля, че по-обективен би бил човек ако говори за нещо, което е изживял :ph34r:

От всички мнения най-близо до истината са @Стефф, @СпотлайтКид, @Ники123, @Паскалеро, @Менгел (с последните двама сме били заедно в Гренландия и Скандинавия). Евала на изказването и на @Пеписленг, @jFog, @TONY!!

Искам в изказването си да съм максимално обективен и безпристрастен.

 

1. В тази тема ставаше дума за ГРЕНЛАНДИЯ, а НЕ ЗА НОРВЕГИЯ - разликата е от земята до небето. Няма значение какво е било преди години - важно е какво е сега.

 

2. За наша радост (на всички работещи в Гренландия) - свирим каквото ни харесва, разбира се успоредно с това, което правим по задължение, НО ТО ИЗОБЩО НЕ Е КАКТО В НОРВЕГИЯ. Аз там изобщо не искам да се върна, по обективни причини. Виж в Гренландия ще стоя докато мога и искам. Съжалявам наистина колегите, които свирят на баби и дядовци в Норвегия :blink: Тук на почит са Сатриани, Вай, Металика, Рейдж Агейнс Дъ Машийн и от сорта. Разбира се има и задължителни неща.

 

3. По никакъв начин не мога да си променя мнението - клубната работа е НАЙ-ДОБРАТА ШКОЛА за всеки музикант! Най-малкото защото се сблъскваш с огромен репертоар и ти се налага да погледнеш на музиката от хиляди ъгли, които само те правят по-мъдър музикант. Във всяко парче трябва да си максимално убедителен и стилен, а стиловете са много, така че ДОРИ И ОТ ПОЛКАТА можеш да научиш нещо. :angry:

 

4. Този който не е бил в чужбина, не бива да плюе лековерно този вид работа, поради факта, че не осъзнава много неща - с колко хора и колеги се запознаваш, колко опит обменяш, финансовата част и куп други неща! Наистина- има много наведени музканти, които работят за смешни пари и за смешни агенции, няма да споменавам имена. Но колкото по-известна агенцията - толкова по-лоши условия B) Това ви го гарантирам :P В чужбина не свирят само българи :P :P Свирят и много чужденци, които са убиствени музиканти. И запознанството с тях е само от полза! Тук се запознах с КРИС МИНДОКИ. По интересно стечение на обстоятелствата се запознах и с КЛЕЙ МУР и много други УБИЙСТВЕНИ АРСТИСТИ - пианоплеъри, китаристи и т.н.

Пък който не е бил навън, само той не знае колко сладко е да се събереш с колеги и приятели и да се разбиеш от купон!! Не че в БГ не става, НО ТУК Е МНОГО ПО-СЛАДКО - най-малкото щото се случва на светлинни години от дома!

 

5. Защо аз не съжалавям, че съм и работя в чужбина - защото сбъднах много свои мечти, и продължавам да сбъдвам такива. И не само мои - а и на приятели семейство и т.н. Тук въпроса е комплексен! Ако си умен и находчив човек ФИНАНСОВАТА ПОЛЗВА от работата в чужбина само ЩЕ КАТАЛИЗИРА и УСКОРИ равитието ти като артист и творец. Изобщо не съм съгласен с крайните мнения, които можете да прочете по-горе. Но пак казвам - ТОВА ЗАВИСИ ОТ САМИТЕ ВАС! От полза може да ви е и РАЗХОЖДАНЕТО ПО УЛИЦАТА :P Щото можете да срещнете Сатриани на пътя и да ви предложи да свирите с него :P Знае ли човек... От полза може да ви е работата в чужбина, участието ви във този форум и куп други неща! НО ТОВА ЩЕ ВИ Е ОТ ПОЛЗА САМО АКО СТЕ ДОСТАТЪЧНО УМНИ ДА ИЗПОЛЗВАТЕ ОБСТОЯТЕЛСТВАТА. ИДЕАЛНИ ВАРИАНТИ НЯМА!

 

6. В чужбина имаме ПРЕДОСТАТЪЧНО ВРЕМЕ да се занимаваме с всяко свое хоби - да правим авторска музика, да спортуваме и т.н. Крайните мнения по тази тема (по-горе) ИЗОБЩО НЕ ОТГОВАРЯТ НА ИСТИНАТА! Така, че престоя тук е ПОЛЗОТВОРЕН както и да го погледнеш! В БГ губя много повече нерви и време в правене на малки неща, които тук например решавам за десетократно по-малко време...

 

Искам да завърша с това, че от всяко нещо има полза, ако сте умни и находчиви да я намерите! Крайните мнения са ... безпочвени и ненужни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@visiondann

Браво!

:godbless:

Крайните мнения бяха насочени

към някой хора който правят темите лични.

Нищо повече.

 

Нямам против чужбина.

Напротив най добрите ми приятели не са българи.

 

С уважение

Митко

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

visiondann-e,

Мнението ти е поднесено много изчерпателно и няма как да не се съглася с теб!

:godbless: :exclaim:

еми

човека си е спокоен и нема проблем с нервите де:P :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееей,ама китаристите кво шоу правите,бреййй!!евала!глеам тука сеир и се кефя :godbless::angry::P

еми кво да се прави

като всеки е най добър :blink::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина няма нужда от крайности.

На някои хора чужбината се отразява благотворно,на втори посредствено,на трети зле.

Аз съм от третите,затова и куит-нах,но какво бе учудването ми когато разбрах че се чувствам чужденец вече и в "родния дом"... стрейнджър навсякъде...

За някои просто е много по-тежко отколкото за други.А парите не са фактор.

Те са причина. И грешката не е във вас,или в чужбината,а в държавата.Колко е просто! Пълно е тук в Родината с таланти,но реализация за тях подобаваща рядко се намира. Жалко,много тъжно. :godbless:

Въпреки това вместо да се хапем и плюем,бихме могли да измислим нещо заедно.На първо време ,имаме си форум-музикантски! Ако Левски и Ботев са имали интернет навремето,ехееееееее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина няма нужда от крайности.

На някои хора чужбината се отразява благотворно,на втори посредствено,на трети зле.

Аз съм от третите,затова и куит-нах,но какво бе учудването ми когато разбрах че се чувствам чужденец вече и в "родния дом"... стрейнджър навсякъде...

За някои просто е много по-тежко отколкото за други.А парите не са фактор.

Те са причина. И грешката не е във вас,или в чужбината,а в държавата.Колко е просто! Пълно е тук в Родината с таланти,но реализация за тях подобаваща рядко се намира. Жалко,много тъжно. :godbless:

Въпреки това вместо да се хапем и плюем,бихме могли да измислим нещо заедно.На първо време ,имаме си форум-музикантски! Ако Левски и Ботев са имали интернет навремето,ехееееееее...

да си жив и здрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.