Jump to content
Българският форум за музиканти

Струните-Как ги предпочитате:)))


bassman

Recommended Posts

Установил съм, че китарните струни си е чиста минавка да ги вариш - жилото ръждясва мигновено и омекват, мамка им.

Етилов спирт (90-95%), памучен плат или хартия, а за облечените струни - стара четка за зъби. Е те това е. Досадно е да търкаш като гламав, но върши чудесна работа и най-важното - не цака струните.

Препоръчвам ви го и на вас, басистите, защото водата цака всичко - дебело, тънко всичко преебава, а от високата температура стоманеното жило на струните се отвръща, омеква и късаш още по-лесно, отделно струните като омекнат и се преразтягат. Абе моят скромен съвет е: недейта да варите, чистете само със спирт, пазете от вода и струните ви няма да гният и ще изкарват по-дълго.

 

PS: При вас сигурно вместо четка за зъби требе да се ползува баданарка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установил съм, че китарните струни си е чиста минавка да ги вариш - жилото ръждясва мигновено и омекват, мамка им.

Етилов спирт (90-95%), памучен плат или хартия, а за облечените струни - стара четка за зъби. Е те това е. Досадно е да търкаш като гламав, но върши чудесна работа и най-важното - не цака струните.

Препоръчвам ви го и на вас, басистите, защото водата цака всичко - дебело, тънко всичко преебава, а от високата температура стоманеното жило на струните се отвръща, омеква и късаш още по-лесно, отделно струните като омекнат и се преразтягат. Абе моят скромен съвет е: недейта да варите, чистете само със спирт, пазете от вода и струните ви няма да гният и ще изкарват по-дълго.

 

PS: При вас сигурно вместо четка за зъби требе да се ползува баданарка.

Все пак 4 години тва съм учил в МЕИ ако мислиш че от 100 градуса стоманата се отвръща или омеква заеби ние трябва да ходим да пасем трева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, и аз това щах да кажа. Не съм чувал метал да се "отвръща" - не е баница! :) Пък и съпромат съм учил и други неща... Както и да е. Аз струни варя от години и проблеми нямам. Също така не мога да си представя "омекването" на една струна.?! След варене разлика не намирам, в случая за звук не говоря. Може и аз да съм профан, или при бас струните нещата да са различни, но за мен разлика няма.

 

П.П.

Пък да им "мия зъбите" на струните просто няма как да ми се случи. Варенето го правя, защото е лесно, бързо и ефективно. Свалям, варя, слагам - 20 минути пряко сили.

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горе-р на черешата!!! никой не те кара да вариш китарни 'спагети', нали така?!

за бас върши някаква работа. ае жив и здрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой в кво учебно заведение е учил, но дори и при 100 градуса има структурни промени в стоманата. Хобито ми са самурайските мечове :) - късите остриета любителите swordsmiths ги отвръщат в готварска фурна при 200 C.

Не говорим за отвръщане в стил МЕИ (500 Ц?)

Става въпрос за леко намаляване на напрежението на кристалите на мартензита. :)

А междудругото си прав - водата завира при сто градуса, но врящата вода на котлона после се покачва до повечко.

Вервайте ми - заебете варенето. Има по-не-деструктивни методи, при които няма да ви се налага да мерите градуси.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goger не, че се заяждам ама провери желязовъглеродната диаграма и тогава говори :)

 

това са глупости за омекването на стоманата ;)

 

ето и фактите :)

http://www.sv.vt.edu/classes/MSE2094_NoteB...les/kimcon.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goger не, че се заяждам ама провери желязовъглеродната диаграма и тогава говори :)

 

това са глупости за омекването на стоманата  ;)

 

ето и фактите :)

http://www.sv.vt.edu/classes/MSE2094_NoteB...les/kimcon.html

Причтелю, няма място за заяждане, разбира се.

Tова, което си постнал, показва коя структура при каква температура се образува и топи.

Аз ти говоря за процес, който най-точно май се превежда като "подобряване" - демек, най-напрегнатата от тези стуктури се отпуска. А това, че самата тя се образува при 10 000 000 000 градуса е повече от ясно.

При отпускането си, тя прави металното изделие по-меко и податливо на разтягане. Това разтягане е вредно за твоите струни.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой в кво учебно заведение е учил, но дори и при 100 градуса има структурни промени в стоманата. Хобито ми са самурайските мечове :) - късите остриета любителите swordsmiths ги отвръщат в готварска фурна при 200 C.

Не говорим за отвръщане в стил МЕИ (500 Ц?)

Става въпрос за леко намаляване на напрежението на кристалите на мартензита. :)

А междудругото си прав - водата завира при сто градуса, но врящата вода на котлона после се покачва до повечко.

Вервайте ми - заебете варенето. Има по-не-деструктивни методи, при които няма да ви се налага да мерите градуси.

Виж братле явно се занимаваш в тази насока обаче

водата не може да ври при повече от 100 градуса

Вземи прочети учебниците и тогава да си говорим -подобряване при температура 100 градуса и стомана .......

 

п.с. Можеби ни се разминава терминологията обаче тази която ползвам аз поне изпити съм държал на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както и да е..

до колкото помя тези обработки на стоманата при закаляване или разни други процеси се правят на базата на тази желязовъглеродна диаграма... това помня от преди 3-4 години когат го учих

 

като факт е, че мойте струни за баса след като са преварявани няколко пъти изобщо не падат

баса седи със седмици без да му пада тона, без значение дали свиря или не.

иначе всички струни (знаете) се никелират, а никела не ръждясва :)

е ако е паднал никела не ме питайте ;):)

 

обаче ако се действа бързо с варенето за 10 минути няма какво толкова да се преебе.

Преебаването на струните идва от потта на ръцете. това, че се варят е нищожно спрямо това което прави потта ... вервайте ми (казва го и ония цървул царя)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе варят се с малко сол:)а след като слвършиш свирене ги почистваш с препарат за миене на прозарци :) тва сериозно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

солчица, аз ръгам и едно кубче бульон...пилешки....тонът става един такъв плътен, мазен... свирня да си оближеш пръстите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:curse: Последното много ми хареса :(

Да ви кажа братлета аз не съм много запознат с физиката.Учил съм физика математика и химия до 8-ми клас вкл.(такава бе6е програмата на музикалнитеучилища)Интересно ми беше да чуя вашите мнения. :curse:

Аз съм пробвал от бульоните,тоест варил съм но не бях доволен.преди 5-6 години споделих тази дилема с моят приятел Иво Звездомиров и той ме посъветва:Сложи ги в чист спирт(колкото може повече градуса).Остави ги да киснат около 12 часа като ги разклашташ от време на време,а в херметически затворен съд.

Аз правя така и мога да се похваля че издържам с един комплект 1 година. :(

 

В края мога да кажа че за мен това е метода.Проверен във времето и наи-добрия!

Да живее концентрата! :(:P И ЧОВЕКА ВЕСЕЛ И СТРУНИТЕ ЧИСТИ :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.