Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампови предусилватели


niki123bg

Recommended Posts

Х&К Метал Мастер

Х&К Шред Мастер

Х&К Крийм Машийн

Х&К Тюб Фактор (много сериозна машинка специално за блус !!)

Х&К Тюбман Мк 1 и Мк 2 (върха на сладоледа !!- по-добро от МЕСА Ви-Туин)

 

Меса Дуал Ректифаер (преамп)

Меса Студио

 

Marshall JMP-1 Tube

 

Има и много други на Електрохармоникс, Сеймор Дънкан (!!), Енгъл, но гореизброените са по-популярни.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като стана дума и за stomp-box преампове, да добавя и аз нещо в списъка: http://www.seymourduncan.com/products/effe...fx03_twin_tube/. Изглежда нелошо за по-леки стилове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, в щатите има доста лампови преампчета. Ето на какво съм хрърлил око аз - Damage Control и по-специално womanizer-a (като за теб) и demonizer-а (за бруталяги)

Тия машинки верно звучат зверски. Но я да се изкажат специалистите - наистина ли една лампа отпред и една отзад вършат работа? Да не е няква шашма, като с оня берингер, дето лампа има, ама има и диодчета зад нея, да я осветяват, щото се ползвала в някъв студен режим - демек не се ползва. Вече започвам да се съмнявам във всичко , щом наклепаха и Marshall JMP-1 Tube за същото.

http://peaveyrockmaster.tripod.com/rockmaster/id2.html

След като се появиха и зумове с лампа, че и с по две, се чудя не се ли получава няква девалвация на ценностите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайки ТАЗИ схема на JMP-1 стигам до извода че наистина е шит - слагат една/две лампи за красота и пишат TUBE, като освен лампите всичко е солид стейт (като на Валвстейт) - сега се сещам че има и такива ефекти - EH Tube Zipper - енвелоп филтър който бил "лампов", друг въпрос е че такива сложни ефекти с лампи не стават и лампите се ползват само за драйв - в крайна сметка всичко е търговски трик

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Х&К Тюбман Мк 1 и Мк 2 (върха на сладоледа !!- по-добро от МЕСА Ви-Туин)

 

С това,от гледна точка на чистия саунд,никак не съм съгласен(лично мое мнение,но и трите съм ги имал,а с Месата и МК1 съм свирил с години).А човека казва,че му трябва само само клиин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Х&К Тюбман Мк 1 и Мк 2 (върха на сладоледа !!- по-добро от МЕСА Ви-Туин)

 

С това,от гледна точка на чистия саунд,никак не съм съгласен(лично мое мнение,но и трите съм ги имал,а с Месата и МК1 съм свирил с години).А човека казва,че му трябва само само клиин

Не, не е ставало дума само за чистия тон :) Аз познавам Ники123бг за да знам, че чистата китара е последното нещо за което 6те пита в темата си за лампови преампи.

А иначе сме нищили темата, че чистата китара НЕ минава през лампата на Тюбман, т.е. - ако не ти звучи - от китарата е :thumbs_up::):D Има какво да се желае все пак в тази насока, но пък крънча и лиийд-а на Х&К са убиец, особено ако имаш верния инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Aбе объркал си се човек :rolleyes: Той Kitaratapesho ъп-на темата, за да пита и той за преамп :bravo: Иначе адаша отдавна се е уредил - тя и темата е вехта като света иначе ... :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти отново! Мерси на всички включили се по темата :rolleyes:

 

Сега, моя е вината, че не уточних с подробности за какво става дума. Значи веригата е китара Gibson ES-175 - кубе Fender Blues Jr. Трябва ми лампов предусилвател с един канал и толкова. Никакви драйвове, канали, футсуитчове и чудеса. Идеята ми е да добия още по-голям контрол върху саунда, чрез корекциите на преампа. Проблема сега е, че като изрежа всички среди и високи от кубето, както и от тон контрола на китара, басите започват да бумтят. А и това е малко крайно положение все пак. С преампа всичко ще си дойде на мястото. Та затова дайте акъл. Този път наистина за чист саунд :bravo:

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи значи не ти трябва преамп, а ти трябва буустер, който да стегне ниските :rolleyes:

NAudio Firesound ти препоръчвам - предполагам и до Щатите може да се прати :bravo:

Klon Centaur ще ти свърши същата работа за 5 пъти повече кинти.

А ако искаш да си играеш с честотите и EQ ще свърши работа.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С бустер резултата не е задоволителен - пробвах :rolleyes: Както и с еквалайзер. Стига се до някъде, но минаването през ламповия преамп обогатява и напомпва много готино звука. Пък и гледам, че наоколо много хора го правят по този начин :bravo:

Проблема е, че тези, които ме кефят и като ги питам и ми показват някакви поръчкови машинки за пари колкото китарата ми :wacko:

 

Ще се замъкна тези дни до Гитар Сентър да пробвам това http://www.guitarcenter.com/Electro-Harmon...331-i1124727.gc

 

Искаше ми се ако може да ми препоръчате някакви подобни машинки.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен - няма да стане добре , така както си я намислил.

 

Защо - слагаш преамп и от него отиваш в преампа на фендер кубето , който пак е лампов.

 

От опит знам , че за този случай става само - Меса Буги В - туина.

евентуално - Хюс и Кетнер - Тюб Фактора.

 

Но ги пробвай - дали ще ти хареса резултата.

 

Друг вариант - пробвай с еквилайзър - на камионче - има и качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

които ме кефят и като ги питам и ми показват някакви поръчкови машинки за пари колкото китарата ми

с посредствена китара и убийствен амп можеш да направиш наистина много добър звук, но с убийствена китара и посредствен амп не можеш да извадия як саунд. Това трябва да ти е стане ясно и тогава да почнеш да се оглеждаш. За съжаление качествената апаратура струва доста пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

У тая тема никой нищо не е споменал за ламповите предусилватели на AMT electronics . Ето ги както следва

SS10   рак версия  -

http://amtelectronicsusa.com/productpagess10.html

 

SS11A   камионче версия предназначена за леки стилове и блус

http://amtelectronicsusa.com/productpagess11a.html

 

SS11B  това е версия на горния само, че с много по-дълбк гейн предназначен за тежки музики и бруталии

http://amtelectronicsusa.com/productpagess11b.html

 

SS20 - камионче версия предназначена за бруталии, но спокойно може да си докарате и звуци за леки неща - печелил награда за не знам коя точно година за най-добър лампов преамп в класа си

http://amtelectronicsusa.com/productpagess20.html

 

 

Мога да говоря лично от опит само за последния модел SS20 - чистия канал по моему е много добър вади много ясни и чисти тонове (по-горе питаше накой за лампов преамп за чист канал - този има много добър истински ясен чист канал). Отделно на това чистия канал може да се доведе до лек крънч. Мръсни канали два - всеки с отделен контрол на гейна, но двата са с общ еквилайзер (това за някой може и да е нефдостатък, на мен обаче не ми пречи). Много добре звучи с китари настроени в ниски строеве C, Cdrop, B ......

Звуците, което се изваждат от преампа напълно удовлетворяват вижданията и изискванията ми за звук.

 

Отделно преампа е снабден с лууп за ефекти и със спийкър симулация, така че да може да го ползвате директно в миксер и за записи.

 

Полезна и добре звучаща джаджичка - понякога спасява мъкненето на кабинети и усилватели. Човек може да отиде само с педалбордчето и китарката ида звучи прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.