Към съдържанието

Снимка

Лампови предусилватели

• Please log in to reply
32 отговора на тази тема

#1 niki123bg

niki123bg

Sho Shin

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • Инструмент:RGX420 RBX375 DTXPL M50

Публикувано 06 април 2005 - 01:08

Преди известно време се сдобих с нещо много готино - Lee Jackson 1000 (3x12AX7 all tubes). Много му се кефя и почнах да се зарибявам на темата. Я кажете кои са класиките в жанра? За Mesa Triaxis чухме, онова животинче V-Twin и то май стана ясно. Кои са останалите? :bravo:

Знам че има доста маниаци на тема лампи - ваш ред е ;)

бтв. Моля Ви - темата лампи срещу XYZ беше някъде другаде - не тук ... please ;)

#2 wolfgang

wolfgang

Пристрастен

• newbies
  • PipPipPipPip
  • 555 Мнения:
  • Инструмент:настроен

Публикувано 06 април 2005 - 20:57

Peavey Rockmaster
използван е като база за разработка на Ultra series amps, които предшестваха XXX, който вдъхнови Сатч за JSX :-)
"Око за око и скоро целият свят ще бъде сляп" - Махатма Ганди

#3 DILETANT

DILETANT

Пълен лаик

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1731 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 06 април 2005 - 21:36

Много добри отзиви съм чел за ADA MP-1, лампов китарен предусилвател с миди управление и с 2 лампи. Използван е от Пол Гилбърт и от Нуно Бетънкорт.
За съжаление тази компания ADA вече не съществува. Въпросните предусилватели все още могат да се намерят да се продават в E-BAY или другаде в мрежата.

#4 Nikifena

Nikifena

пропадлък

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4535 Мнения:
  • Инструмент:бас

Публикувано 07 април 2005 - 13:57

Много добри отзиви съм чел за ADA MP-1, лампов китарен предусилвател с миди управление и с 2 лампи. Използван е от Пол Гилбърт и от Нуно Бетънкорт.
За съжаление тази компания ADA вече не съществува. Въпросните предусилватели все още могат да се намерят да се продават в E-BAY или другаде в мрежата.

как ги няма бе :) ей ги :)
http://www.adadepot.com/

че и схемите им ги имаше на сайта 1 време. сега не знам...
имаше и модове за тях

#5 DILETANT

DILETANT

Пълен лаик

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1731 Мнения:

Публикувано 07 април 2005 - 17:15

Много добри отзиви съм чел за  ADA MP-1, лампов китарен предусилвател с миди управление и с 2 лампи. Използван е от Пол Гилбърт и от Нуно Бетънкорт.
За съжаление тази компания  ADA вече не съществува. Въпросните предусилватели все още могат да се намерят да се продават в E-BAY или другаде в мрежата.

как ги няма бе :) ей ги :)
http://www.adadepot.com/

че и схемите им ги имаше на сайта 1 време. сега не знам...
имаше и модове за тях

Да, точно така и в този сайт се предлагат освен в E-BAY и то модифицирани, но това са преампи произведени кой знай кога, защото нови вече не се произвеждат. Това исках да кажа.

#6 wolfgang

wolfgang

Пристрастен

• newbies
  • PipPipPipPip
  • 555 Мнения:
  • Инструмент:настроен

Публикувано 09 април 2005 - 08:00

никой не спомена Marshall JMP-1
в производство е сигурно към 10-15 години вече, ако не са и повече ...
"Око за око и скоро целият свят ще бъде сляп" - Махатма Ганди

#7 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 09 април 2005 - 09:03

И H&K Tubeman и Access да вметна само от любимата ми компания. Коch Pedaltone също.
А иначе от тез, които не съм пробвал - много ми се иска да пробвам Engl E580, Egnater IE4, & Bogner Fish.
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#8 metalhammer

metalhammer

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2335 Мнения:

Публикувано 09 април 2005 - 14:12

Хаиде и аз да се разпиша

matchless_hotbox ве4е не се произвежда

бед кет x-treme tone

грууви тюбс trio

p.s. забравих

mesa boogie V -1 bottle rocket

Този пост е редактиран от metalhammer: 09 април 2005 - 14:15

#9 kitaratapesho

kitaratapesho

unknown artist

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2273 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 22 ноември 2007 - 07:15

Я да ъп-на една стара тема. Я раздуйте за няколко модела лампови преампа. По-скоро да ме насочите към нещо. Интересува ме машинка с хубав чист тон - тоест не се интересувам от качествата и с тежък дист или овърдрайв въобще. И един въпрос - има ли лампови предусилватели с лампи 6Л6 ? Предполагам, че не, ама да си питам все пак....

Митак, Ники, цялото кралско войнство - включете се смело :)

Мерси предварително!

Петър

Този пост е редактиран от kitaratapesho: 22 ноември 2007 - 07:43

Музикално студио SoulStation.bg - уроци по китара, видео-уроци по Skype с преподаватели от чужбина, джаз и блус уъркшоп, теоретични курсове

#10 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 22 ноември 2007 - 08:09

Няма как да са с 6L6, защото те са крайни лампи, разби'йш ли и ще опържат дивайсчето - в рамките на шегата.
Бих те посъветвал да чуеш/погледнеш Koch Pedaltone - мисля, че ще ти свърши работа.
Ето един мноо вехт семпъл отпреди хиляда години (още нямаше Sonar дет се вика) записван директ, смесван е на Boss BR532 преносимо студийце с вградения reverb там каквото имаше :)
http://media.putfile...ch-Sample---tso

Имайки предвид, че китарата тук е Washburn N2, мисля че при една hollowbody или махагон, звукът ще стане мноо 'жаз ..
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#11 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6815 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 22 ноември 2007 - 11:46

Разчистих темата от офтопика и оставих есенцията. Смятам, че е доста интересна и полезна!

Сега да кажа и аз нещо по темата:

Пешо, в щатите има доста лампови преампчета. Ето на какво съм хрърлил око аз - Damage Control и по-специално womanizer-a (като за теб) и demonizer-а (за бруталяги)
People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#12 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 22 ноември 2007 - 12:07

^^ Пешо - мисля, че имаше транзисторен преамп на Политон,
или направо си вземи Политон комбо (например минибрут) - ампа на Джо Пас.
Според мен - за джаз транзиторно е по - добре от лампово ( да не почваме вечната дискусия -
всеки си има собствени предпочитания (ясно, лампови меса и фендер - също са ОК)).
За джазхоруса си знаеш, Галиен - Крюгер - също ще ти върши идеална работа.
Хюс и Кетнер - транзисторни комба - също.
Хюс и Кетнер - аттакс или тюбмен преамп - - чистия канал им е трани, драйва лампов - просто идеал за теб.
Като си в Щатите - там има и разни бутикови истории - може да се огледаш , да пробваш.

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
Stop stealing and committing fraud, the Government hates competition.

#13 kolio_k

kolio_k

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4032 Мнения:

Публикувано 22 ноември 2007 - 12:29

Понеже споменаваш че ти трябва за чист канал,моето мнение да избягваш неща като Хюс и Кетнер Атакс(извинявай Тони,лично мое мнение),минаха ми три ,четири през ръцете и досега достатъчно добър чист канал от тях не съм чул.От приампите,които съм имал и пробвал по обстойно,най добре,в мойте разбирания за чисти,мек и топъл джаз тон,се вписваше Меса В Туин.Друго хубаво качество му е че се държи страшно добре в миксер,което би могло да бъде много полезно в условията на набързо спретнат гиг.Моята отценка за чистия му канал е 10/10(като за приамп де,за драйва според мен има още да какво да се желае).И изобщо винаги ,когато свиря без драйв и с полуакустичната ми китара,предпочитам чистия саунд на Бугитата.Досега съм имал 3 и от всички съм оставал неизменно много доволен

p.p.Предполагам че в Щатите може да се намери много евтино вече,защото е доста старичък
Николай Карагеоргиев http://nikolaik.ch

#14 Black Bird

Black Bird

Black Bird

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5466 Мнения:

Публикувано 22 ноември 2007 - 12:30

Имам Peavey Rockmaster ;)
Велик е!

#15 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6815 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 22 ноември 2007 - 12:31

;)
Темата е за ЛАМПОВИ ПРЕАМПОВЕ !!!
Не за кубета, транзистори и крайни ампове !
People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни