Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампови предусилватели


niki123bg

Recommended Posts

Преди известно време се сдобих с нещо много готино - Lee Jackson 1000 (3x12AX7 all tubes). Много му се кефя и почнах да се зарибявам на темата. Я кажете кои са класиките в жанра? За Mesa Triaxis чухме, онова животинче V-Twin и то май стана ясно. Кои са останалите? :bravo:

 

Знам че има доста маниаци на тема лампи - ваш ред е ;)

 

бтв. Моля Ви - темата лампи срещу XYZ беше някъде другаде - не тук ... please ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри отзиви съм чел за ADA MP-1, лампов китарен предусилвател с миди управление и с 2 лампи. Използван е от Пол Гилбърт и от Нуно Бетънкорт.

За съжаление тази компания ADA вече не съществува. Въпросните предусилватели все още могат да се намерят да се продават в E-BAY или другаде в мрежата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри отзиви съм чел за ADA MP-1, лампов китарен предусилвател с миди управление и с 2 лампи. Използван е от Пол Гилбърт и от Нуно Бетънкорт.

За съжаление тази компания ADA вече не съществува. Въпросните предусилватели все още могат да се намерят да се продават в E-BAY или другаде в мрежата.

как ги няма бе :) ей ги :)

http://www.adadepot.com/

 

че и схемите им ги имаше на сайта 1 време. сега не знам...

имаше и модове за тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри отзиви съм чел за  ADA MP-1, лампов китарен предусилвател с миди управление и с 2 лампи. Използван е от Пол Гилбърт и от Нуно Бетънкорт.

За съжаление тази компания  ADA вече не съществува. Въпросните предусилватели все още могат да се намерят да се продават в E-BAY или другаде в мрежата.

как ги няма бе :) ей ги :)

http://www.adadepot.com/

 

че и схемите им ги имаше на сайта 1 време. сега не знам...

имаше и модове за тях

 

Да, точно така и в този сайт се предлагат освен в E-BAY и то модифицирани, но това са преампи произведени кой знай кога, защото нови вече не се произвеждат. Това исках да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И H&K Tubeman и Access да вметна само от любимата ми компания. Коch Pedaltone също.

А иначе от тез, които не съм пробвал - много ми се иска да пробвам Engl E580, Egnater IE4, & Bogner Fish.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаиде и аз да се разпиша

 

matchless_hotbox ве4е не се произвежда

 

бед кет x-treme tone

 

грууви тюбс trio

 

p.s. забравих

 

mesa boogie V -1 bottle rocket

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Я да ъп-на една стара тема. Я раздуйте за няколко модела лампови преампа. По-скоро да ме насочите към нещо. Интересува ме машинка с хубав чист тон - тоест не се интересувам от качествата и с тежък дист или овърдрайв въобще. И един въпрос - има ли лампови предусилватели с лампи 6Л6 ? Предполагам, че не, ама да си питам все пак....

 

Митак, Ники, цялото кралско войнство - включете се смело :)

 

Мерси предварително!

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да са с 6L6, защото те са крайни лампи, разби'йш ли и ще опържат дивайсчето - в рамките на шегата.

Бих те посъветвал да чуеш/погледнеш Koch Pedaltone - мисля, че ще ти свърши работа.

Ето един мноо вехт семпъл отпреди хиляда години (още нямаше Sonar дет се вика) записван директ, смесван е на Boss BR532 преносимо студийце с вградения reverb там каквото имаше :)

http://media.putfile.com/Koch-Sample---tso

 

Имайки предвид, че китарата тук е Washburn N2, мисля че при една hollowbody или махагон, звукът ще стане мноо 'жаз ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разчистих темата от офтопика и оставих есенцията. Смятам, че е доста интересна и полезна!

 

Сега да кажа и аз нещо по темата:

 

Пешо, в щатите има доста лампови преампчета. Ето на какво съм хрърлил око аз - Damage Control и по-специално womanizer-a (като за теб) и demonizer-а (за бруталяги)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Пешо - мисля, че имаше транзисторен преамп на Политон,

или направо си вземи Политон комбо (например минибрут) - ампа на Джо Пас.

Според мен - за джаз транзиторно е по - добре от лампово ( да не почваме вечната дискусия -

всеки си има собствени предпочитания (ясно, лампови меса и фендер - също са ОК)).

За джазхоруса си знаеш, Галиен - Крюгер - също ще ти върши идеална работа.

Хюс и Кетнер - транзисторни комба - също.

Хюс и Кетнер - аттакс или тюбмен преамп - - чистия канал им е трани, драйва лампов - просто идеал за теб.

Като си в Щатите - там има и разни бутикови истории - може да се огледаш , да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже споменаваш че ти трябва за чист канал,моето мнение да избягваш неща като Хюс и Кетнер Атакс(извинявай Тони,лично мое мнение),минаха ми три ,четири през ръцете и досега достатъчно добър чист канал от тях не съм чул.От приампите,които съм имал и пробвал по обстойно,най добре,в мойте разбирания за чисти,мек и топъл джаз тон,се вписваше Меса В Туин.Друго хубаво качество му е че се държи страшно добре в миксер,което би могло да бъде много полезно в условията на набързо спретнат гиг.Моята отценка за чистия му канал е 10/10(като за приамп де,за драйва според мен има още да какво да се желае).И изобщо винаги ,когато свиря без драйв и с полуакустичната ми китара,предпочитам чистия саунд на Бугитата.Досега съм имал 3 и от всички съм оставал неизменно много доволен

 

p.p.Предполагам че в Щатите може да се намери много евтино вече,защото е доста старичък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.