Jump to content
Българският форум за музиканти

Гайда


Recommended Posts

Бих искал да попитам някои от вас дали се занимава с гаиди

Бих искал да се нау4а да свира на гаида

както и да е

Ако някои се занимава с гаиди или си продава гаидата на евтина цена или може да ми помогне нека ми пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приготви си поне 200 лева за гайда и доста свободно време за да се занимаваш с нея. Мога и учител да ти препоръчам ако решиш да се занимаваш. Хубажо е да знаеш на какжа гайда ще свириш - каба или джура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

айде идвай на гайдарското надсвирване в село гела там е мястото за всичко свързано с гайди :greenangel: 4-5 август пиши в гугала за повече инфо :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Приготви си поне 200 лева за гайда и доста свободно време за да се занимаваш с нея. Мога и учител да ти препоръчам ако решиш да се занимаваш. Хубажо е да знаеш на какжа гайда ще свириш - каба или джура.

Би ли ми дал кординати на учител за каба гайда в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, това ми напомня на времето, когато свирих народна музика. :) А иначе за учител потърси в Гугъл "Пеещи струни". Тия ми бяха даскалите. Малко селски си падат, но за сметка на това ще научиш много от тях. Айде поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си намерил още учител по гайда, мога да ти помогна с един от най-добрите Български гайдари ! Курсовете се водят към "Център за музикални изкуства" ! Ако имаш интерес пиши !

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Някой да пасне устройство на гайда и всичката полезна информация за този вид инструменти.

много интересна заповед. какво по-точно те интересува и може да ти бъде от полза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много интересна заповед. какво по-точно те интересува и може да ти бъде от полза?

Каква заповед. Извинявам се ако така е прозвучало ;) помолих да пасне. Ами общо взето за това как се правят reeds или на бг не знам как се казва, и второ от къде може да се купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

устройството е безмислено да се описва в подробности защото неопитен човек е невъзможно да си направи сам. ако искаш да се научиш да свириш трябва да си купиш приличен инструмент а не сувенир от подлеза на ЦУМ или от етнографски магазин/макар че рядко може и на такова место да се намерят- в Етъра например/. по темата беше писано много-ако искаш ползвай търсачката или пиши на ЛС. поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам да си купя каба гайда и си мисля че за даа си нямаеря хубава трябва до Смолян до отида.

кво мислите вие?

други оферти :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.