Jump to content
Българският форум за музиканти

Мога ли да си модифицирам буксата на баса


Recommended Posts

Абе здравейте, имам голям проблем с буксата на баса си ... винаги ми е бил ОГРОМЕН проблем.

постоянно пращи и самия жак се мърда и т.н. супер ибана работа ... интересно ми е какво мислите по въпроса да си сменя буксата /стандартната 1,4"/ със такава и съответно със такъв жак, като нали в другия край към амп-а ще си бъде пак 1,4" . Въпроса ми е ако пасне като размер във дукпата на баса дали ще има някакъв проблем със свързването или ще си бъде ОК. Реално погледнато то няма никакво значение какъв е "профила" на буксата и на жака, стига да са свързани като нормален моно китарен кабел /така си мисля поне/. Вие кажете дали ще има някакви конфликти и т.н.

 

спрях се на този вид букса защото има като на канонките/тея микрофонните/ такова щифтче за "locking" и така мисля че ще бъде един вид "желязна" връзката м/у буксата и кабела на баса ми.

 

Поздрави

Данчо/Haema

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не бачкат линковете, ето това е буксата : http://www.thomann.de/gb/neutrik_nl4mp_dtyp.htm

 

а това е съответно жака : http://www.thomann.de/gb/neutrik_nl4fx.htm

 

очакам мнения от хората които разбират повече от мен ... според мен не би трябвало да е проблем тая смяна :) дори напротив вижда ми се доста солидно

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяната няма какво да промени... Информацията е една и съща, която се предава... Ам, ако може да вметна едно като съвет, слагай клечка за зъби за уплатнение... Говоря сериозно, аз така си оправях уредбата, нали не е било китара, ама е се тая. + и -, тока не прави разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: Човече,ти виждал ли си колко е голям така нареченият "спикон"?Съмнява ме да ти се побере в китарата.Обикновенно се използва при боксове.По-добре си монтирай един канон!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Speaкon както се вижда от името е Speaker Connector.Той не е предназначен за екраниран кабел. Има жакове с винтова връзка или най-добре XLR(Cannon) които са по-подходящи за екранирани кабели. Има и мини XLR, ако размера има значение. Свързването не е проблем, само дето няма да има съвместимост със стандартните съединители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има достатъчно яки букси на суичкрафт - цък.Моите 2 баса са с такива букси и не съм имал проблеми никога.

 

Друга алтернатива е заключващата система която слагат на някои басове - цък

 

Да сложиш на китарата спикон е все едно да стреляш по муха с гюлле.

По същата логика можеш да сложиш на китарата RJ45 или щепсел за котлон :cheers2:

 

Когато се прави нещо с кабели и конектори най-правилно е да се спазват стандарите за кабели, типове конектори и начин на връзване. Те не случайно са измислени и не са прищявка на някой. Препоръчително е да се спазват за да си няма човек проблеми, но в крайна сметка всеки решава кое как да прави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
По същата логика можеш да сложиш на китарата RJ45 или щепсел за котлон ;)

 

Или ако басът има предусилвател вътре - може да му се сложи бакелитен контакт за трифазен ток :hysterical: :hysterical: :hysterical: .

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, мерси за съветите на всички писали по темата :hysterical: Никифена, от каде да си поръчам тея букси които казваш че са "железни" ? Държа да премахна този проблем че вече едва издържам :hysterical:(( ... и кажете тея жакове Неутрик яки ли са ? ако не коя марка се водят най-издръжливи и най-стабилни.

 

поздрави

Данчо/Haema

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кажете тея жакове Неутрик яки ли са ?

 

Нойтрик са много добри конектори - сглобих половин телевизия с такива. И ако не се лъжа май те са изобретатели на ей туй гениално нещо ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същата логика можеш да сложиш на китарата RJ45 или щепсел за котлон ;)

 

Или ако басът има предусилвател вътре - може да му се сложи бакелитен контакт за трифазен ток :);):rockon: .

:pray::recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.