Jump to content
Българският форум за музиканти

с какво да си почистя грифа


ljbomir

Recommended Posts

спорта не е за препоръчване... аз така си наебах боята и покритието.... С вода, май е най-разумно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а бе луди ли сте бе...никакъв спирт...никаква вода....това е най-лесния начин да си пр%@бете китарката...има специални препарати за тая цел които се продават по музикалните магазини...а най-просто е с парцал от 100% памук и повечко старание...ако си я чистиш редовно след свирене по този начин няма изобщо да се натрупва мръсотия....или поне ще се натрупва в разумни граници...аз препарати никога на съм ползвал и китарите ми общо взето винаги са изглеждали добре...освен една дето ме мързи да я чистя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В следните теми има доста полезно инфо,стига да отсеете същината от "дъра-бъра"-та:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=21835

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=3073

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам препарат на "Дънлоп" и съм доволен от него. Има го в "xxxx". Мисля, че беше някъде между 10 и 15 лева. Достатъчно голямо количество за да го използваш дълго време. Разбира се има и други...Виж в магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой точно? Защото аз смятам да си купя, но имат 15 модела сигурно и не знам кои да взема. Има ли универсален за струни, гриф и тяло? Щото ФастФрет за навсякъде се ползва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой точно? Защото аз смятам да си купя, но имат 15 модела сигурно и не знам кои да взема. Има ли универсален за струни, гриф и тяло? Щото ФастФрет за навсякъде се ползва...

С жълтия етикет с лимонено масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз лани си почистих грифа с много леко навлажнени малки късчета попивателна хартия - топваш в чашката, стискаш хубаво, чистиш и забърсваш веднага с хавлийка или още хартия - така за всяко прагче. Звучи тегаво и досадно, всъщност е бързо и занимателно. Много добре стана а и на грифа му понесе. При продължително третиране така обаче не знам какви могат да бъдат последствията. :rocker:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорите за чистене на лаковото покритие - един влажен хавлиен парцал е напълно достатъчен. Фингърборда(ако не е лакиран, а е например палисандров) с лимонено, или бадемово масло.

Спирта не знам дали не може да навреди на някои типове лак. Полиестерния лак на повечето китари едва ли ще реагира с него, но акрилни, нитроцелулозни лакове - не знам, и не е добре да се дават подобни съвети само защото на дадена китара нищо не и е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да греша, но май спирта се изпарява напълно, как може да навреди на грифа тогава?

Особено ако веднага след чистенето превантивно мине човек грифа и с една суха кърпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.