Jump to content
Българският форум за музиканти

За наркотиците


Glacierise

Recommended Posts

Абе и аз немам нищо против наркотиците (само алкохол ползвам), обаче имам едно ГОЛЯМО против тезата, че те ти 'помагат'. Ако искаш да си по-оригинален и нестандартен, трябва да мислиш в тази посока. Все пак, като се наковеш, музиката не я измисля някой друг - пак си ти. И ако тогава си по-оригинален - значи трябва да се научиш да отключваш тая оригиналност и съзнателно - без външна намеса.

Напълно съм с тебе!!! Мразя наркотиците в какъвто и вид да са!!! :) Е пийвам си!!! :D Ама тва е яко, когато си с компания!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе посочените аргументи сочат към тва, че не си достатъчно наясно със себе си като си трезвен.

Явно не сте ме разбрали.

Проблемът е точно обратното - че на трезво си твърде наясно какво искаш и си държиш на него, следваш го, придържаш се към него, а като поркаш се отпускаш и казваш майната им на правилата. Това прави нещата по-оригинални и несхематични.

Рок енд рол без поркане (айде, от мен да мине - и без наркотици :green: ) е като девственица без девствена ципа.

:)

Копеле, това си е до характер. Аз много обичам некой да ми каже "Ама не може така!" (не че аз не го правя) или "Трябва еди какво си". Мислено показвам един среден пръст и продължавам напред! А бе, ако ми предложи нещо смислено след това, окей...

 

Имам и едно въпросче. Понякога човек му се случват неща, които го карат да се замисли, да се натъжи, да бъде весел... от това се повлиява и музиката му. Защо са ни опиати тогава? А тези неща, които се случват, не са ли и те опияти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наркотиците като херо,ЛСД и други лайна са си убиец!!!!!!!!!!!!

Но тревата не е наркотик :)

нещо не сте наясно кое какво е :D))))) .... аз пък съм твърдо против алкохола .... :D))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тревата, кафето,алкохола,меда, цигарите, захарта, солта, подправките, и всички вещества, към които се предизвиква психическа или/и физическа зависимост са наркотични вещества. някои от тях - които предизвикват произвеждането на дадени хормони (на щастието и т.н.) и посредством това загуба на ясна представа за реалноста се наричат опиати. тревата е опиат. хероина също. но тревата е лек опиат, защото не предизвиква физическа зависимост, за разлика от хероина. телевизията и интернет също са наркотици например, доста от навиците ни - също.

 

предполагам, че Ицо като е пускал темата е искал да пита за опиатите а не за наркотиците като цяло  :D

глупости :) клас опиати са производните на опуим ... обикновенно можеш да ги познаеш по това че свяршват на "ин" а бтв херо-то(отврат да... възможно най отвратителното нещо) е развито от щатите като лекарство за за ветераните от първата световна ... А пък ЛСД-то си се ползва съвсем легално като лекарство... тревата също така ... да не говорим че се легализира на бая места :D... да не говорим пък че още не съм намерил някой негативно настроен и напафкан ... до като пияни мераклий да се биат колкото си искаш .... не случайно хората са си казали -- От пияниа и лудиа бяга!!!

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клас опиати са производните на опуим ... обикновенно можеш да ги познаеш по това че свяршват на "ин"

мисля, че кокаина е производно на растението кока, или бъркам? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глупости :) клас опиати са производните на опуим ... обикновенно можеш да ги познаеш по това че свяршват на "ин" а бтв херо-то е развито от щатите като лекарство за за ветераните от първата световна ... А пяк ЛСД-то си се ползжа съвсем легално като лекарство... тревата също така ... да не говорим че се легализира на бая места :D... да не говорим пък че още не съм намерил някой негативно настроен и напафкан ... до като пияни мераклий да се биат колкото си искаш .... не случайно хората са си казали -- От пияниа и лудиа бяга!!!

думата опиати се използва в по-широк смисъл вече :D

 

а че почти всички синтетични наркотици са били мислени като лекарства първоначално е ясно, но това не променя тяхното приложение сега :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клас опиати са производните на опуим ... обикновенно можеш да ги познаеш по това че свяршват на "ин"

мисля, че кокаина е производно на растението кока, или бъркам? :)

бъркаш ... в същност бабите на повечето хора тук са им давали кока по една или друга причина каот са били малки -- маковите семена са точно това ...а особенно като се изсушат както повечето баби правят...д а коката се прави от мак......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алкалоидът кокаин се извлича от листата на растението Erythroxylon coca

 

http://promena.org/view.asp?cat=9&show=64#t

 

 

това мак ли е ? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

думата опиати се използва в по-широк смисъл вече :)

 

а че почти всички синтетични наркотици са били мислени като лекарства първоначално е ясно, но това не променя тяхното приложение сега :D

е не всички де :D ..... например любимия ми албум на Faith No More - Angel Dust..... още изветно като пцп се прави от химикал който по принцип ползват по погребални бюра и морги :D ... просто .... enbalming... да не говорим и за някои други ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алкалоидът кокаин се извлича от листата на растението Erythroxylon coca

 

http://promena.org/view.asp?cat=9&show=64#t

 

 

това мак ли е ? :think:

ами питай афганистанците ;) те ще знаят по-добре ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говорим ли все пак за музика и наркотици? А не само за наркотици;)

да точно .... просто това което се опитвам да кажа е че всеки прави това което го кефи и нито ти нито аз нито който и да било имаме право да му се бъркаме.... Имах една бивша приателка от Таиланд -- при тях опиум-а си е изциало интегриран в културата -- разправяше че чичо и пушел от както бил дете но това е напълно нормално при тях понеже почти всички мъйе го правели ... Простовсеки има различни гледни точки върху живота и начина по който той трябва да се оползатвори....Ако някой си го кефи да сжири надрусан да си го прави ... друг пиян..... голяма работа.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.