Jump to content
Българският форум за музиканти

За наркотиците


Glacierise

Recommended Posts

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм против използването на подобен род стимуланти... Алкохол пия малко и много рядко повече от 2 бири или 100 твърдо по време на свирене... Всякакъв вид наркотици, включително трева, са бягство от реалността, както и лесния начин да си го направиш весело(естествено временно).Мисля, че всичко става и без стимуланти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде бях чел че вокалите, особено на турнета където им се такова майката използват някакъв вид стероиди, но тва не е за измисляне, а за стимулиране на гласните струни че да могат да издържат на тежкото и продължително натоварване, ама за друго незнам да свърши работа в положителния смисъл каквато и да е дрога :think:, за нервната система освен алкохол др не признавам и то в малки количества

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам как се употребява алкохол в 'малки' количества :D Ама като пия, хич не моа да свирим дееба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всички знаем, че употребата на алкохол действа много отпускащо (не само в музиката, разбира се). Когато си пиян, падат доста бариери и това е много важно при писането на песни или фрагменти от песни - много по-странни идеи ти идват, ставаш по-ларж, по толерантен към неща, които по принцип не би включил в композициите си. Това прави самите композиции по-разнообразни и помага на супер закостенелият ти консервативно-ретрограден метълски мозък да пусне малко не-метъл влияния гратис. Става готино, става по-свежо, по-живо и интересно.

Ако си трезвен, почваш да мислиш, а не да чувстваш - почваш да филтрираш, анализираш, да се мъчиш да нагодиш саунда да е като на еди коя си група и винаги става малко схематично и сложено в рамка.

Най-големите винаги са били пияни на кокал докато се създавали любимите ни шедьоври. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест ако искаме да свирим добре и да измисляме готини парчета трябва да сме кьор-кютук пияни постоянно ? :D

не звучи ли много тъжно, че не може да се постигне освободеност на трезво ами трябва да убиеш известен брой мозъчни клетки и да блокираш някой негови функции(мозъчни) и да стимулираш други чрез опиати ?

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе посочените аргументи сочат към тва, че не си достатъчно наясно със себе си като си трезвен. Там е проблема, ако ти триаа пиене, та да си непринуден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си говорим за вредни неща, няма нещо около нас, което да не е вредно! Най вече шибания въздух който дишаме! Така че кой както намери за добре... :green: :D :green: :D :green: :godbless::D :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе посочените аргументи сочат към тва, че не си достатъчно наясно със себе си като си трезвен. Там е проблема, ако ти триаа пиене, та да си непринуден.

и аз така го разбирам

ами общо взето в дадената ситуация има наистина два логични изхода

или търсиш пълно замъгляване на трезвата оценка за всичко чрез опиати и действаш интуитивно и по усет

или търсиш пълното опознаване на себе си чрез някой метод, за всеки си е индивидуален

всеки от двата варианта води до последици - позитивни и негативни

въпрос на избор :D

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе посочените аргументи сочат към тва, че не си достатъчно наясно със себе си като си трезвен. Там е проблема, ако ти триаа пиене, та да си непринуден.

Точно тъй.

По-скоро можем да кажем, че ако на някой му трябва пиене, за да е непринуден, то проблемът му е много надълбоко не засяга само музиката, ахахаха. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не бъдете такива сухари - кво им е лошото на наркотиците :D Кво ти пука как си правиш веселото, щом в крайна сметка ти е весело :D Аз съм твърдо против хероина само, понеже май само той предизвиква истинска физическа зависимост. Алкохола и тревата предизвикват само прихическа като цигарите (предпочитам първите две пред последното, че поне ти става гот :D ). За екстази не знам, а LSD е мноо вредно.

А що се отнася до музиката - земете прочетете малко от автобиографията на Леми Килмистър. Като композира не знам, ама като цяло - ЛЕЛЕ МАЙКО :човече-дето-се-друса: :green: Вокала и китарист на Anvil дърпал пък по 1-2 треви преди да почнат да мислят песни с групата му. За Джим Морисън няма да си говорим :godbless: :green:

Като цяло като си опиянен е по лесно да ти хрумне нещо нестандартно. Но пък тогава и преценката ти е "нестандартна" :D Т.е. може да измислиш нещо тъпо и да си мислиш че е яко, но пък и може да измислиш нещо наистина яко.

Разбира се ако се натаралянкаш като лопата малко трудно ще държиш китара или квото там искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе посочените аргументи сочат към тва, че не си достатъчно наясно със себе си като си трезвен.

Явно не сте ме разбрали.

Проблемът е точно обратното - че на трезво си твърде наясно какво искаш и си държиш на него, следваш го, придържаш се към него, а като поркаш се отпускаш и казваш майната им на правилата. Това прави нещата по-оригинални и несхематични.

Рок енд рол без поркане (айде, от мен да мине - и без наркотици :green: ) е като девственица без девствена ципа.

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.