Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Макар и да не съм бас китарист аз много се интересувам от бас китари (дори и посвирвам слухарски <_< ) и аз си имам някои "мокри сънища" относно басовете:

Yamaha TRB6JM-John Myung signature

RBX6JM_TB.jpg

Yamaha Attitude Limited II-Billy Sheehan signature

attltdii.jpg

Pedulla Thunderbolt Fretless

thunderboltGallery_lrg1202.jpg

Yamaha TRB6PII

trb6pii.jpg

Music Man Bongo 6-string bass (все още е прототип)

06_12_Bongo6_Silver_Front.jpg

Стига толкова,че се замечтах нещо... ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една забележка - първото басче,стария модел на Миунг,е RBX серия,а не TRB. ;)

П.П. Даже си го пише и на самата снимка. <_>

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Опаа :) Объркал съм се :D Аз знам,че е RBX,ама си мислех за новия(мислех да постна него,ама стария по-ме кефи) и така :virtuoz:

Редактирано от MDFk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами той , Джон Миунг в последнот ДВД към новия албум със документални кадри от звукозаписния процес изцяло с 4 и 5 струнни Nusic Man - model '' BONGO '' свири ..... да не би другия Джон да го привлякъл към фирмата .... иначе все още се предлага Ямахата му в официалния сайт на японците ..... ама знае ли човек на колко време го обновяват , същото важи и за Мюзик Мен - и там няма инфо все още ... Цеко :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В форума на Майк Портной е официално обявено,че това е временно.А това Бонго 6 е прототип,направен за Джон,но не е сигничър модел,а просто Бонго със шест струни :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тия сигничър модел са нищо друго освен правене на кинти. Някоя фирма прави бас за някое величие и му плаща за рекламата както и сигурно процент от продажбите а музиканта подписва договор, че само с тоя инструмент ще се появява на сцена, записи и тн...

не знам как Кремона още не се е светнала за това .. ехехех ... аз лично бих се изкефил да видя примерно Марчеков на Кремона - той така или иначе друга тояга не заслужава ... ехехехе майтап деее

много е интересно колко различни вкусове има, но едно е ясно - всички тия инструменти са много добри !!!

ceehrs

Алекс

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
но едно е ясно - всички тия инструменти са много добри !!!

ceehrs

Алекс

Абсолютно! :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с ..taka li e... за Jaguar-a. привлича ме и Fender Mustang с късата мензура (от БГ басистите Жоро Пехливанов от Crowfish пердаши с такъв). бих добавил в колекцията си и Music Man, и Gibson Thunderbird, както и по един Precision и Jazz Bass, за да не се излагаме нали, таковата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... и аз се замечтах...

greenesp.jpg

ESP Custom Forest Fretless

Редактирано от kolega

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хехехе,ех този Steve DiGiorgio ... :recourse:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм по-скромен във възможностите и мечтите си :bravo: Ето го баса от мокрите ми сънища:

g5dptr.jpg

Особено на Трухильо варианта със синичките пламъчета... ммм, кеф! :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

онова фретлес горе червеното дето само половината дето е снето много ми допадна... :) другото е с много стуни,е не че 5 са много,ама 4 са си яки,е ако 5-тата е добавена 5-та а не 1-ва,по-добре.

Редактирано от basis4eto

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

product.013-6200-XXX.large.jpg

Този ми е любимият, само че го искам без прагчета. :cheers:

TRB6JP2-sm.jpg

Този също разцепва... :D

268507.jpg

И ,разбира се, акустичен бас за акустично джеге. :)

:hysterical:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.