Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас мечта?


vhcs

Recommended Posts

Макар и да не съм бас китарист аз много се интересувам от бас китари (дори и посвирвам слухарски <_< ) и аз си имам някои "мокри сънища" относно басовете:

Yamaha TRB6JM-John Myung signature

RBX6JM_TB.jpg

Yamaha Attitude Limited II-Billy Sheehan signature

attltdii.jpg

Pedulla Thunderbolt Fretless

thunderboltGallery_lrg1202.jpg

Yamaha TRB6PII

trb6pii.jpg

Music Man Bongo 6-string bass (все още е прототип)

06_12_Bongo6_Silver_Front.jpg

 

Стига толкова,че се замечтах нещо... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една забележка - първото басче,стария модел на Миунг,е RBX серия,а не TRB. ;)

 

П.П. Даже си го пише и на самата снимка. <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Опаа :) Объркал съм се :D Аз знам,че е RBX,ама си мислех за новия(мислех да постна него,ама стария по-ме кефи) и така :virtuoz:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами той , Джон Миунг в последнот ДВД към новия албум със документални кадри от звукозаписния процес изцяло с 4 и 5 струнни Nusic Man - model '' BONGO '' свири ..... да не би другия Джон да го привлякъл към фирмата .... иначе все още се предлага Ямахата му в официалния сайт на японците ..... ама знае ли човек на колко време го обновяват , същото важи и за Мюзик Мен - и там няма инфо все още ... Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В форума на Майк Портной е официално обявено,че това е временно.А това Бонго 6 е прототип,направен за Джон,но не е сигничър модел,а просто Бонго със шест струни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тия сигничър модел са нищо друго освен правене на кинти. Някоя фирма прави бас за някое величие и му плаща за рекламата както и сигурно процент от продажбите а музиканта подписва договор, че само с тоя инструмент ще се появява на сцена, записи и тн...

 

не знам как Кремона още не се е светнала за това .. ехехех ... аз лично бих се изкефил да видя примерно Марчеков на Кремона - той така или иначе друга тояга не заслужава ... ехехехе майтап деее

 

много е интересно колко различни вкусове има, но едно е ясно - всички тия инструменти са много добри !!!

 

ceehrs

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

аз съм с ..taka li e... за Jaguar-a. привлича ме и Fender Mustang с късата мензура (от БГ басистите Жоро Пехливанов от Crowfish пердаши с такъв). бих добавил в колекцията си и Music Man, и Gibson Thunderbird, както и по един Precision и Jazz Bass, за да не се излагаме нали, таковата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм по-скромен във възможностите и мечтите си :bravo: Ето го баса от мокрите ми сънища:

g5dptr.jpg

Особено на Трухильо варианта със синичките пламъчета... ммм, кеф! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

онова фретлес горе червеното дето само половината дето е снето много ми допадна... :) другото е с много стуни,е не че 5 са много,ама 4 са си яки,е ако 5-тата е добавена 5-та а не 1-ва,по-добре.

Редактирано от basis4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

product.013-6200-XXX.large.jpg

Този ми е любимият, само че го искам без прагчета. :cheers:

TRB6JP2-sm.jpg

Този също разцепва... :D

268507.jpg

И ,разбира се, акустичен бас за акустично джеге. :)

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.