Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас мечта?


vhcs

Recommended Posts

Здарвейте,

 

нали сме хора и постоянно имаме разни мечти, стремежи, терзания и тн. та реших да отворя тая тема.

Предполагам всеки от вас си има някакъв инструмент "мечта" които много ама страшно много иска да притежава. Та нека тука видим кой за кво мечтае ...

 

Аз лично имам 2 бас - един акустичен (няква куча марка) и Ibanez BTB555. И от двата съм страшно доволен и саунда много ме кефи ... ама на нали и аз съм човек си мечтая за един Fender Percision (и аз не знам защо - мноо ме кефи нещо) както и за ESP LTD F-405FM STBK. С голямо удоволствие бих искал да имам и един Gibson Les Paul

 

 

... за другите неща е ясно - Ferrary, джип Hammer, яхата - малка, само 15м., вила в планината, вила на морето, мацки, и тн ... хехехех

 

 

айде сега сте вие на ред

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич имаш добри мечти :thumbs_up: и ибанчето си го бива,аз до преди месец си дрънчь на мойто къстъм меидче,но си имах една мечта да си взема музик ман и наи-накрая дойде заветната дата и от две седмици съм мойта мечта!:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се един ден да имам възможност да си поръчам бас при:

 

http://ritter-basses.com/

 

или

 

http://www.pavelmi.com/

 

или

 

http://www.conklinguitars.com/index.html

 

:thumbs_up:

 

Иначе по-реално - планове да се обзаведа с един Warwick Thumb 5 NT :

 

thumb5.jpg

 

Само преди това да се "обзаведа" с 2800 ойро. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз не съм разглеждал много басове,защото си взех първия ми бас преди 5-6 месеца и ми е още много рано да мисля за нов,но ина4е този бас ми харесва: http://img3.musiciansfriend.com/dbase/pics.../3/0/444530.jpg

Редактирано от Black*Sabbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо съм потресен, колеги! Как може да ги понасяте тия ключове тип "спатия" изобщо не знам, но пък мечтите ви да са за басове с такива ключове - е това вече не мога да го проумея. И затова съм потресен!!!!!

Аз бас не мога да си харесам, имам една поочукана Ямаха и определено плаче за нова, ама... Сигурно някой Ibanez ще боцна някой ден, но моделът ще уточня като се стигне до момента.

Обаче задължително без "спатии" и с пасивна електроника! Айде, лека!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baby Thomas

всичко е въпрос на вкус - казала маймунката и си облизала дупето .... хехехе

 

Последно време четох суперлативи за един амп - Black Cat. Бил много яко животно и саунда конкурирал дори Mess 400+

ей тука линка ... та вчече си имам нова мечта - да мога да го пробвам някъде ... и ако ми хареса ще трябва усилено да почна да играя тото ... хехех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам 2 бас - един акустичен (няква куча марка) и Ibanez BTB555. И от двата съм страшно доволен и саунда много ме кефи

 

...аз пък си мечтая за Ibanez BTB...иронията на живота...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз пък си мечтая за Ibanez BTB...иронията на живота...

а пък на мене ми разби мечатат за BC Rich. Бях се навил на един и в магазина реших да чуя и другите как звучат ... и мечатата ми BC Rick си остана в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всяка вечер заспивам с мисълта че ямахата до мен на възглавницата е B.C Rich Warlock със симетричната главъ или някой рекенбекер...Но като се събудя-пак си е ямахата...Нищо, аз си я обичам...

Само туй животно дето IgnateAll си го е харесувал ми хваща окото от "мечтите"...Присъединявам се към babyTomas за ключовете...По-грозно нещо от спатийки :surprise: няма...

Редактирано от astagator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте мечти са скромни: не бих отказал някой Fender Jazz Bass или Gibson Thunderbird. Тоя последния ме кефи като външен вид, иначе не съм го чувал как звучи.

 

BAT4VSBC.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продължавам пак щото стана някакъв гаф с поста ми ... та значи , Имам Ibanez SR505 от няколко месеца , не бих казал че преди съм си мечтал за конкретен бас , но останах приятно изненадан от качествато на баса , още повече че го сравнявах със Prestige серията на Ibanez която е с 30-40 % по скъпа и като изключим гевезелъците от типа - избрано дърво , тяло и гриф едно и леко по различния но не гарантирано по добър саунд на Бартолинито , мога да заявя че инструмента Ibanez SR505 си заслужава всяко едно левче от сумата 1350 лева която дадох за него , така че в момента не си мечтая за китара а най вече за свободно време за да свиря на моята .... но нещо мноо кът времето в последно време мамка му ...... Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Браво за избора !!! SR50x са много добри инструменти, особено за парите си !!!

В тая връзка аз не си мечтая за нищо конкретно. Може би да си оправя фретлеса, с нов фингърборд и нови адаптери, но това опира главно до време за ходене по майстори, не толкова до пари... В графа "мечти" - бих искал да имам време и средства да експериментирам с басове от различни слоеве дърво, примерно такова:

prodigy_le_r8_c1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.