Jump to content
Българският форум за музиканти

чинелни стойки Stagg


Recommended Posts

Днес в небезизвестния магазин на лицето Капъша мернах да стърчи от един ъгъл нещо тръбоподобно и естествено тъй като съм малко побъркан на тема барабанен хардуер, веднага измъкнах опаковката, за да разгледам кой какво и как. Оказа се чинелен холдър от толкова много спряганата напоследък марка Stagg. Стана ми интересно и я подложих на подробна инспекция, гледах, разглобявах, мерих, правих, струвах и мога да доложа, че не успях да намеря абсолютно никакъв кусур. Стойката е просто перфектна, тежка е (т.е. желязото е добро, не е някаква тънка тръбица), резбата на двата болта е перфектно равна, няма луфтове, зъбчатите колена не са с много едра стъпка, също пасват идеално, хромът изглежда добре, не изглежда като да е от тия супер евтинджарските, дето се отлюспват след една година. Абе изобщо впечатлен съм. Мислех си, че хардуерът на Stagg не си заслужава, но всъщност се оказва, че изобщо не е така. И ако ги имаше тези неща преди 2-3 години, щях да съм се обзавел обстойно с такива стойки.

 

Ето картинка:

9786.jpg

http://www.staggmusic.com/image.php?id=9786

 

Пък и за 48 кинта наистина не виждам какво повече може да се иска. Горещо ги препоръчвам на всеки заинтересуван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амми ползвам кардан на Стаг и не се оплаквам.Въпросните стойки къде можем и ние да ги пипнем :bravo:)така де -да видим дали ги хваща пипката:lol:

Редактирано от Red_Bull_Dog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са лоши стойките. Аз си купих подобна преди няколко седмици и засега нямам никакви оплаквания.

 

Има едни по-тънки пак на Stagg които ми се видяха малко нестабилни (но доста евтини). Е аз се изръсих малко повече ама си взех от по-дебелите. :bravo:

Абе за тия пари си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те стойките имат и добри ,ама за чинелите някои ползвал ли е от тях.Казаха ми за няколко модела от серията DH че звучали добре.Ако някои от вас е докосвал от ламарините на STAGG ,може да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз имам DH сериа и не е лоша

преди една година си купих sh сериа и още ми е здрав

в момента имам три чинела на стаг и съм доволен от тях.

а за чупенето то си е им до барабаниста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам един райд stagg. не съм обърнал внимание коя серия е, ама ей сега ще отида до репетиционната и ще докладвам. само да спомена, че вече около 6 месеца карам с него (като съм го давал на 10-тина групи (пънк/хардкор) да го ползват за клубни изяви). звучи добре и е напълно здрав! :P а краша ми е маратон - въпреки нечуваната марка - много съм доволен - карам доста време вече и шуми яко :P

 

едит: темата беше за стойки. хехе. тъкмо се чудех каква стойка да си взема за кра/еша.. щото карам с една счупена амати. :D

Редактирано от xSKACOREx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм барабанист, и много не разбирам, но един приятел си купи стойко за чинел на Стаг- от дебелите :) Беше много доволен до момента в който не я изпусна без да иска - счупи се :green:

Така че внимавайте да не падат много много че лесничко се чупят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.