Jump to content
Българският форум за музиканти

Дядото на прогресива


Recommended Posts

Скоро участвах в един проект,в който свирехме музика на Франк Запа.Ето един кратъко видео от концерта.Съжалявам за качеството на звука и картината,но камерата ми е ужасна

 

black-page

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах ти ..... забавлявате се гледам ...... бравос ..... дай боже всекиму . Благородно завиждам ..... че и публика си имате за такива неща ..... ей затова най завиждам ... и при това не толкова благородно :) ..... дано ми дойде и на мен акъла и да се махна от БГ най накрая .... дано ..... Цеко :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много, ама много е зле...

 

Това ли очкаваш да чуеш :thumbup:

 

Яко Кольо, много кефи и както обикновено е добре изсвирено.

 

P.S. "един кратЪко видео" :thumbs_up:

 

P.P.S. "очкаваш" хехех, да внимавам с какво се шегувам :rocker:

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джъхххх...баси...лелееееее :thumbs_up:

 

Май сте се потрошили от репетиции с тея психо брейкове...

 

Любопитно ми е да го видя това парче нотирано :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички за коментарите и отделеното време ;) .

 

@Chrysalid

 

Свирнята е на 2 репетиции заедно с групата,но преди това всеки си го е учил самостоятелно(поне аз така направих).Ето ги нотите.Download BLACK_PAGE__2_violin_clef.pdfАз съм го вадил,но мисля че е верно,само трябва да се свири една октава по високо.

 

@Telerig

 

Видеото,което захапва след това е от един стар концерт,ако го изровя,ще пусна нещо и от него :thumbup: .Мерси за интереса

 

п.п.Отдолу закачих направо ПДФто

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Uncle meat ми напомни, явно се бъркам.

 

ЗАПА е задължителен, другото са лакърдии, беше ми приятно да го чуя, но що все ми се струва, че дръмърът клати едва забележимо?

 

Теб си те знаем, на 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютна красота! ;)

Особено много ме радва фактът, че има публика за това.

А Запа е бил и ще си остане един от символите на абстрактната музика, творец с уникален почерк. Евала, че има хора, които да го почитат по такъв категоричен начин :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички.

 

@ЗАПА е задължителен, другото са лакърдии, беше ми приятно да го чуя, но що все ми се струва, че дръмърът клати едва забележимо?

 

В негова защита искам да кажа,че пича свири по принцип страшно прецизно,а неритмичността на моменти се дължи верояно на камерата ми която при прехвърляне на компа успява да поизяжда на моменти по няколко фрейма,което създава впечатление че барабаниста свири спънато

 

Пратиха ми и един запис от пулта по време на саундчека,на него се чува доста по добре.Ако ви се занимава,чуйте и него

 

grub-mix

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ми се щеше китрата малко да е нагоре в микс-а,иначе е изродия,но не съм и очаквал различно от тебе Коко :drummer:

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само дето малко се криеш. Мослил ли си за повече контакт с публиката?Пробвай.Може и да греша но ми изглеждаш леко напрегнат на това видео.Иначе свиренето е О.К.:thumbs_up:,веселите се там,гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата снима от страни,аз по принцип съм с лице към хората.Но сигурно си прав,когато свиря обикновенно много много не сещам за публиката,предпочитам да комуникирам с колегите на сцената.Може би не е много правилно,но аз съвсем егоистично гледам повечко на мен да ми е кеф :rolleyes: .И да..,мисля че грешиш,аз съм почти напълно лишен от явлението сценична треска(за което съм много доволен,защото мисля,че ако човек се притеснява и нервен,не може наистина да се изкефи и да свири истински .

 

Много ти благодаря за отделеното време и коментара :surprise:

 

п.п.Владо и на теб ти благодаря за комлимента.Записа е от пулта ,а саунда е предназначен за хората в залата,така че ако баланса понакуцва си е в реда на нещата :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.