Jump to content
Българският форум за музиканти

Блус за бас


Vlad

Recommended Posts

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Vlad..:bravo:

Аз малко се позагубих от полезрение, но...присъствам от времена време духом из форума...:)

С удоволствие бих си взел няколко екземпляра от книжката, разчитам на теб :)

А аз от моя страна давам глас за ноти и таблатури, по същия начин по който си пресдтавил безплатното демо!

Ще е по-функционална и лесна за употреба книжката.

Няма да е зле, също, да се продава книжката с едно CD, залепено на задната корица примерно, което ще съържа изсвирени всички песни и сепли.По възможност със семпло ритъмче за фон. Вероятно ще се ускъпи малко, но пък ще е много по-ефективна и разбираема от аудиторията и особенно от хората които тепърва започват да се занимават с бас!

Спомнете си как всеки е започнал и как му се е искало да чуе първо написаното... :drummer:

Ами остана само да ти пожелая успех и се извинявам че не съм се обаждал от толкова време...но мисля скоро да компенсирам с нещо наливно и пенливо... :happy:

 

Svet"

 

ПП: и може след това да те понабия на тенис на маса!!! Винаги е по лесно да играеш тенис подпийнал ,щото виждаш тойно. А при три топчета има по-голяма вероятност за успеваемост когато замахнеш ;)

Редактирано от Svet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз също ще си я взема таз книжка.... Изглежда ми полезна :happy:

Лично, като привърженик на мързеливите дейности, смятам, че е най-добре както си го направил в "демото". Така си става най-ясно. :P

Поздрави

Редактирано от Templar-Knight
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще си купя книжката.

Полезна ще е и за учещи се да свирят, и за можещи.

А по въпроса - мисля, че ще е най-добре, ако има и табове и ноти - ще е полезна за всеки, а и както казаха вече - ще е начин (или стимул :) ) да се научи и другия начин за записване, ако се знае само единият.

 

Идеята за диск, вървящ в комплект е много готина - определено ще си е друго да можеш и да чуеш как звучат нещата.

Така ще може и по-лесно да се откриват грешки при свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля 4е ще е най-добре да се издаде с ноти и таблатури+диск това което трябва да се изсвири.Все пак ако пуснете само ноти не вси4ки не4инаещи(като мен) ще им върши това работа,а диска ще е много по-добре ако го има.Аз ще си го купя.Успех!И ако можем вси4ки да помогнем с нещо,казвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз предлагам да има и ноти, и таблатури, като моята препоръка е да си поиграеш малко и да направиш пръстовките така, както според теб би било най-удобно, а и най-полезно за таоя тип музика. Евала на такива като тебе - успех ти пожелавам, от сърце.

Сигурно е излишно да го казвам, ама да не забравиш да обявиш, когато вече е готова, да си я купим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и препоръките!

 

Ще има ноти и табулатури, както и пръсти на някои места - така, както съм го направил в примера.

 

Ще помисля по въпроса за диск, но трябва да преценя МИДИ ли да бъде, гитар про ли, което много от вас използват, или някакъв друг формат. Лично аз смятам, че МИДИ, което да може да се отвори с някой редактор би било най-полезно за разучаващите линиите, защото те могат лесно да се забавят, както и в перспектива всяка от схемите би могла да се транспонира във всички тоналности. Също така може да има и акомпанимент.

 

Също така предупреждавам, че ще ми отнеме време, но ще кажа, когато съм готов. Разумният срок за финализиране на такъв проект може да е до към края на лятото. А с евентуалния плейбек - можна больше.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен ще е удоволствие и опреснение на позабравени познания подобна школа. Поддържам мнението, че информацията трябва да е максимално достъпна за всички вкусове и възможности - ноти, табулатури, дори аудио, което знам, че ще направи трудно ( бавно ) , но ще улесни слухарите за трайностите и ще даде завършен израз на интереса към школата. Независимо как излезе тя обаче, аз ще се наредя на опашката и скромно ще помоля да ме имат в предвид с една бройка!

Инициативата е чудесна, довечера ще просвиря демото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но трябва да преценя МИДИ ли да бъде, гитар про ли...

То и двете могат да се транспонират/забавят и т.н. По-скоро помисли кое ще ти е по-лесно. Ако примерно редакторът ти за нотите има експорт в МИДИ - действаш така и готово! Не може да има само принт и експорт към нищо, нали? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

идеята е супер!! аз обаче скоро, много скоро ще се местя в чужбина и няма да мога да си купя физическа версия.. :)

Айде успех със завършването на школата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.