Jump to content
Българският форум за музиканти

Ableton Live


Baby Thomas

Recommended Posts

Здравейте!

Аз съм диджей и се занимавам с миксиране (главно транс музика, имам предавания по 2 американски онлайн радиа, скоро и по едно българско)

Свалих си това животно Ейбълтон (досега имам опит предимно с хардуер) и искам да миксирам седмичните си радиошоута с него, защото с CDJ-ите нямам време а и е занимавка. Тях ще ги ползвам само по участия. Та въпроса ми е, как се миксира с това животно, как се изравняват траковете и как се записва впоследствие аудио файл. Пробвах да се уча по туториалите но нищо не стана, а и с английския не съм много добре (засега). Ако някой му се занимава да ми обясни стъпка по стъпка ще съм му много благодарен

 

Благодаря предварително

Програмата не е подходяща за това пробвай BMP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте!

Аз съм диджей и се занимавам с миксиране (главно транс музика, имам предавания по 2 американски онлайн радиа, скоро и по едно българско)

Свалих си това животно Ейбълтон (досега имам опит предимно с хардуер) и искам да миксирам седмичните си радиошоута с него, защото с CDJ-ите нямам време а и е занимавка. Тях ще ги ползвам само по участия. Та въпроса ми е, как се миксира с това животно, как се изравняват траковете и как се записва впоследствие аудио файл. Пробвах да се уча по туториалите но нищо не стана, а и с английския не съм много добре (засега). Ако някой му се занимава да ми обясни стъпка по стъпка ще съм му много благодарен

 

Благодаря предварително

Пробвай със многоканален редактор например Sampltude със версии 6/7/8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И особено с 9, 10 и 11... :lol:

И в крайна сметка? С ВМР как да е, ама със Самплитюд точно... И то пък особено за по-начинаещ в дебрите на софта за музициране си е чист суисайд! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой знае ли как мога да правя лайф луупинг ползвайки Ейбълтън Лайф и никакъв хардуер...Примерно мога ли да направя така че да свиря едно на една писта за определено време след което програмата автоматично да си мине на друга писта и така да наслагвам звуци.Или ползвайки някакъв софтуер който да пресъздава миди сигнали както в това клипче

само че човека ползва педал а на мен ми трябва някакъв софтуер...Не е задължително да правя луупинга на Ейбълтън бих ползвал и друга програма.Нещото което искам е да правя лайв луупинг като ползвам единствено компютъра и микрофона си.Ако някой знае как може да стане това или има някаква идея ще съм му изключително благодарен!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колеги,

 

Някога успешно подкарвах Ableton Live през Сонар-а (т.е. при "Старт" в Сонара, започваше да свири и Live-a), но сега съм с Tracktion 3 и не помня как ставаше номера.

 

Подкарваше се май като rewire устройство, но не си спомням последоввателността на операциите... кое се стартира първо, второ и т.н...

 

 

Ако някой се сеща как ставаше, моля да помогне.

 

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте приятели :-)

С един колега, изкарал курса на Ableton към Berkley College of Music, решихме да организираме workshop за Ableton Live. При евентуален интерес, можем да споменем дата, място и организационнни детайли. Засега цената, която обсъждаме е 50 EU за 6 часа занимания - 3 - сутрин до обед; 3 - следобед. Още не сме уточнили дали желащите ще ползват собствени лаптопи или ние ше предложим наши....подлежи на обсъждане, а и всичко зависи от интереса :-). Поздрави.

 

п.с. говорим за месец Август

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй две неща:

1. Не всеки знае английски достатъчно добре.

2. Винаги има какво още да се научи, особено ако е представено добре!

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако осигурите лаптопи и напишете какво точно ще се покрие като материя ще е добре.

Едва ли някой иска да дава пари за нещо което знае. Кажете - за начинаещи ли ще е, за напреднали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

 

от известно време съм се заровил в Ableton Live 8 и се опитвам да запиша няколко парчета. Изчетох доста материал за програмата, но с едно немога да се справя:

 

Композирал съм Midi клип, на който съм му задал темпо (General), но в средата на клипа имам забавяне на темпото, след което отново трябва да се върна на първоначалното. Проблема ми е, че не успях да намеря начин да го направя. Веднага пояснявам, че зная това как се прави с audio клип, но с midi не. Съшо така зная и начина в който в колоната master, може на всеки ред да се задава различно темпо, но пускането на клиповете на отделните редове става само ръчно, а аз искам да го автоматизирам, така че като му пусна render to disk, да ми запише всичко, заедно с забавянето на темпото.

 

Надявам се на Вас форумци да ми помогнете!

 

Благодаря Ви предварително!

 

И Честита Нова 2010 Година! Пожелавам на всички нови творчески и професионални успехи!

Редактирано от dushkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с automation става точно това за което питаш , само че го правиш на master канала

 

Би ли ми казал как точно се прави този automation на master канала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено имам да черпя! :greenangel:

Много съм ти благодарен!

По принцип съм на ти с компютрите, а и с китарите. Ако нещо мога да ти помогна, не се колебай да ми пишеш!

 

Бъди жив и здрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте гледам че има отзивчиви съфорумци,някой може ли да ми каже как в session view клипа който избера да не тръгва в такт а в момента на кликването.Също има ли някакъв вариант за различни cue points на един трак,или само с командата slice to new midi track ида си избирам warp маркерите мо май се бъзика темпото при таз комбинация.Благодаря предварително имам доста въпроси,ама да не нахалствам сега накуп всичко!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.