Jump to content
Българският форум за музиканти

Iron Maiden


KingdomX

Recommended Posts

От доста време се чудя, па наи- после да пита. Има ли банди в България, който да свирят Мейдън и как се възприемат от аудиторията им. Доколкото знам от мениджъри , бандите са много малко , може би единици и реших да се допитам до вас, понеже в Какво, къде, кога раздела на форума никой не пише какво свири( или поне никои).

 

Ще се радвам да се коментира тази тема. Пишете и за други банди от сорта и тяхното възприемане от публиката. Мисля че ще е полезно да се знае това от бандите, за да може да се подбират парчета харесвани от публиката.

 

ПП какво мислите за Хеви метъла в Българи има ли го...(аз съм с впечатление за Пловдив , че умира и се свири от все по малко банди)

 

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има, но сме на изчезване... нещо като екзотика сме за България :)! Аз лично свиря хеви/прогресив. Доста неизвестни сме, казвахме се Sacred Trust, а сега сме без име. Но как и да имаме някаква популярност като имаме едно записано парче от 6-7 (без недовършените). Групата е почнала именно от боготворенето на Iron Maiden, мен още ме нямаше, та до Dream Theater. Музиката ни естествено е повлияна от тези групи. Не знам от какво се дължи това "изчезване" на хевито у нас, а и попринцип... метъл фенове има, но този стил почва все повече да се изтегля на заден план според мен. Иначе не се бой, ентусиасти винаги ще има, а докато ги има ще има и хеви метъл. Може би няма да получаваме това, което заслужаваме и хората ще трябва да ни търсят, но поне се кефим на това, което правим :)! Ето ти нещо от нас... 100% Made In Bulgaria - The King. :)

 

EDIT: Наздраве! :hysterical:

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали темата е глупава, или просто съм прав в това, което съм написал. Danny47 съгласен съм с теб за казаното. в момента нямам възможност да чуя песента , която си сложил, но като се прибера непременно ще я чуя.

 

 

ПП Колеги толкова ли е горчива деиствителността???? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще сте на изчезване бе :)

На мен ми е много трудно да се сетя банда дето да не свири Мейдън ;)

Нали наскоро имаше даже и цял концерт-трибют дето бандите свиреха само мейдън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но как и да имаме някаква популярност като имаме едно записано парче от 6-7 (без недовършените)...

 

Не знам от какво се дължи това "изчезване" на хевито у нас, а и попринцип....

 

Може би няма да получаваме това, което заслужаваме и хората ще трябва да ни търсят, но поне се кефим на това, което правим ;)! Ето ти нещо от нас... 100% Made In Bulgaria - The King. :)

 

,,Едното записано" парче е над средно-статистическия български запис. Свиренето е много добро. Вокалът много сполучлив, красив тембър.

Самото парче - имам чувството, че съм го чувал точно 3 582 458 992 пъти. Следователно, потърсете проблема с популярността някъде другаде.

 

Хевито у нас никога не е съществувало в изобилие, за да изчезва. По-принцип нищо не изчезва, а се преобразува и то специално тепърва ще навлиза масово у нас.

Пак прочети последния абзац!

 

Получавате точно толкова, колкото сте си изработили. Най-хубавото е, че се кефите!

 

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Проблема на популярността е там, че такава за хеви според мен няма у нас освен две, три групи... имам предвид, която да излиза от ъндърграунда :D. Възможно е, както ти казваш тепърва да се заражда и се надявам на това. За момента това, което една метъл група (попринцип) може да направи е да скъта някой лев за горе долу добър запис, който да се разпространява по плей листовете на близки и приятели. Да свири по клубовете, където и дума не може да става за пари и да се надява, че ще й провърви някой ден срещайки някой, който наистина ще може да направи нещо с музиката й. Тогава едва ли ще става дума за България. BTW парчето ни е писано от единия китарист, когато е бил 13 или 14 годишен. Сега правим по-напреднали проекти :punk_guitar: . А колкото до вокала - в момента издирваме нов! Мерси за успехите!

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще сте на изчезване бе :)

На мен ми е много трудно да се сетя банда дето да не свири Мейдън :)

Нали наскоро имаше даже и цял концерт-трибют дето бандите свиреха само мейдън

 

 

В Пловдив няма банда която да свити повече от едно парче ма мейдън, освен нас, или се крият някъде и ми убягват от полезрението. Къде е бил този концерт трибют на мейдън?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
^ в София - клуб Фенс - преди малко повече от 2 месеца

 

 

парчето - дь Кинг кефи!!! :greenball:

 

 

Кой са били групите, който са свирили там. Ако някой каже и парчетата, който са свирени ще съм му благодарен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за това сьбитие си има отделна тема вьв форума

- раздел - какво ,кьде ,кога

разрови и ще намериш

дата - някьде - 26 , 27 март

има и сними , има и сет листи, и коментари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но сме на изчезване... нещо като екзотика сме за България :)! Аз лично свиря хеви/прогресив. Доста неизвестни сме, казвахме се Sacred Trust, а сега сме без име. Но как и да имаме някаква популярност като имаме едно записано парче от 6-7 (без недовършените). Групата е почнала именно от боготворенето на Iron Maiden, мен още ме нямаше, та до Dream Theater. Музиката ни естествено е повлияна от тези групи. Не знам от какво се дължи това "изчезване" на хевито у нас, а и попринцип... метъл фенове има, но този стил почва все повече да се изтегля на заден план според мен. Иначе не се бой, ентусиасти винаги ще има, а докато ги има ще има и хеви метъл. Може би няма да получаваме това, което заслужаваме и хората ще трябва да ни търсят, но поне се кефим на това, което правим :)! Ето ти нещо от нас... 100% Made In Bulgaria - The King. :)

 

EDIT: Наздраве! :)

 

 

баце , парчето е лудница евалата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за всички позитивни отзиви към парчето! В близко бъдеще се надявам да имаме поне още едно и да е с по-добър звук! :recourse: Новото име на групата е Crystal Palace, за момента е работно, но май се очертава да остане!

 

Наздраве! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам от мениджъри , бандите са много малко , може би единици

 

бате къде ги видя тия мениджъри бе? все едно е пълно с такива:)

 

иначе да знаеш, че са ти казали пълна глупост, щото всеки втори свири кавър на Мейдън:recourse:

 

причината е, че се възприема добре от бар-публиката по света и у нас и добре върви с бира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Зависи от стила който свири групата,в мойта свирим предимно кавъри на Metallica и моето лично мнение е,че те имат много повече парчета на които хората биха се изкефили максимално,докато Maiden са банда която всеки е решил,че трябва да я слуша и по тази причина останахме много малко от тези които наистина ги познават,докато другите биха се изкефили само на "The trooper","Fear of the dark"или"2 minutes to midnight",която и друга песен да се избере,половината няма и да разберат,че е на Maiden,па камоли да се изкефят!За потвърждение на думите си ще кажа,че ние правихме кавър на "The edge of darkness",помислете ако трябва да я свирим на живо колко от "Мейдъните" въобще,ще я знаят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.