Jump to content
Българският форум за музиканти

Метъл Джем


BlueZone

Recommended Posts

С риск да разводня темата с офтопик

 

Луповете могат да заместят живия добър барбанист, точно толкова, колкото миди файла, може да замести жив пианист или басист. Чарът на живото свирене е в микро тайминга, в интеракцията между свирещите и в огромното количество малки детайли, които се чуват като слушаме внимателно. Но разбира се , метълът не е най добрата музика ще се отнася до това.

 

п.п. Предполагам, че всички сме съгласни по тези въпроси, пиша просто, за да са наясно колегите барабанисти ( те не че не са ), че имаме нужда от тях :girl_cray2::offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само по това

Но разбира се , метълът не е най добрата музика ще се отнася до това.

не съм съгласен. Всичко зависи от микса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и Майк Портной показва какво е макро-тайминг в първите албуми на ДТ. :offtopic-001:

Кольо сигурно говори за метъла, който е със семплирани барабанчета и редени каси...

 

Интеракцията м/у музикантите, е като тирето м/у най и добрата! :girl_cray2:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Докато не почнат да ползват мажор и минор - джемовете за тях ще бъдат:

акцент - пауза, пауза, пауза

2 акцента - пауза, пауза

Бих искал да защитя барабанистите (в случая).

Добрите барабанисти ползват както гами и ладове така и акорди - минор - мажор. Гамите при барабанистите се наричат рудименти. За мелодично и хармонично свирене вижте Ари Хониг. Освен "акценти и паузи" барабанистите свирят и много други нюанси и цветове (от всеки елемент в комплекта барабани могат да се извлекат повече от 10 различни звука). Ритъма е може би най - важния компонент на музиката.

Свиренето с каквато и да било машина по никакъв начин не може да замени и да се сравни със свиренето с живи хора - звукоизвличане, интеракция и т.н.

 

 

 

П.П.: Барабанисти!Научете си гамите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно, като се замислиш...

Защо ли казах сериозно - може би съм се майтапил преди това? :offtopic-001:

Ето нещо интересно по тази тема: (преди много години го имаше пускано в клипове от kitaratapesho - аз просто го подновявам)

Enjoy!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луповете могат да заместят живия добър барбанист, точно толкова, колкото миди файла, може да замести жив пианист или басист. Чарът на живото свирене е в микро тайминга, в интеракцията между свирещите и в огромното количество малки детайли, които се чуват като слушаме внимателно. Но разбира се , метълът не е най добрата музика ще се отнася до това.

 

Абсолютно съм съгласен.Освен микро тайминга и се губи и нещо още по-важно според мен - уникалната динамика на всеки удар, както и уникалния му звук(неща, които зависят от Емоцията).При семплирания звук разполагаме с един единствен удар на соло барабан.При истинския барабанист всеки удар е уникален.

 

То ако семплите бяха по-добри, отдавна съвременни групи като Никелбак, примерно, щяха да свирят с компютър а не с жив барабанист.

 

Перфектния ритъм е много важен за професионалното и хубаво звучене.Но майсторството е да го постигнеш на ръка, а не с компютър.Това е, разбира се, ако говорим за рок музика и за акустична музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно силния клавир.

Вкъщи на моите колонки това успях да постигна като баланс.Съжалявам ако не е перфектно.

А това, че съм оставил сички китари и баса отдолу е моята гледна точка.

Ако не ви харесва е въпрос на вкус :)

Ако всички ме харесваха щях да съм Майкъл Джексън ;);)

Свободата на словото и мнението е нещо много важно!

 

Ето вариант с повече компресия

Beast

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах, човек да не се пошегува, глей 'ко стана. :coolp:

 

...ще знам да внимавам за в бъдеще. :ph34r:

 

N1cksoN и ти си прав, че зависи какво се цели (мен ако ме питате баса трябва да е над всичко ама к'во да се правиш пустите китаристи не мирясват докато не потъне баса някаде в дълбините на микса и само от време на време се смиляват и те оставят да дръпнеш едно бас соло от 5 секунди :D ).

 

Винаги можеш да пробваш да свириш на по-тънките струни, ако ти се джеми

 

к'во е туй нещо тънка струна, мощно пета струна трябва да се дърпа ( и да е дропната разбира се то иначе не е Метъл) :oops:

Редактирано от Coprophagus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои други банди като Special Defects също не иползват тънките струни (без намотка). :girl_witch: Или поне не ги изпозлват на този ги г тук:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.