Jump to content
Българският форум за музиканти

Метъл Джем


BlueZone

Recommended Posts

Fashion,кефиш! :thumbs_up:

Lord Of Darkness, доста интересно, как е записвано? :)

 

От мидито на роланда в компа и от там Native Instruments Pro53 в Сонар 4 :hooray: Малко криво е записано , ама нямам много време да го нагаждам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ултрамега - сподели ако искаш с какво си записвал - китара ефектчета и софтуер :greenball:

 

Китара YAMAHA RGX220->DOD FX86B SuperOverdrive -> и Reverb от Cool Edit. Записвах с Cubase SX3. Иначе досега ползвах и софтуерни дистове- GuitarRig, Revalver , Amplitube(по рядко) обаче и на тях не мога да набарам така търсения "по добър" звук. A лампово кубе и хубав микрофон нямам(то и адаптерите на таз китарка не са първа хубост :punk_guitar: ).И изобщо съм много куц в тая работа, ама кво да се прави :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lord Of Darkness - човече, жестока бленда си извадил :hysterical:

 

 

Хубаво е, че някой тури началото и на клавирджийски джем :hooray:

 

 

 

П.П. Направо се амбицирам да зема да направя някое още по-брутално парче за джемене :punk_guitar:

...тъкмо съм си смъкнал седмицата в ла... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ultramegа а каква ти е саундкартата?... с камионче директно в компа ясно, че не би могъл да се докара кой знае колко сполучлив тон, това което бих ти препоръчал е или китарата прекарана през ди ай бокс ако нямаш читава саундкарта и после не знам с кой амплитюб си пробвал аз ти препоръчвам 2.0 да си намериш и изпробвай двата готови пресета = complete rigs - lead hi gain -max gain and lows или signature - vai solo тези най ми харесват...а иначе с камиончето като записваш директно може да изпробваш като ефекти на самият трак - компресор на Т-raks - el. guitar more atack пресет + Antares microfone modeler - shure sm 57 накрая ако ползваш дилеи или ефекти от кюбейс преди него...експериментирай ако ти се занимава ще ми бъде интересно да чуя мнение различно от моето :)

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феникс много добър тон хареса ми! Ултрамега - интересна идейка си вкарал супер звуква на места, може би трябва само да си поиграеш по тона с който записваш - ако искаш може да подискутираме и да получиш някои полезни съвети да звукнеш по добре :) Иначе хавата си я бива и джема се поразнообрази...:) А по горе ми сложи автоматично тоя цитат и съм забравил да го изтрия в бързината не съм имал за цел да те цитирам хахах стават такива грешки ( казал таралежа и слязъл от телената четка ) :)

 

 

 

Мерси, мерси. Не съм очаквал такъв отзив от микрофона за скайпа :)

 

Lord of Darkness - супер яко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ultramegа а каква ти е саундкартата?... с камионче директно в компа ясно, че не би могъл да се докара кой знае колко сполучлив тон, това което бих ти препоръчал е или китарата прекарана през ди ай бокс ако нямаш читава саундкарта и после не знам с кой амплитюб си пробвал аз ти препоръчвам 2.0 да си намериш и изпробвай двата готови пресета = complete rigs - lead hi gain -max gain and lows или signature - vai solo тези най ми харесват...а иначе с камиончето като записваш директно може да изпробваш като ефекти на самият трак - компресор на Т-raks - el. guitar more atack пресет + Antares microfone modeler - shure sm 57 накрая ако ползваш дилеи или ефекти от кюбейс преди него...експериментирай ако ти се занимава ще ми бъде интересно да чуя мнение различно от моето :greenangel:

Огромни благодарности че отдели време да ми помогнеш. Ще дерзая над това и в следващите джемове или проекти ще демонстрирам кво се е получило:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... айде и от мен 2 минутки .... кратко , но от сърце дето се вика .... комплименти на всички досега участвали - машала пичове :recourse: :recourse: :recourse: ... е като представител на бас гилдията в този форум не се стърпях и записах и бас - е намалих го малко бе ... споко ....... нали знаете - бас да има :greenangel: ...... Цеко :metalist: ...

.. аааа щях да забравя :hysterical: .. ето го и джема http://media.putfile.com/Metal-jam-by-Ceko ......................

...... :greenangel::) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... айде и от мен 2 минутки .... кратко , но от сърце дето се вика .... комплименти на всички досега участвали - машала пичове :recourse: :recourse: :recourse: ... е като представител на бас гилдията в този форум не се стърпях и записах и бас - е намалих го малко бе ... споко ....... нали знаете - бас да има :greenangel: ...... Цеко :metalist: ...

.. аааа щях да забравя :hysterical: .. ето го и джема http://media.putfile.com/Metal-jam-by-Ceko ......................

...... :greenangel::) :)

 

 

Цекооо палавник такъв! :recourse::recourse::recourse::metalist: Медец ми капе като слушам някой да стърже с такъв кеф не знам за баса ама бая яки китарки си отпрал евала! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Цеко...ти басист ли си, китарист ли си, клавирист ли си...вече не ти се разбира :greenangel:

 

Или както казва един приятел: "Сам си си мафия"

 

 

Голема работа си ше знаеш! Евалас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... тхенкю вери мъч дето се вика за отзивите приятели мои ... но удоволствието беше мое в не по малка степен :) :) :greenangel: .....

а иначе Chrysalid и аз не знам какъв съм .. ни риба , ни рак .... естествено че за това си има и обяснение ..... майтап бе - разбира се че съм първо художник , после басист и т.н. ....... само за едно ме е яд - че на времето когато разполагах с цялото време на тоя свят нямах нито свясна китара или бас , да не говорим за процесори , кубета и други от тоя сорт .... а сега когато имам досег с по свясна техника разбирам колко важна тя за развитието на всеки ..... но най важното е нещата да дойдат на време , щото сега всеки ходе на работа - върви свири по 8-10 часа на ден ...... но мълчи сърце :greenangel: .... хеви метъл пичове .. Цеко :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Направо се амбицирам да зема да направя някое още по-брутално парче за джемене :)

...тъкмо съм си смъкнал седмицата в ла... :D

 

Ами хайде де! :)

Тамън съм се зачудил колко дропване може да издържи 6 струнна :greenball:

Редактирано от shadow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна вече съм минал на дропване на 7-струнна ;)

 

Мойта съм я смъкнал в ла и ще пробвам да сваля 7-ма струна на сол, пък ще видим...

 

 

Засега само една композиция в ла се готви :)

Ама тя не е много за джемене, щото е твърде крива за такива цели ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми черпи едни $1500 и ще има дропната 8-струнна :)

 

Майтапа настрана - парчето е измислено и записано вече, само че искам да го смеся в студио, за да стане брутално яко :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.