Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте! Споделяме с вас новата си песен. "Сила" е с участието на Франки Рол от група "Lyrex". 

Текс и музика : Ивайло Цеков

Аранжимент : Ивайло Цеков и Красен Иванов 

В записа : 

Франки Рол - вокали 

Ивайло Цеков - китари

Красен Иванов - китари

Хари Касабов - бас

Кирил Димитров - звук, мастеринг и дръм- програминг 

Приятно слушане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста ми хареса парчето, но имам една забележка. 

Основната (лийд) китара ми фалшивее. Дали е от настройка, интониране на китарата или бендинг техника не мога да кажа.

( или комбинация от тях)

Не съм и абсолютист, но прави впечатление... Мисля, че лесно може да се провери, като трака се прекара тюнинг плъгин.

Би трябвало поне на този, който е записвал, да е направило впечатление, като иначе е свършил добра работа по записа и

дръм програминга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, TONY написа:

Основната (лийд) китара ми фалшивее. Дали е от настройка, интониране на китарата или бендинг техника не мога да кажа.

Аз по-скоро бих казал нещо за обработката на вокала, но това моето си е професионално изкривяване, така че този път няма да се обаждам. ;)

Относно фалшивеенето на китарата, за къде става въпрос - на места или през цялото време? Щото мен не ме дразни, с изключение само на едно място около 2.15 в солото (има някакъв октавер или пък се удвоява "ръчно) - там малко не строи в долния глас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Напротив yamaha, твоето мнение е много ценно, а на момчетата има смисъл да се помогне, защото има заряд това парче.

Относно китарата, лекото фалшивеене е на места, където свири мелодични линии и където вероятно бендва. Не толкова солото.

Ако влезне в темата Евтим ( или друг съфорумник) с по-тренирани уши, ще каже по точно.

 

Според мен правилно би било, китариста да потренира партиите си месец, два и да ги презапише.

( мелодичната китара и солото, ритъм китарите са супер ок)

Относно вокалите, мен не ме дразнят ( не ми фалшивеят), по скоро по екстремните влизания на вокала, да се смесят по добре... но това е, частта, в която ти, yamaha, трябва да споделиш мнение.

Като цяло записа ми харесва.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, TONY написа:

Напротив yamaha, твоето мнение е много ценно, а на момчетата има смисъл да се помогне, защото има заряд това парче.

Относно вокалите, мен не ме дразнят ( не ми фалшивеят), по скоро по екстремните влизания на вокала, да се смесят по добре... но това е, частта, в която ти, yamaha, трябва да споделиш мнение.

Като цяло записа ми харесва. 

Благодаря за признанието, но нямам самочувствието да раздавам на едро съвети в стилове, в които по принцип не работя и съм сигурен, че ти и доста други от форума, които само свирят и нищо не обработват, могат да дадат по-полезни съвети от мен, просто защото свирите същото от много време и сте запознати с материята. :)

Парчето наистина има заряд, вокалистът също вкарва много екшън и може би на това се дължи това, което и ти си забелязал - при влизанията, от екшъна малко се вживява (което не е лошо), но леко повишава в първите няколко срички (опитах се набързо да му изолирам гласа на едно от местата за онагледяване на това, дето говорим ; горното е оригиналът, а под него е коригираното).

И на мен парчето ми харесва, може би в процеса на миксинга бих променил малко честотно/динамично някои от траковете, но това си е въпрос на вкус и конкретно моя вкус, понеже така по би ми харесало. ;) Имам предвид, че като цяло ми звучи леко мътно, някои срички ми се губят и бих оправил например дикцията на вокала. Нямам го на канали и затова за онагледяване изкарах друго откъсче и му вдигнах малко високите - разбира се по този начин се вдига всичко в тази област и всъщност оригиналът звучи доста по-хомогенно, но мисълта ми беше, че е добре вокалът малко да се избистри. То това всичкото ми е в главата без да съм го чул и затова като се почне с корекциите на предишен етап канал по канал, чак тогава става ясно по-добре ли ще го бъде или не. Нека съветите ми не се приемат като нещо, което непременно трябва да се поправи, а по-скоро като мнение на обикновен съфорумец.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодарим за мнениета и затова че вникнахте в песента! Радваме се, че събуди интерес. Аз записах китарите и наистина има дребни моменти, където не ги изсвирих достатъчно чисто. Наш приятел смеси песента и с много желание и общи усилия доби такъв финален вид. Ние не сме профисионални музиканти и правим нещата максималко старателно, но дотолкова колкото ни позволявт знанията и възможностите! 

Благодарим още веднъж за градивната критика и коментарите. Всяко мнение е важно!

Редактирано от ivchovarna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.