Jump to content
Българският форум за музиканти

Страт от 79та,тюбскриимър тс808 и лампово кубе


kolio_k

Recommended Posts

Опитах се да врътна каквото си спомням от Little Wing i да докарам горе долу достоверен саунд.Не се получи изцяло,защото не мога да издуя кубето колкото бих искал,а и най вече не съм SRV( :huh: ).Все пак мисля,че стана прилично(не свиренето-саунда :greenball: )

 

litle-wing

 

Крънча е от усилен докрай чист канал на Енгл,а драйва е същото плюс буст от ТС 808.Записа е правен с кондезаторен мик поставен на около половин метър пред кубето

 

Ще ми е интересно да чуя вашето мнение за звука

 

п.п.В микса китарата е умишлено много напред и без пудри ,за да се чува добре.Сори за ужасното качество на бекинг трака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е! Ама с тия кондензаторни микрофони всичко се чува, включително и акустичния шум от струните (което в някои случаи хич не е и чак толкова лошо, но обикновенно не е за предпочитане)...аз за тва се отказах така да записвам китари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Супер е! Ама с тия кондензаторни микрофони всичко се чува, включително и акустичния шум от струните (което в някои случаи хич не е и чак толкова лошо, но обикновенно не е за предпочитане)...аз за тва се отказах така да записвам китари...

 

Проблемът е в ниската сила на звука - слагаш мастер волюм-а на около 2-3 часа и няма да се чуват струните :hysterical:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че саунда ви харесва.Напълно съм съгласен,че проблема беше в ниската сила на звука,но нямаше как да усиля повече,съседите ще ме добият.Иначе аз винаги гледам да си записвам китара в студио с два (или три )мика((когато е възможно разбира се),единия от които е задължително кондензаторен(ако помещението става за целта, и когато не записвам с два ампа,тогава използвам два динамични).Мисля че кондензаторните придават звука доста по достоверно защото при записа се хваща и акустиката на стаята,а за мен това е важно защото бих искал саунда на китарата ми да се записва възможно най близо до това ,което чувам,а аз определено не си слушам ампа с ухо залепено на говорителя.От друга страна ако помещението е скапано(както е случая с моята спалня)се получават доста неприятни ефекти.На мен лично саунда най много ми допада с един динамичен мик на говорителя,един отзад за баси и един кондензаторен на на извесно разтояние(според случая).От така получените три доста различни саунда ,с доста играчка може да се изкара наистина готин звук.Лощото е че трябва да се записва в отделно помещение с готина акустика и не става в моята спалня :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, истина е това което говорите, и точно поради проблема 'Съседи' не е удачно решение за мене също...освен това ако всичко записвх на толкова набичен волюм, и аз самият щях да откача... ама като тръгна сериозно да записвам и аз бих бачкал точно по тоя начин: един динамичен близко и един кондензаторен далече :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Кольо, Кольо, пак си скъсал синджира брат!!! ;) Досега не съм чувал по-близък до СРВ звук... Пък и откъм свирене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.