Jump to content
Българският форум за музиканти

тест на микрофони за китарен запис


AK-74

Recommended Posts

И двата ми харесва как звучат. Една идея по басов ми се вижда шура. А защо Со4 ти си го сложил офф аксис а шура он?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Радвам се че има раздвижване по темата. . . :P

 

За разположението - Шура го сложих on axis точно в геометричния център на говорителя. Пробвах всякакви други позиции (off axis в центъра, off и on axis в края на говорителя, както и всякакви междинни положения), но така звучи най-добре. :) Иначе звукът е малко глух и все нещо му липсва.

 

Кобалтът пък обратното - on axis има доста високи, затова го сложих да сочи на 45 градуса в посока края на говорителя. Разположен е по средата между центъра и края на говорителя.

 

При всички положения най-добрият звук е като се смесят двата микрофона - средите и ниските от шура и високи от кобалта. И пак се получава малко глухо - ще пусна микс за пример като се прибера (че сега съм на работа и не мога). Ако приемем, че това е възможно най-добрия звук на шура, май трябва да поразместя кобалта. . .

 

ПП: Чета на разни места за различните техники за разположение на микрофоните, но когато прилагам учебникарските техники 1:1 при мен не се получава оптимален вариант, така че най-вече ползвам ушите си.

 

А кое действа най-добре при вас? (знам че в тази тема има хора с опит ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а слагал ли си EQ, компресия и тн после на микрофона или това си е автентичния запис. Интересна е и информацията какво точно си ползвал като техника и как

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът е натурален (и неподправен - като филия с масло един вид) - поне да си бях настроил китарата. :)

 

Тук едно малко миксче с барабани - китарите са с малко компресия и малко тихи обаче ме мързи да ги оправям: Mixdown Забравих да кажа, че това са двата микрофона едновременно.

 

Апаратурата е каквото има под ръка. . . на всички записи е усилвател Behringer LX1200H през 1х12 правена колона с говорител Celestion Vintage 30. Не си спомням каква китара използвах, но открих че каквито и китари и адаптери да ползвам, на записа разликата е минимална. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа с леко закъснение ;)

 

Мерси за записите. Кобалта отново повече ми харесва и се радвам, че именно него си бях купил още преди да чуя вторите семпли ;) Има по-ясен и изчистен звук, шура е мътен някак си. А липсата на ниски при кобалта се компенсира лесно според мене - надупваш ги от кубето :coolp: Просто на живо и на запис ще звучат различно. Ноооо това е мнение на човек, който си няма никва идея от записи (все още) <_<

Миксчето звучи страхотно :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.