Jump to content
Българският форум за музиканти

тест на микрофони за китарен запис


AK-74

Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

AXE един съвет от мен, отиди до динакорд и тествай един микрофон на електровойс СО4

http://www.electrovoice.com/products/58.html

микрофона работи великолепно дори вече имам 2 и лично на мен по ми допада като звук от 57 цата,

по остър е с по малко ниски, лично мнение изказвам, почти не ползвам 57 цата от както си купих СО4

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :yahoo: А някаква ориентировъчна цена в БГ? Иии как се тества инструментален микрофон в магазин :greenangel: Ако слушам какво излиза от колоните докато подрънквам на китарата, не знам дали ще добия добра представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Цената му е 100лв в софия незнам как е да тестваш, ама

в Пловдив си избирам кубе, пулт от наличните, и записвам на компютъра на Пешко, тва е продавача и после на

някакви монитори пак от наличните си харесваш и слушаш, може и на слушалки, поне в Пловдив е така :yahoo:

Иначе ако са ти близки продавачите оставяш някъкво капаро и го взимаш да го чуеш у вас , аз лично най често така правя :greenangel:

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми близки, а и по принцип персонала на Динакорд София не се слави с особена учтивост ;)

100лв. звучи перфектно като за целите ми, още повече щом го намираш и за по-добър от 57!!

А ти би ли бил така добър да пуснеш 2 записчета на едно и също нещо с двата микрофона :bravo: Мисля че така бих добил най-добра представа не само за микрофона, ами и как е сравнен с 57цата. Което пък би било полезно на много хора. После а съм те засякъл, а ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми близки, а и по принцип персонала на Динакорд София не се слави с особена учтивост :huh:

100лв. звучи перфектно като за целите ми, още повече щом го намираш и за по-добър от 57!!

А ти би ли бил така добър да пуснеш 2 записчета на едно и също нещо с двата микрофона :) Мисля че така бих добил най-добра представа не само за микрофона, ами и как е сравнен с 57цата. Което пък би било полезно на много хора. После а съм те засякъл, а :)

 

Проблем нямаш само трябва да намеря някъква китара, по читава, че все пак аз във студиото , инструменти освен 2 синтезатора нямам и

малко по свободен да остана и всичко е о.к. :greenangel:

 

Същевременно ето един колега в една по стара тема беше правил сравнение между двата микрофона ето и линка за да чуеш :hysterical:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...&hl=garland

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ооо мерси! Чел съм я тая тема, ама тогава изобщо не обърнах внимание на микрофоните. Кобалта звучи по-ясно и стегнато според мене, така че мисля че вече имаме морален победител ;) (Все пак от семпли лошо няма :thumbs_up: )

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче шуъра е 58ца, не е 57 - въпреки че теоритично разликата без поп скрийн не би трябвало да е голяма. Иначе Кобалтът е готин, но искам да го сравня с истински 57.

 

А иначе имам вече що-годе читав запис на двата микрофона с един Селешчън V30, ако искате мога да пусна записче да се чуе. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А един олигофренски въпрос - има ли проблем да го ръгам направо в Line in или Mic на картата. Нивото ясно, че ще е по-ниско без предусилвател, но иначе звука добре ли ще е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигнала далеч няма да е върха и ще има и повечко шум и интерференции, входовете на карта ти са небалансирани. Не че няма да работи, но с микрофонен предусилвател ще постигнеш далеч по-добри резултати. Аз скоро може би ще продавам behringer ultragain mic 200 и/или N-audio proffesional mic pre, но няма да е точно сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

С малко закъснение. . . уф, всъщност кой будалкам. . . с ОГРОМНО закъснение, ето две семпълчета:

 

EV Co4

 

Shure SM58

 

Едно и също нещо с 2 различни микрофона. :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.