Jump to content
Българският форум за музиканти

тест на микрофони за китарен запис


AK-74

Recommended Posts

Здравейте,

 

намерих един интересен тест на микрофони за запис на китара. ей го линка:

http://www.bandido-music.ch/Guitar_MIX2.htm

 

Понеже инфото е на немски ще драсна само основните неща:

- Китарата е Kramer Pracer Custom 1

- Усилвател: Marshall 30th Anniversary

- Бокс: Marshall 1960А

 

mics.JPG

 

Тествани микрофони:

- Shure 565

- Shure Sm57

- T-Bone MB75

- AudioTechnica AE3000

- AudioTechnica Atm23

- Sennheiser E 606

- Sennheiser E909

- AudioTechnica Atm25

- Audix I5

- AKG C100

- AKG C414

- Rode NT1A

- Behringer B1

 

има и няколко семпъла с микс от микрофоните.

 

Какво толкова да се дикутира по тая тема няма. Това по-скоро е информативно и би трябвало да помогне при избор на микрофон или както беше при мен да ви запознае с това което има в момента на пазара. Разбира се има още много много микрофони ...

 

ето линка отново (така де, ако сте изчели до тук няма да скролвате я):

http://www.bandido-music.ch/mic2/bliderklein/mics.JPG

 

ако има нещо неясно от сайта (нали е на немски) питайте, ще помогна с каквото мога

 

Поздрави и приятно слушане

Алекс

 

п.с. всъщност не съм сигурен дали темата не трябваше да бъде в раздела за китарите ... ама както и да ... за това да му мислят модераторите, нали затова са модератори

Редактирано от AK-74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен щеше да е доста по-смислено микрофоните да са позиционирани по еднакъв начин, за да могат да се вадят по валидни заключения от този тест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Sennheiser E 606

- Sennheiser E909

 

Мучо куул - подобна информация е винаги полезна! :hysterical:

 

бтв... E609 & E906 са моделите на Зенхайзер, като Е609 е "оригиналния", демек стария модел. Споменавам последното, защото разликата с новия в звука е сериозна в полза на стария модел :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен щеше да е доста по-смислено микрофоните да са позиционирани по еднакъв начин, за да могат да се вадят по валидни заключения от този тест.

то е ясно, че като сам човек прави тест ще има определена доза субективизъм. Има и друг момент - ъгъла под който е сниман бокса с микрофона ... възможно е и това да лъже. Значи пича не е слягал EQ, компресори или квото и да ебило друго на записите. Пише че е пипал съвсем лено мастъра ама точно на кои микрофони не пише.

 

Според мен информацията е полезна от страна, че човек може да се ориентира как звучат различните микрофони и модели, и като знае какво търси да придобие представа какво би му свършила работа.

 

аре със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен щеше да е доста по-смислено микрофоните да са позиционирани по еднакъв начин, за да могат да се вадят по валидни заключения от този тест.

 

За съжаление и тогава нямаше да са напълно валидни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата да попитам - какъв микрофон в ценовия диапазон 50-150лв.(нов или ползван) ще ми препоръчате!? Освен за електрическата през кубето, ще го ползвам да записвам и акустичката. Аз съм се ориентирал към SM57, понеже е класика в жанра, но нов е 220, а на старо трудно се намира. Мисля си за SM58, понеже май са почти еднакви, но май и те не се намират лесно. Та затова реших да се огледам и за разни други марки и модели.

Не че не мога да си позволя нов SM57, ама като се имат предвид китарните ми способности ми се струва някак неоправдана инвестиция :thumbdown: Така де - и през микрофончето за 6лв. си личи че съм нещастник ;) Искам звука поне да е сносен, а не като да го долавям от комшиите през отдушника на банята :punk_guitar:

 

:thx:

 

П.П. Приемам и оферти на това което ми препоръчвате на ЛС (за да не спамим темата) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че синамичен микрофон е много подходящ за записване на акустични китари.Ако имаш възможност за фантомно захранване по добре си вземи някой евтин кондензаторен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че акустичните китари е добре да се записват с кондензаторни. Оставете тогава това, като тъп металист ще записвам предимно жици :):punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай ми, не се цигани за 50-60 лева, аз като теб се чудех за първи микрофон преди време и си взех все пак см57 (благодарение на бобалан) и адски много се радвам, че го взех защото все още го ползвам, а също и един куп студия с техника за по 250000$ го ползват :punk_guitar:

Не е много подходящ за акустични, наистина, но след време може да си вземеш нещо що-годе сносно за още толкова пари.

 

Ако все пак искаш да спестиш пари може да си поръчаш копието на 57 на t-bone от Томан, но не си прави илюзията, че е 1 към 1, защото има осезаемо по-замазан звук.

 

С 58 също се постигат много добри резултати, така че ако има обява за (оригинален) такъв, грабвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз очаквах да е още по-безсрамно - примерно 75MS :punk_guitar:

А ти откъде си го чувал? Семпли, ала-бала? :)

 

Но май ме нави направо да пазарувам оригиналния. И без това след време като реша да мина на следващото ниво, тоя ще го продам за по-малко пари и в крайна сметка само ще изгубя време и усилия (и пари :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно е така. 57-ците много рядко се намират втора ръка, защото малко хора биха се лишили от такъв дори и да имат по няколко. 58 по-често може да се намери, защото има и доста по-добри избори за запис на вокал. За живо изпълнение е идеален, пък и кой би излезнал в България на сцена с neumann хехе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.