Jump to content
Българският форум за музиканти

Скриване на пукнатина след залепване.


Recommended Posts

Здравейте, наскоро стана малък гаф с едана китара. Та проблема е селдния след падане на китарата се счупи горе при ключовете и я паратихме на лютиер да я залепи ок дотук добре, но след като ми я върна не бях много очарован от работата му та сега се налага сам да си довършвам някой неща.

Питането ми е как мога да скрия пукнатината след залепването така че да стане гладка както е била преди (като нова)?

Да уточня че китарата е лакирана там дето е била лепена.

viber_изображение_2021-05-05_10-34-.jpg

viber_изображение_2021-05-05_10-34-35.jpg

viber_изображение_2021-05-05_10-34-36.jpg

viber_изображение_2021-05-05_10-34-37.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А си мислех така да направя след като я изшкуря с водна шкурка или с по едра шкурка да сваля лака и с кит за дърво да  запълня фугата и после пак да го загладя със шкурка докато стане равно и след това да го боядисам за да скрия тази грозотия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, не наричайте повече, човекът сторил това лютиер!

Посоката ви е горе-долу вярна! В зависимост от вашите умения и условия, препоръчвам!

Шкурене до дърво, мокрене, пак шкурка , кит, байц с подходящия цвят, лак(по възможност нитроцелулозен) няколко ръце.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ciriljhonson--  и аз така мисля че от този човек нищо не става благодаря за ствета само да ми  дадеш съвет какъв кит за дърво да взема и каква едрота на шкурка да използавам. 

 А уменията ми относно този проблем  са ка то за начинаещ но предполагам малко повече старание ще успея.

Благодаря предварително!

Редактирано от Nemetza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно шкурката - може да почнете от 80 през 120/240/320 Това за дървото, за лака и полиране 500/800/1200/2000 и така до полираща паста.

ВНИМАНИЕ!

НИКОГА не шлайфайте перпендикулярно на фладера(това са жилите на дървесината) , винаги е по посоката.

Относно кита - бих използвал автокит или бих си направил. За второто се иска малко опит.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От какво дърво е грифа?Ясно се вижда,че е облепен с някакъв фурнирТова може да се скрие само с тъмен лак на целия гриф или някаква преливка,но работата ще струва повече от китарата,вероятно и затова майстора я е оставил така.Верятно ще държи така известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа от какво дърво е грифа, служебна е но мисля да я мина с водна шкурка  и да я боядисам  за  да не си правя труда да шкуря и да китосвам и да се моля да се получи добре и без това не съм спец по тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То кита ще покрие цепката,но и той ще е различен цвят от фурнира и дървото под него.Ако лака е светъл този участък ще изпъква,ако е тъмен също ще се откроява.Не мисля,че си струва усилията да правиш каквото и да е.Просто след известно време ще цъфне пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.