Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Някой да има впечатления от Yamaha HS-80 M? Предстои ми да си купя студийни монитори и все още не съм избрал конкретен модел? Също така гледах разни модели на Alesis за около 400евро, което долу горе е колкото Yamaha HS-80 M :icon_shithappens: Какви монитори за бихте ми препоръчали приблизително на тази цена? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам да си купя пасивни монитори в цевомия клас до 400-500 лв. Ще съм благодарен, ако дадете някой съвети. До момента съм намелил 2 модела, които са ми по възможностите - Alesis studio one MKII, SAMSON RESOLV 65.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Видях тази тема и реших да споделя впечатленията си от моите монитори(Еsi near05Еxperience) защото според мен са с добро съотношение цена/качество.Купих ги след доста консултации с познати,по запознати в тази област,а и ревютата из нета за тях са впечатляващо добри.Пробвах двата модела 5 и 8 инчов говорител,като втория повече ми хареса(а цената му не),но за мое учудване малкия модел извади достатъчно(според мен де) бас,както и много приятен звук.Пред вид цената.която в БГ би трябвало да бъде около 500лева,мисля че са добър избор за домашно студио и други подобни ниско бюджетни приложения

 

http://www.thomann.de/de/esi_near05_experi...eldmonitore.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да се похваля и аз, миналата седмица се сдобих с чифт активни KRK RP5. Като за 5-ци много готин и неоцветен звук вадят, много съм доволен! :cheers2:

 

Принципно мислех да се бръкна с около 200лв отгоре за 6ците, но и тези ми вършат идеална работа за момента. Пък и след някой друг месец може да добавя събуфер (10") към тях за по-добри ниски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
има бре мойте са пасивни MK2 monitor one и стъпало алесис

здрасти,не сам музикант но сам голям фен на хубажото зву4ене.наскоро си купих такива алезиси monitor one но сам с креатив саундбластер и сами се досе6тате 4е звука не струва.даите савет кавжа карта да си намеря та да ми зжву4и добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте. На път съм да си закупя мониторни колони. Продуцирам предимно електронна музика. В бюджета то 800/1000 лева чух няколко варианта

 

Tannoy Reveal 6 - Впечетлението ми от тях - от 400 херца нагоре звучат невероятно линейно и правилно. Няма друг монитор в този ценови клас с такива високи... Но между 200 и 400 херца има леко гъгнене, което не се дължи на помещението в магазина. Тествах ги и в един приятел, същата работа.... Сякаш имат искуствено повдигнати честоти някъде в ниския регистър....

 

Yamaha HS80 M - Според мен тези колони не си оправдават цената... Пасивните танойки, свиреха много по истинско, с много по-изразена сцена. Яамахите имат и лек проблем някъде в средните честоти.... (лична преценка)

 

Behringer - не помня модела, 6 инча активен.... Този монитор няма висока среда

 

Alesis mk не знам 1 или 2... Пасивни 6 инчови. Ужасни....

 

Въпросът ми е, какво мислите за KRK Rokit серията? Защото така и така не успях да ги чуя...

Между другото KRK съвсем скоро KRK пуснаха Rokit Generation 2 на същата цена къто предните....

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука си е супер, куца му, че е 5ца, а не 8ца, и нямаш достатъчно баси :bravo:

 

Другото е, че мен лично ми харесва да слушам музика на тях, което сигурно означава, че не звучат толкова твърдо и неутрално колкото мониторите от високия клас.

 

П.С. Ако говоря пълни глупости... игнорирайте ме :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да споделя нещо за KRK RP-5, понеже работя на такива от доста време.

 

Чудя се някои хора защо толкова се хващат за пустите баси, след като 5-ците свирят от 53Hz нагоре, което според мен е напълно достатъчно.

Това, което може да се каже, че всъщност са малко "оцветени", щото реално звучат почти като добре познатите ни Yamaha NS-10, които са референс монитори, признати в цял свят.

 

С оглед на това, че средностатистическия слушател няма как да чуе честоти под 50Hz, то цялата тая дандания с ниските е малко или много безмислена, освен ако човек не се е юрнал да прави саунддизайн и постпродукция за кино...което вече не се прави с тоя клас монитори :rocker:

 

Още повече, че KRK RP се водят Referense Monitors, което автоматично ги слага в малко по-друга графа :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... има много логика в казаното от BlueZone , но както знаем не всичко винаги е логично в тоя живот - много хора си купуват скъпи коли които вдигат 320 км в час ама знаем че освен на сън не могат да ги вдигнат никъде .... поне не в БГ .... същото е и с мониторите и особено проблема с басите , въпреки че доста често той се появява като прищявка и при високите при все че и там става дума за звуци в нечуваем диапазон ..... но явно е по добре да има и да не го ползваш отколкото обратното ... освен това проблема с басите от такъв нисък порядък би трябвало да касае основно тези които се занимават с правене на музика предназначена за онази определена порода тинейджъри - знаем ги всички - дето си пускат песньовки разни надувайки ултра мощни уредби в 15 годишни аудита и карайки умилшено с отворени прозорци по обедно време и избирайки най - натоварени кръстовища .. с една цел - да ги хване червеното - голям кеф им е да нервят околните ....... възмъжават :bravo::hysterical: :hysterical: .... явно е че говоря за така нареченото селско R&B не че има градско такова де , и за новата поп фолк чалга съдържаща подобни елементи .... за щастие тук във форума няма много такива елементи или пък добре са скрити сред калъбълъка .......... и има защо ..... не че парите миришат де ... те направо вонят ... питайте Дийп зон - основните купон мейкъри в кампаниите на БСП :hysterical: :hysterical: :bravo: :bravo:

.................. както и да е ..... живи и здрави .. Цеко :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Пример две:

Сега операторът от студио Б създава нов микс - на чисто акустично басово съвършенство, като контролира смесването на неговите subwoofer-и. Басът е точно както трябва. Той удря в гърдите, причинява сърдечна атака, останалата част от звуковия материал изглежда достатъчно силна и балансирана в целия честотен диапазон. Операторът Б самодоволно дава CD на оператор А в неговото студио и пускат новия микс. За тяхното учудване, съвършения бас даже не присъства освен малък шум туп-туп-туп - звук на картонен кашон, който трябва да бъде бас барабан.

Причината за този резултат са две: първо Оператор Б е чувал баса много добре в неговото студио и не е поставил достатъчно от него в микса и второ - малкият плосък монитор.

 

ОК някои ще каже ли как се решава този проблем,защото явно от него зависи дали да си купя система със съббас? YAMAHA NS10

 

предварително балгодаря!

Редактирано от dimitarshenkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.