Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

Да, ама грам не ми се занимава :) А и не смятам, че мога да сътворя нещо качествено. Друга вариант е да си взема някаква вата или друг тип изолационно пано, да го облека с плат и това да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Здравейте, препоръчаха ми мониторите на KRK Systems за правене на музика в домашни условия. Не съм ги чувал преди, но и не разбирам много, зелен съм.

Имате ли някакви впечатления от фирмата положителни и отрицателни ? Мисля да ги вържа към един PCI на RME примерно Digiface и се надявам да ми свършат работа. Основно с електронна музика се занимавам, но когато слушам музика не се ограничавам. Наблягам на John Coltrane и Art Farmer, затова ми трябва звук, който не е просто изсилен бас за тъпунгери ами качествено кристално аудио. Благодаря предварително.

 

Консултирах се с един човек от musicworld.bg, който отдели време да ми пообясни малко за това какво трябва да представлява една система за подобни цели и човек като мен.

Препоръча ми следния сет:

http://www.musicworld.bg/bg/c_1068/i_13740/Genelec_8040APM.html

http://www.musicworld.bg/bg/c_1071/i_10354/Genelec_7070APM.html

http://www.musicworld.bg/bg/m_160000/i_29374/Tascam_US_122_MkII.html

 

Ако някой има впечатления моля да ги сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа, не ми се четат 22 страници, за да разбера какво точно търсиш. Веригата е ясна - добър микрофон, добри конвертори и т.н. до монитори и акустика. 
Но да ти се предлагат монитори за 4400 лева и звукова карта за 200-300 лева си е..... Поне да ти бяха предложили RME. Колко инструмента едновремноо ще записваш.... или всичко ще е софт синтита и VST? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да ти кажа, не ми се четат 22 страници, за да разбера какво точно търсиш. Веригата е ясна - добър микрофон, добри конвертори и т.н. до монитори и акустика. 

Но да ти се предлагат монитори за 4400 лева и звукова карта за 200-300 лева си е..... Поне да ти бяха предложили RME. Колко инструмента едновремноо ще записваш.... или всичко ще е софт синтита и VST? 

 

22-те страници не принадлежат към моето запитване, темата е обща за много хора. Постът, на който си отговорил е първият ми в темата.

Не разбирам достатъчно - Имам edin Roland XP-30 занимавам се с композиране като любител. Работя с него и от компа, други устройства няма. Досега ползвах слушалки Sennheiser HD800 и някакъв измислен M-Audio интерфейс на компа. Не съм ползвал отворено аудио досега, така че нямам представа какво са конвертори и т.н. RME съм ги чувал, но интерфейсите които ги имаше на бг пазара бяха много стари модели и трябва да поръчвам от чужбина. Ако бях професионалист Да, но за любител не си заслужава да изпипвам чак толкова нещата.

 

P.S.

Това за 4.4к е буфера, мониторите за високите и средните са по 1600 лв. Само че както ми го обясниха честотния диапазон на първите монитори леко захващал и басите, така че буфер не е 100% задължителен макар и препоръчителен.

Редактирано от Stan Staykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава наблегни на композирането и инвестирай в начини за пласиране и продажба на песните си. Така или иначе те после ще звучат по друг начин. Лично мнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава наблегни на композирането и инвестирай в начини за пласиране и продажба на песните си. Така или иначе те после ще звучат по друг начин. Лично мнение. 

 

Ех всеки в България гледа да си наложи ценностите на останалите и все не се говори по темата. Пари имам, нямам желание да пласирам каквото и да е, просто имам много свободно време и обичам да си правя музика по 5-6 часа на ден, трябва ми солиден саунд това е, не съвети какво да правя с времето си. Ако не можеш да дадеш продуктивна критика по темата, какво обсъждаме изобщо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарича се субуфер. Буфер, хех.

Пардон. Субуфер. Реално няма причина, който и да е да казва "Буфер", тъй като Б-то принадлежи на предишната дума, но предполагам, че ми се е промил мозъка от слушане на глупости от необразовани лица.

Редактирано от Stan Staykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам нямаш желание да се образоваш технически. След като имаш пари, поне плати на някой, който наистина разбира, да ти проектира едно домашно студио, заедно със всичкото оборудване. Че пари най-лесно се харчат, ама ефекта от това може да е спорен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, като искаш мнение, приемай това което ти се напише. 
 

Щом парите не са ти проблем, можеш да се обърнеш към професионалист, който ще ти изчисли точно как да си построиш студиото, да ти го третира акустично. От там нататък да си купиш желания компютър, предполагам ще е МАК, после Протуулс, защото е стандарт и за теб това не е проблем. Няколко Аподжи Симфони, Няколко UAD карти и най- яките плъгини за тях. 
След това ще си купиш поне 5 лампови микрофони като M149 Tube или Brauner, както и всички фенси кондензаторни. Естествено няма да ги вкарваш в Берингер Оникс, ами ще си купиш SSL. А, чакай - там между тях трябва да вземеш някой Avalon за чейна. И т.н.и т.н. 
И след като си се оборудвал с най-върховното, защото парите ги имаш, ще видиш колко страхотна музика ще композираш на тази система.

Ама чакай малко - нека първо да се върнем към единият Rolland XP 30, компютъра, слушалките и любителското ти занимание да композираш музика по 5-6 часа на ден. Само, че не звучи яко. Извинете "трябва ми солиден саунд". 

И какво стана:
1."- Имам edin Roland XP-30 занимавам се с композиране като любител. Работя с него и от компа, други устройства няма. Досега ползвах слушалки Sennheiser HD800 и някакъв измислен M-Audio интерфейс на компа. "
2. "Ако бях професионалист Да, но за любител не си заслужава да изпипвам чак толкова нещата."
3. "Пари имам, нямам желание да пласирам каквото и да е, просто имам много свободно време и обичам да си правя музика по 5-6 часа на ден, трябва ми солиден саунд това е"

И нищо не съм налагал - ти ме питаш за мнението и аз ти го казах - дори написах - Лично мнение.

И за да не разводнявам темата за мониторите с твоето хоби ти предлагам да отидеш на гледачка и после да видя какво точно искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Не е проблема толкова във въпроса, който кара темата в погрешна посока приятелю...проблема е, че  тези теми са създадени за да се четат, и когато не се четат се въртят в кръг.  Но както и да е, въпроса ти беше дали съществува нещо "по-читаво" от тези два модела които си посочил за този бюджет...да де но по-читаво за какво, с каква цел ??? Ето аз искам да ти помогна, но трябва да гадая в момента...написал си : "ще се ползват за работа - да слушам музика"  - работиш слушайки музика или слушането на музика ти е работа?  За "критично слушане" ли става въпрос или за референто сравняване на различен обработен или на "сурово" записан материал... Написал си също, че "за акустична обработка както се досещаме е абсурд да се говори" - е да де ама аз не се досещам такова нещо и не разбирам защо да е абсурд, пък дори и да става въпрос да си ги слушаш в хола за кеф?  Аз например ползвам различни монитори за различна работа...но не мога да разбера от въпроса ти естеството на твоята работа каква е...И да подчертая, че не влагам никаква форма на заядливост или "хейтване"...да не бъда случайно разбран погрешно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.