Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

Здравейте , току що си взех активни монитори Behringer Truth B1031A и си ги свързах нормално , но има брум , който е маалко над допустимото ниво ( за монитори дори не мисля , че е допустимо ) и дразни много . С PCI саунд карта съм и брума се увеличава , когато компютъра " мисли " или като отворя папка или приложение . Мисля , че може да е от това , че е PCI картата .. и ако е това май ще продавам карта скоро (: . Ще се радвам да чуя мнението на по - напредналите ( :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай за Ground Loops. Появяване на смущение при промяна на работата на компютъра сочи към проблем с екраниране.

Може разбира се да има някакъв проблем с картата, но е малко вероятен, ако си изпълнява другите задължения правилно.

Само за проба !!! изолирай заземяването на мониторите във контакта. Ако има резултат, ще трябва да се търси решение. Върни пак заземяването !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изолирах го .. и се оправи О,о . Много мерси Тони ((: , ако е възможно ще дадеш ли малко информация за този проблем .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти стерео истинска DIbox.

Това обаче е скъпо решение !

Може да се пробва с различни конфигурации на кабелите, но нв виждам как ще успееш да се оправиш. Друго решение, не толкова скъпо, е да се използва разделителен захранващ трансформатор за мониторите (изолиращ).Трябва да е 230 на 230 волта, с мощност равна или по-голяма от консумацията на мониторите.

ПП.

Опитай да въртиш ориентацията на щепселите на мониторите, като ги извадиш двата и после един по един, на 0 и 180 градуса, после и на другия. Може да имаш късмет.

 

Върна ли пак заземяването? Да не стане беля и да те удари тока !!!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завъртях самия щепсел на разклонителя и шума намали драстично , но като им увелича гейна пак се усеща леко . Мисля , че един разделителен траф ще ми трябва . Ако може да ме насочиш от къде и какви парички ще съм ужасно благодарен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми мощността, консумирана от мониторите.

 

ПП.

Намерих я. Всеки гълта по 200 вата. Общо 400 вата. Значи 450...500 вата ще са достатъчни.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:excl: Марката "Soundman" няма ли да пусне ново изделие - добре оразмерен и качествен разделителен траф, за любителско домашно студио ? Полезно е, а и като гледам, ще има търсене - с нашата електропреносна мрежа, всеки би искал да поизчисти сигнала до мониторите и интерфейса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката работи само по поръчка и само за хора с определени изисквания. Ширпотребата не е в полезрението. Както Pit Cornish не съм чул да е работил нещо за нашенец, че и ширпотреба не е правил, така и аз съм натоварен от по-специални задачи.

Потребителската титла "Solution provider" не е поставена случайно. Смисълът е "Предоставяне на решения", не млатене с чук..

Ако някой има интерес от моята квалификация, не е аудиофелационист и знае какво иска, винаги може да се свърже с мен. Е, ще се наложи да чака, не мога да огрея всички, ама всеки си решава сам - или така, или в сервизите на търговците (за справка темата на SviStyle за Ламповата Тиква).

Поздрави и благодарности към всички бивши, настоящи и бъдещи приятели на марката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blush: Определено не очаквах такъв отговор ! И нямах предвид ширпотреба, а качествено изделие, с "определени" (и то - над средните) изисквания. Нещо като волум-атенюатора, от който много хора във форума са доволни. Но - здраве да е !
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалям,че не отговарям на очакванията, които така и не разбрах какви са?

Когато има интерес, той трябва да се прояви, но не като пожелание, а конкретно и отговорно.

Нашенският пазар е пълен с мераци и празен от към възможности. Затова хубавите неща, които са скъпи, се правят само по поръчка и за сериозни хора.

Резултати като "Много ми харесва, имам мерак да си взема... ама не мога да си го позволя" не плащат нито разработките, нито изработките.

Още по-характерно е "Ти го направи, пък ще видя дали ще го взема"...

Да посочвам ли пак синия текст в подписа ми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Нямам лични впечатления, но за тази цена и характеристики, които вероятно и са преувеличени, силно се съмнявам да вършат каквато и да е работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Искам да си взема активни nearfield монитори и съм се спрял на няколко варианта.

 

MACKIE-MR5 II

YAMAHA- HS50

ALESIS-M1

ADAM-A3X PRO

KRK-RP5, RP6

 

Бюджета ми е макс 400лв и за това съм се снасочил около тези модели. Ще се използват за по-тежка музика ако има голямо значение това, както и самата стая където ще се намират е малка та си мисля , че 5-6 инча са достатъчни.

 

Някой има ли идея дали има съшествена разлика при тези модели тъй като не съм запознат в подробности.Приемам и други предложения ако имате.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не видиш тези: http://bazar.muzikant.org/auction_details.php?auction_id=125985

Ако може да смъкнеш и някой лев от цената още по-добре  ;)

Редактирано от group_home
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.