Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

е аз какво говоря де?!?!?! и двамата не четете ... MK II е версията (не модела) и не, няма MK I... аз бях на първата версия преди много години у един приател и бтв за цената си са добри (особенно със тоя RA100)... големи ...... :cheers:

@peshoy2k, Monitor One Passive MK II е правилниа ти модел :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@peshoy2k, Monitor One Passive MK II е правилниа ти модел :P

жалко че тука няма човече с очилца ама от тия преводи дето праа гледкам така :cheers: не - така :wow: много сори за офтопика ама така един вид да разведря обстановката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@visiondann

@phille

Престанете веднага!!!

карайте се на ПМ!

Моля уважавайте хората, които пишат тук! Не виждате ли, че никой не се интересува на кой от двама ви му е по голям?

Дръжте се като големи хора, каквито сте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се! Наистина беше детско от моя страна :cheers:

И аз бързам да се извиня - съвсем искрено. Мисля, че е по-добре да сме си от полза, отколкото да се стига до такива изгъзици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Monitor1Mk2.jpg

 

ra150.jpg

 

cmusicforum.com .... За около 380лв си взех чифт пасивни Alesis Monitor One MKII  (от Динакорд) и съм много доволен. Усилвателя струваше около 340лв, ако не се лъжа.

въпросните имат много чист и стегнат звук ... лесно се работи на тях, но басите са резнати малко, за парите са едно добро решение + Амфитонките (мазен hi-fi звук с много баси) тяхната цена варира между 100-200лв за 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Не знам дали е тук мястото да споделя, но си взех слушалки AKG K271 и съм очарован от тях. Мисля, че на този етап ми спестяват закупуването на монитори и освен това ми решават проблема с дигането на шум (обикновенно сядам да свиря след 23:00h). Като се прибера във Варна смятам да си правя студио за лична употреба и тогава ще си харесам монитори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е тук мястото да споделя, но си взех слушалки AKG K271 и съм очарован от тях. Мисля, че на този етап ми спестяват закупуването на монитори и освен това ми решават проблема с дигането на шум (обикновенно сядам да свиря след 23:00h). Като се прибера във Варна смятам да си правя студио за лична употреба и тогава ще си харесам монитори.

Ми нищо не ти спестяват, адаш :greenangel: Слушалките са добри - честито - , но колоните са съвсем друга работа, както 'илядо пъти сме коментирали, май :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Адаш, тва е ясно, но за мен са си частично решение защото за целта са по-добри от hi-fi слушалките ми и макар и малка крачка, са си крачка напред към flat слушането. Най-големият им плюс като ги гледам от моята си куличка, е че не вдигат никакъв шум като ги ползвам посред нощите :)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много убава тема,кът малко дети в сладкарница я четох :):)

смо едно нещо ме интересува за финал...

колко струват едни сносни(разбирайте евтини) монитори.Защото съм мяркал мисля нови за около 150 евро и тия слушалки за които ставаше въпрос по горе кажи рече това струват...

и още нещо тия колони как трябва да се разполагат при положение че за 5+1

20050512045.gif

Altec Lansing GT5051R

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

След като попрочетох и разбрах, че nearfield мониторите се слушат относително тихо (т.е. на нормални нива), реших и аз да си взема едни да пробвам как е. Спрях се на ето тези (Behringer Truth 2031P):

 

b2031P_medium.jpg

 

За сега ги слушам с хай-фи усилвателчето ми (yamaha natural sound rx496) с байпас на тонкорекциите (Direct). Предполагам, че усилвателя ми никак не е линеен и затова се чудя дали да не си взема и специално усилвателче за тези монитори. Какво бихте препоръчали като марка/модел (става въпрос за нещо евтино и все пак да върши по-добра работа от хай-фи усилвател)?

 

Знаете ли къде се продават подходящи стойки? Нещо много ми вибрира бюрото от тези колонки и съм ги сложил на стереопор, но това не помага особено. Предполагам, че стойките трябва да са здравички, защото бая тежат колонките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стойки ще намериш трудно, а и за да не са грозни като смъртта ще трябва да дадеш сума приблизително равна на цената на мониторите ти.

Аз бих направил друго. На ул. "Поп Богомил" (близо до Лъвов мост и бул."М. Луиза") има магазин на "Гомапласт". Там можеш да намериш всякакви гумени ленти, уплътнения, листове и подобни. В рамките на 2-5 лв. можеш да си избереш подходящ вид или комбинация, която да сложиш под мониторите. Аз бих пробвал комбинация от по-твърди и по-меки слоеве с разл. дебелина. Не е задължително да са под цялата площ на монитора. С малко експериментиране ще стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.