Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

...видях темата за Найтфлая...ееех да му се не види - що не го продаваше 6-7 месеца по-рано...

Ами продавай бързо каквото имаш и вземай НайтФлай-я :D

;) E aз съм доста доволен от това което имам....просто, ако беше продавал преди посочения период щях да се колебая доста...;)

 

Да бе да ясно, че Таной са написали ферман в ръководството - всички производители на студийни говорители го правят - точно защото половината юзъри (вкл. и аз преди време) си мислят, че говорителите са панацеята - взимаш си студийни колони и - хоп - о чудо - саунда на Металика моментално изригва от следващото ти ЦД, което си наплескал на ЦД рекордера ;)

Ама де тоз късмет, де тоз късмет... :)

Все таки от слушалки са си по-добре - определено. Са ако двайсе години си мърдал фейдърите 100% и на слушалки ще изкараш сносен микс, но ще го направиш от опит и в голяма степен механично, а не защото наистина чуваш ....

Са един пич дет винаги ше го давам за пример, човека работи в студио в Щатите (от 20-тина години) и си има група и е пускал разни техни парчета (в различни етапи на прогреса на работата по тях), които си ги миксва на компютърни колонки Altec Lansing за 20 долара и звучат убийствено добре, ама тва си е той - аз не мога да го докарам ;) Така че е добре да се трупа практика в правилната посока - пък като се натрупа тогава и на Панасо'а'ник слушалки мое си правиш микса....

Така сметам аз...;)

Айде със здраве :):D

Хеви метъл ол дъ уей... :)

...мерси на phile отново за готината статия...;)

Право думаш момко! И аз съм съгласен с тебе. Е със слушалките не съм толкова съгласен де, но карай. Няма да се караме за таквиз глупости! :D

Ако беше така, всички тези ултра скъпи говорители, къстъм колони, ниърфилдове щеше да идат по дяволите и нямаше да ги има, а едно супер модерно студио щеше да струва някаквиси петдесетина хилки - нищо работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чел..чел.... и недочел...

 

Защо се губели басите... хахахахахахахаха..... Сега да ти обясня някои неща: това че се режат басите защото се чуват повече се получава по други причини -- bass build-up е най срещаната, за която допринася положението на мониторите спрямо стените около тях и самата повърхност на тези стени (де факто синосоидата на ниските честоти е по-голяма и полесно са наслагва като се отрази от стените -- с други думи вълната удря стената и се връща като при това се смесва със директната вълна идваща от съб-а и понеже синосоидите им са еднакви де факто се покачва само амплитудата, с други думи се чува по силно от това което е ) а НЕ повърхността. За повърхността вече е друг проблема и това е че вибрациите от самата колона се пренасят във повърхността върху която са, вместо да местят въдуха като по тоя начин създават въздушно налягане ( а те за това мониторите са толкова тежки и е толкова важно да са стабилни - за да няма загуба на тези вибрации което се првежда във загуба на прецизността на това кеото чуваш. За това е важно мониторите да се поставят върху повърхност която може да предотврати пренасянето на тези вибрации -- monitor/surface decoupling се нарича и НЕ, не са някакви магически стойки за монитори а де факто и един дебел указател ще ти свърши работ ( два по-точно... и Война и Мир също но не чак толкова ако е със дебелите корици)....а иначе можеш да си вземеш за $27 MoPads на Auralex.... А сега за тоя магически ефект с поставянето на мониторите върху конзолата ( макар че не зная на кой тук ще му свърши работа шото не зная някой да има конзола на която да могат да се поставят монитори ,...макс е някой със 24/32/8 Маки.... ама както и да е ... нали се правиш на големия специалист) та ефекта за който говориш е известен като comb filtering -- получава се от плъзгачите и потенциометрите на самата конзола защото де факто блокират на различни места отраженията на вълните от самата повърхност на конзолата,като в същото време причиняват и леки дилей ефекти които де факто се превеждат вав филтриране на звука, който филтър от друга страна се промена с промяната на положението на фейдърите... това всъщност си е част от дискусията за early reflections (ранни отражениа).... ама ти вече го знаеш тва със сигурност.... Нещо изглежда се пообърка със твойте "постановки" ... а??... Айде пак подмятай така терминчета които си прочел ама неразбрал някъде..... Всъщност ...ако тези елементарни постановки не са ти известни какво да говорим за ..... хахах заеби.....

 

П.С. Само да те светна все пак -- най добрите слушалки за мониторинг са Grado RS-1 click мейд ин Бруклин...

П.П.С. С тея Tannoy Reveal Active можеш само да се снимаш .. хехехехе.... кои взе я кажи ... да не са тея дето ги спряха от производство?? На Tannoy само мастеринг мониторите струват нещо ама за тия пари просто са пълен боклук в сравнение с конкуренцията (B&W, Adam, Lipinski, Dunlavy, Duntech и от сорта, без да навлизаме в поръчковите....)

П.П.П.С. Мойте миксове който трябва ги е чул :D ... а и е електронна музика така че едва ли съвпада с твойте вкусови изисквания :).

П.П.П.П.С. А за тон-а.... едва ли към теб :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ... точно там е проблема със Grado :) .... сега работата със слушалки е че по-добре да имаш два вида ако ще работиш на слушалки (и пак микс на слушалки е много зле и винаги си личи) ...та -- един вид така наречени open-end и един closed-end ... просто едните възпроизвеждат по добре високите като в същото време страдат ниските и обратното (по -добри ниски със кофти високи при open-end) и пак има компромис със качеството .... другото нещо е че всички слушалки звучат различно и нито едни изцяла правилно :D ... Просто си има някой закони на физиката които не могат да се излъжат и поради тях слушалките просто си имат лимитации най-вече в самия си дизайн като такива....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де а варианта малки монитори и да си правиш ниските на слушалки по-добър ли е, отколкото изобщо да не правиш опити да поправяш нещо, правено на малки монитори :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от прекомерна употреба на слушалки боли глава а и болести гадни (така че не прекалявайте)... един приятел сега ходи по доктори и беше споделил, че един доктор му казал, че ако можел да го излекува щял Нобелова награда да вземе....

хубаво е да имаш онези АКГ-та в студиото и то поне 3бр. но за лайв рума... Смесване със слушалки трудна работа... най малкото панорамата ще те излъже, бас на слушалки .... не че не става ама.... бе аз лично ако е лоу кост оперейшън предпочитам да си взема едни алесис к1 или м1 бяха не помня пасивни и едни Амфитонки за секънд мониторинг .... толкова са противоположни, че ако звучи добре и на двете вероятно е това истината :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...видях темата за Найтфлая...ееех да му се не види - що не го продаваше 6-7 месеца по-рано...

Ами продавай бързо каквото имаш и вземай НайтФлай-я ;)

;) E aз съм доста доволен от това което имам....просто, ако беше продавал преди посочения период щях да се колебая доста...;)

 

Да бе да ясно, че Таной са написали ферман в ръководството - всички производители на студийни говорители го правят - точно защото половината юзъри (вкл. и аз преди време) си мислят, че говорителите са панацеята - взимаш си студийни колони и - хоп - о чудо - саунда на Металика моментално изригва от следващото ти ЦД, което си наплескал на ЦД рекордера ;)

Ама де тоз късмет, де тоз късмет... :)

Все таки от слушалки са си по-добре - определено. Са ако двайсе години си мърдал фейдърите 100% и на слушалки ще изкараш сносен микс, но ще го направиш от опит и в голяма степен механично, а не защото наистина чуваш ....

Са един пич дет винаги ше го давам за пример, човека работи в студио в Щатите (от 20-тина години) и си има група и е пускал разни техни парчета (в различни етапи на прогреса на работата по тях), които си ги миксва на компютърни колонки Altec Lansing за 20 долара и звучат убийствено добре, ама тва си е той - аз не мога да го докарам ;) Така че е добре да се трупа практика в правилната посока - пък като се натрупа тогава и на Панасо'а'ник слушалки мое си правиш микса....

Така сметам аз...;)

Айде със здраве :) :)

Хеви метъл ол дъ уей... :)

...мерси на phile отново за готината статия...;)

Точно така. И аз съм съгласен с теб.

Май повечето хора забравиха че говорим за компромисен вариант (и не са прочели началото на тая полемика), а не за най-добрия, та раздават наляво и надясно съвети и прочие.

Ади като прочетат за какво точно говорим - да си кажат мнението :)

Ще ги изслушаме с удоволствие :)

 

Ади със здраве!

 

:):):)

B):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алесис к1 или м1 бяха не помня пасивни

Брато, ами те в момента правят само активни -- Alesis M1 Active MKII и Monitor Active 1 MKII (съшто така и новите 520/620 и ProLinear)...Ти се сещаш за Monitor One MKII Passive :) ... a Alesis Monitor One Passive Alesis K1 не съществува и никога не е съществувалo :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Темата наистина е интересна. Та нещатат все се въртят околу ниските честоти и тяхното коректно присъствие в микса.Mисля си дали тук полезен ще се окаже спектралния анализатор.Дали това чудо на техниката не би помогнало.Някой чувал ли е подобен уред да се използва с такова предназначение!?!?!?!!!

 

 

 

.... пък и реално погледнато всеки чува ниските честоти различно ... слоновете например са доста чувствителни в този честотен диапазон :lol: ее тва последното беше майтап :lol:

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

алесис к1 или м1 бяха не помня пасивни

Брато, ами те в момента правят само активни -- Alesis M1 Active MKII и Monitor Active 1 MKII (съшто така и новите 520/620 и ProLinear)...Ти се сещаш за Monitor One MKII Passive :cheers: ... a Alesis Monitor One Passive Alesis K1 не съществува и никога не е съществувалo :P

Уфф ми не помня, слушал съм ги в туземеца - неговите са такива - пасивни, абе стават за мониторинг, но не са достатъчни, ще го питам днес когато е онлайн и ще ви кажа модела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Monitor1Mk2.jpg

 

ra150.jpg

 

cmusicforum.com .... За около 380лв си взех чифт пасивни Alesis Monitor One MKII  (от Динакорд) и съм много доволен. Усилвателя струваше около 340лв, ако не се лъжа.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.