Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни Монитори


IvanDTr

Recommended Posts

Хм , май сте прави, за един монитор е толкова , тц тц, разбихте ми ДЕТските мечти :) ще отложа тази покупка за извесрно време. Благодаря за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

предстои ми покупка на студийни монитори и съм се спрял на 3 модела: KRK RP-5, RP-6 и RP-8. Някой има ли впечатления и от 3-те модела? Като че ли от 3-те повече ме привличат RP-6 и RP-8. Четох че трябвало мониторите да се избират в зависимост от помещението, а също четох и че можело да се оглушее ако се бачка на 8-инчови монитори в малко помещение. Стаята където ще бъде домашното студио е приблизително 4Х4 метра, дори по-скоро 3,75 Х 4 метра. Какво ще ме посъветвате, кой модел от тези монитори да купя? Ще ги поръчвам от САЩ, за да ми излязат по-евтино и за съжаление няма как да го преслушам. Благодаря Ви предварително :)

Редактирано от q-tip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам впечатления от 5 и 8 инчовите, колкото и да е странно, кросоувъра на 5 инчовите е по добър (горовя за първата пардита, сега има някакви по фешън модели), 8 инчовите естествено са по мощни и слизат малко по надолу в честотния обхват, 5 инчовите ги имам у нас и съм много доволен, не мога да се оплача от липса на мощност - стаята ми е средно голяма, и като са усилени на 60-70% ме заболява лицето докато ги слушам - мощност повече от достатъчно

 

бтв някой спец веднага може да ти излезе с тезата че КРК-тата са боклуци, защото не са направени с екзотични части, които нямат намиране, а с доста по стандартни чарколаци, които ги има тук по пазара, и ако нещо изгърми може да се оправи за 20-тина лева макс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам впечатления от точно тези КРК, защото не съм ги слушал, но имам от по-високите класове. Сръвнявал съм E8B, VXT6 и VXT8. Цените им в томанн са 2399 ЕВРА, 477 и 649 Евра. Последните ми харесаха наи-много като звук и си купих тях. Сравнявах ги също с много други колони до 1500 Евро и честно казано VXT8 имат наистина наи-точен и приятен звук, плътен бас и изразителни високи.

Това със силните колони и оглушаването са глупости. Слушаш си ги на толкова децибели, на колкото ти скимне. Аз лично съм предоволен от избора си и не съм съжалявал и за секунда, че си купих КРК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

дойде и моят ред да попитам какви прилични активни монитори могат да се вземат на цена не повече от 500-600 кинта за 2 броя. не държа да са супер мощни, няма и как да ги издупвам дори и да искам, че съседите ще започнат да пискат. ако някой може и да ме ориентира от къде в София мога да ги взема, ще ми се да ги чуя преди това. предварително благодаря за всяко полезно инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой чувал ли е за швейцарските PSI? Трябва да работя с най-високия модел (трилентов) http://www.psiaudio.com/products/prod_ster_25_3.html

Днес го чух за пръв път и хич не съм очарован, а са скъпички. Моля за мнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглеждах си едно инфо за монитори M-audio Bx5a и случайно ми направи впчеатление едно предупреждение:

 

"This product contains chemicals including lead, known to the State of California to cause cancer and birt defects. Wash hands after handling"

 

Стори ми се, че е хубаво да се знае. Нямам идея точно какво е вредно в тях и дали не е нещо, което се отнася за повечето колони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gitio, ако не се лъжа фирмата е собственост на бивш инженер от Щудер. Мониторите им имат доста добра репутация, така че предполагам че в твоя случай ще проработи изразът "На хубаво лесно се свиква" :)

 

 

bmo, в предупреждението съзирам типичната американска лудост, но щом казват не е лошо да си миеш ръцете :)

Борбата с оловото е повсеместна напоследък, справка RoHS регулациите в Европа. Мисля че занимаващите се с електроника във форума ще имат какво да кажат за запояване на елементи без олово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

за синтезаторен тип музика субуфера е задължителен дори за модерния звук,но ти трябват няколко модела други колони зада може6 да 4уе6 как зву4и микса навсякъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ами тва ми се струва .. някак си глупаво ... просто неми се вярва ... интересува ме като звук как са .. просто са приемливи като цена надявам се и от кам качество

мерси все пак но мен тва неме отказва от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като звук са малко по-добри от Genuis компютърни колонки. Зависи, какво разбираш под качество - за мен лично това си е чиста мултимедия. Изобщо в този ценови диапазон по-добре погледни Behringer - по-доказани монитори са. А и най-важното за мониторинга е обработката на помещението - попрочети из форума, има доста теми.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прочетох почти доста неща по въпроса и маи и след твоя коментар ще се откажа от монитори за момента и ще си взема някакви хи-фи колони с по добро качество ... за този момент нямам намерение да обработвам помещение така че маи няма смисал от монитори

Редактирано от Shlak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.