Jump to content
Българският форум за музиканти

Клубовете за авторска музика в БГ


Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

кажи тогава според теб какъв е? въобще трябва ли да има минимум? как трябва да се подходи при преговорите?

 

повече идеи - по-добре :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да изтъргуваш по-добри условия за себе си, трябва да имаш нещо, за което да ги изтъргуваш - гарантиран минимум брой посетители примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ще е най успешно ако в групата има певица и след всяка песен хвърля по нещо от облеклото си ...... :cheers: е и един Аско (азис) като гледам върши работа ... ми те хората на това се кефят (Извинявам се предварително ако съм обидил почитателите на Аско , не влагам и грам ирония в това , просто реланост .......)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ще е най успешно ако в групата има певица и след всяка песен хвърля по нещо от облеклото си ...... :headbang: е и един Аско (азис) като гледам върши работа ... ми те хората на това се кефят (Извинявам се предварително ако съм обидил почитателите на Аско , не влагам и грам ирония в това , просто реланост .......)

Сед бът Трю

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да изтъргуваш по-добри условия за себе си, трябва да имаш нещо, за което да ги изтъргуваш - гарантиран минимум брой посетители примерно.

Всеки, който е решил да свири в клуб авторска музика или кавъри, трябва да има какво да покаже. Съгласен съм. И това е предимство. Защото не ми се слуша училищна група, която влиза в синхрон на всеки 7ми такт.

Дори и сега клубовете правят подбор на групите. И така сами относително си грантират минимален брой посетители. Да не говорим, че повечето групи, които свирят авторска музика, вече са свирили на живо и се знае средно колко хора привличат. А при новите групи ... има риск и за групата, и за клуба и за феновете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм. Странна ми е нещо тая тема. Щото според мен е адски лесно да се уредиш да свириш в клуб...

А тъй като клубовете у БГ са малки :arrow: няма как да изкарват чак толкова пари, за колкото май си говориме в случая. Щото по чужбините :( има адски много клубове и една група съвсем спокойно може да се издържа като ги обикаля, пък и говориме за клубова с капацитет далеч над 300 - 400 души...

 

Според мен проблема идва след изявата в клуба. Така прословутото "А сега накъде?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моя страна имаш безусловна подкрепа - дори вече ми се въртят варианти в главата вече... :think:

Като сама не си казваш, ще те питам :(

Тва дет ти се върти :idea: дали ша можеш да го завъртиш насам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая идея Бобс е за музиканти дето свирят по клубове, а по негативните мнения по темата до сега, си мисля, че повечето колеги от форума не знаят за какво става въпрос!!! Това е смешно!!! Абе хора, ходете тогава да гледате Руши!!! Какво значи-клубовете ни хранят!?! Всеки концерт в клуб е винаги на вътре за музикантите, който не го знае, значи не е в час със ситуациата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе това хем не е много по темата, хем има връзка. Значи според мен е добре да се уговори като се прави реклама на клуба с групите, които ще свирят, да се пише и стила на всяка група. Много пъти ми се е случвало - зяпам програмата и гледам 10 непознати имена. Е добре, ама аз как да отида на някоя група дето никога не съм чувал, при положение че дори не знам какъв стил свирят!?

Това е нещо лесно осъществимо, което според мен ще има положителен ефект върху посещаемостта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша на programata.bg тия дни, но трябва да се говори и със собствениците на клубове. Примерно от Маската като си правят плакатите да хващат по един човек от група и до името да пише "хеви метъл" с фулмастера :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пиша на programata.bg тия дни, но трябва да се говори и със собствениците на клубове. Примерно от Маската като си правят плакатите да хващат по един човек от група и до името да пише "хеви метъл" с фулмастера :headbang:

Axe братле искам само да кажа че като сложиш един надпис heavy metal i направо клишираш.

 

За една група истината е да има собствен индивидуален стил а не да се слагат клишета - рок н ролл ; алтернатив ; пънк и тн.

 

 

 

Keep this in mind

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше пример - ти като искаш можеш и да си пишеш ултра-поп-денс-дет-блек-хеви метъл-транс-хип-хоп-р'н'б-рок :green:

Въпроса е хората да се ориентират и да си преценят ходи ли им се на тази неизвестна банда или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.