Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис барабани в реално време


merkata

Recommended Posts

Здравейте, от известно време се занимавам със звукозапис, но тепърва навлизам в цялото cubase, nuendo, wave labs etc пространство, затова се извинявам за въпроса, но не открих нищо конкретно през google или в този сайт, така че - възможно ли е с някоя програма да мога да записвам барабани (като VSTi примерно) в реално време на някоя "лента", след като съм записал вече примерно китара и бас (които свиря).С FL Studio съм правил разни барабански лууп-ове и ги импортирам в adobe audition като wav, но нещо не се получава приятно, по-скоро бих искал да вкарвам барабани чрез клавиатурата в реално време...възможно ли е?

П.С. мерси много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ableton Live има такава функция от това което аз съм пробвал. Вътрешните дръм модули можеш с нормалната компютърна клавиатура да ги контролираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен ще ти е по-лесно

да ги наредиш с мишката и после

да оправяш динамиката и ритмиката

 

защото няма да можеш с клавиатурата

да имитираш свирене на барабани-

после пак ще ти се наложи на оправяш с мишката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скоро бих искал да вкарвам барабани чрез клавиатурата в реално време...възможно ли е?

П.С. мерси много :)

 

Т.е. искаш да направиш от клавиатурата на компютъра си миди инпут-клавиатура, така ли?

 

В пакета на Cakewalk Pro Audio 7.0 има една такава програмка. Казва се Virtual Piano, .exe е и е нещо като виртуален драйвер, защото се появява като миди-вход в който и да е DAW. Редовно я ползвам да си записвам барабани "на ръка". Е, не е като свирене на истински, а пък и силата на удара е константна (всъщност има слайд който я модулира, но едната ти ръка заедно с мишката е необходима за това), но все пак се добива чувството на "живо" свирене, а пък е и доста по-лесно отколкото да ги редиш с мишката.

Неудобството е че трябва да имаш инсталация на Cakewalk Pro Audio 7.0, който към момента е допотопен DAW. В по-късните версии я няма.

Срещал съм и няколко подобни фрий програмки за това, но нито една не работеща като хората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно съм разбрал искаш да си цъкаш на клавиатурата на ПЦ вместо на МИДИ - има такава програма, която бачка със Стейнберг и Рийзън.

 

http://www.bome.com/midi/keyboard/

 

Но те съветвам ако ще се занимаваш и занапред със звукозапис да не свикваш с това, а да си купиш една миди-клавиатура ( не че и с нея барабани се свирят лесно ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С NI Battery можеш да постигнеш перфектни барабани в реално време с малко повече тренировка.

Например барабаните на ето това парче, съм ги свирил в реално време с миди клавиатура, само че съм ги записвал на два пъти, щото нямах време да се заигравам. Първия път записах всички каси, томове и барабанчета, а на втория път чинелите.

Вервам че с повечко практис спокойно може да се изферка всичко накуп :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен най-лесно е цък цък с мишока

и после пак с мишката оправяне на

динамиката и ритмизиране

 

тва с клавиатурата има смисъл,

ако има начин да се избегне

ръчкането с мишката, ама май няма как да се избегне

 

друго, което би те улеснило е да работиш на тактове

примерно хващаш 8 такта и ги ръчкаш докато ти харесат

после копи/пейст и пейстнатите малко ги променяш

и така

 

писах е тва в гугъл "battery drums tip"

и първите две които излязоха са :

http://www.experimedia.net/page.php?id=61

http://www.tweakheadz.com/how_to_make_orig...drum_tracks.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то си зависи от много неща...Ей тоя

(тва го бяха постнали в барабанисткия форум) едва ли рисува много с мишката :happy:

Аз също предпочитам доколкото мога с миди клавиатурата да цъкам :D ама не мога много тъй или иначе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично препоръчвам Addictive Drums, на мен ми допадат страшно много предвид малкия им размер от само 2 Гигс!

 

Ableton Live го харесвам, но първо е DJ ориентиран и второ - няма МИДИ маппинг, което за дръмс специално е просто свръх необходимо!

 

Ние като правим джем сешънчета само така свирим - МИДИ клавиатурка, Кюбейс, VSTi и т'ва е и става по-яко от на живо :yes:

Другите трикове с кейборда, мишката и незнамк'воси...може, но само за донатъкмяване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ableton Live го харесвам, но първо е DJ ориентиран и второ - няма МИДИ маппинг, което за дръмс специално е просто свръх необходимо!

Има един плъг ин, който замества тая функция, дето можеш да си нагласяш коя нота точно с кой клавиш се тригерира...ако това имаш в предвид. Май Transpose се казваше...

Иначе Аблетон е супер яка, ама има доста куци моменти, като например че размера в една сесия не можеш да го сменяш. Като чета по списания се разправят, че друг DAW не ти трябва, ама тва според мене е преувеличено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това ме кефи в тоя форум - питаш и получаваш предостатъчно информация - мерси много за съветите, сега остава да видя кое пасва лично за мен, има от доста software да избирам.Ако някой се сети още нещо - да предрасва <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.